Angelina Jolie wystąpiła o wyłączną opiekę nad dziećmi. Powodów może być kilka. "Postara się udowodnić, że dzieciom jest lepiej z nią"

Angelina Jolie wystąpiła o prawo do wyłącznej opieki nad dziećmi. Prawnych uzasadnień takiego wniosku może być kilka. Które wykorzysta aktorka?

Angelina Jolie po 12 latach związku z Bradem Pittem wystąpiła o rozwód. Aktorka chce również prawa do wyłącznej opieki nad szóstką dzieci. Aktor miałby jedynie prawo do odwiedzin. Jak tłumaczy prawnik Alexander Orlofsky w rozmowie z "Us Weekly", przyczyn dla których jeden ze współmałżonków decyduje się na taki krok, może być kilka.

Jolie będzie starała się udowodnić, że dzieciom jest lepiej z nią, a sąd podejmie decyzję po wysłuchaniu ich zeznań. Taka decyzja nie może być podjęta bez poważnego uzasadnienia.

Kiedy więc sąd może przyznać pełne prawo do opieki nad dziećmi jednemu z rodziców? Gdy uzna, że miało miejsce stosowanie przemocy psychicznej albo jeden ze współmałżonków ma nowego partnera, którego ten drugi nie akceptuje.

Przypomnijmy, że Jolie i Pitta miały poróżnić metody wychowawcze.

Często się o to kłócili i nie zgadzali w wielu kwestiach.

Walka toczy się o szóstkę dzieci: Maddoxa (15 lat), Paxa (12), Zaharę (11), Shiloh (10), i bliźniaków Vivienne i Knoxa (8). 

ZOBACZ TEŻ: O pasjach i życiu Angeliny Jolie przeczytaj w jej biografii >>

WJ

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.