Oscary 2017- nominacje

24 stycznia 2017 roku ogłoszono nominację do Oscarów 2017. Lista nominowanych jak zawsze wzbudza ogromne emocje, a u bukmacherów rozpoczęło się obstawianie zakładów dotyczących tego, komu przypadnie statuetka.

Początek roku to okres, gdy w branży filmowej dzieje się naprawdę dużo. Na początku stycznia odbyła się uroczysta gala przyznania Złotych Globów, chwilę później oscarowe nominacje. Kto w tym roku będzie świętował zdobycie statuetki?

Nominacje do Oscarów 2017 - faworyt "La La Land"

Zazwyczaj potwierdza się teoria mówiąca o tym, że zdobywcy Złotych Globów świętują ponownie kilka tygodni później na uroczystości wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Jeśli rzeczywiście tak jest, to olbrzymie szanse na powodzenie ma film "La La Land". Jest nominowany do Oscarów w kategorii najlepszy film. Na gali Złotych Globów zgarnął statuetkę w kategorii "Najlepsza komedia lub musical". Również aktorzy grające główne role triumfowali na ceremonii Złotych Globów. Zarówno Emma Stone, jak i Ryan Gosling sięgnęli po statuetkę. Zostali również nominowani do Oscarów 2017 w kategoriach "Najlepsza aktorka pierwszoplanowa" i "Najlepszy aktor pierwszoplanowy". "La La Land" zdobył nominację do Oscarów w kategoriach "Zdjęcia", "Scenariusz oryginalny", "Najlepsza muzyka oryginalna", "Najlepsza piosenka", "Najlepsza scenografia", "Najlepsze kostiumy", "Najlepszy dźwięk", "Najlepszy montaż" oraz "Najlepszy montaż dźwięku". 

Kto jeszcze zdobył nominacje do Oscarów 2017?

W kategorii "Najlepszy film" zostały nominowane także obrazy: "Arrival", "Przełęcz ocalonych", "Aż do piekła", "Fences", "Lion. Droga do domu", "Manchester by the Sea", "Moonlight" oraz "Ukryte działania". 

O tytuł najlepszej aktorki z Emmą Stone powalczą: Meryl Streep, Isabelle Huppert, Natalie Portman oraz Ruth Negga. Z kolei konkurencją dla Ryana Gosling'a w kategorii "Najlepszy aktor" są: Viggo Mortensen, Casey Affleck, Andrew Garfield oraz Denzel Washington. 

AW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.