Gra ordynator szpitala w Leśnej Górze. Katarzyna Dąbrowska z "Na dobre i na złe" opowiada o roli doktor Consalidy

Uwielbia kino psychologiczne a ostatnio wzruszyły ją oskarowe "Ida", "Birdman" i "Whiplash". Katarzyna Dąbrowska opowiedziała o swoich początkach w "Na dobre i na złe".

Gdy Katarzyna Dąbrowska miała 16 lat usłyszał ją ze sceny Wojciech Młynarski. To był konkurs piosenki francuskiej. Tak bardzo spodobał się mu występ młodej amatorki z Mazur, że namówił ją do studiowania w szkole aktorskiej. I tak w 2007 roku Dąbrowska ukończyła studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. Choć występuje w wokalnym trio "Amok" śpiewając jazz i bluesa, gra na deskach kilku teatrów, widzowie znają tę blondynkę jako doktor Wiktorię Consalidę z " Na dobre i na złe ". W rozmowie z serwisem kinoactive.pl zdradziła , jak wyglądały jej początki w serialu.

Miałyśmy z moimi  agentkami taką umowę, że nie interesuje mnie nic na stałe. W "Na dobre i na złe" szukali trzech osób na drugi plan. Podczas castingów miały być też wybierane osoby do ról na jeden albo dwa odcinki - mówi Dąbrowska.

Gdy na castingu pojawiła się propozycja, żeby zagrała właśnie Consalidę, uznała to za kontrowersyjny pomysł. Ale i wart przemyślenia.

Do tej postaci miała być brana pod uwagę któraś z moim koleżanek brunetek o śniadej cerze. Taka stereotypowa Hiszpanka. Spodobało mi się, że ktoś może pomyśleć o mnie w ten sposób. Poza tym nikt nie myślał o niej długofalowo - przypomina sobie.

Scenarzyści stworzyli trójkę bohaterów i jedno z nich miało zostać na stażu na chirurgii. Jednak z planowanego roku pracy zrobiło się siedem. Aktorka zapewnia, że przez ten czas ekipa zżyła się mocno ze sobą a atmosfera jest mocno rodzinna .

Dla mnie "Na dobre" jest jedną z najlepszych produkcji serialowych w tym kraju, z dobrą obsadą i fajnymi reżyserami - dodaje.

O swojej postaci mówi, że Consalida kradnie z niej, bo to ona oddaję jej ciało, głos i odrobinę temperamentu . Do tego Wiktoria i Katarzyna kierują się innymi pobudkami i wyznają inne wartości życiowe. 31-latka do swoich ulubionych seriali zalicza "Grę o Tron", "Homeland" i "Sherlocka" z Benedictem Cumberbatchem.

 

socha

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.