Ogłoszono imię córki księżnej Kate i księcia Williama

Imię małej księżniczki podano do publicznej wiadomości w poniedziałek po południu, dwa dni po narodzeniu dziecka.

Księżniczka Cambridge, córka księżnej Kate i księcia Williama nazywa się Charlotte Elizabeth Diana. Oficjalny tytuł książęcej córki to Jej Królewska Wysokość, Księżniczka Cambridge Charlotte - poinformował na Twitterze Pałac.

Zanim jej imię podano do publicznej wiadomości, poznała je babcia, czyli królowa Elżbieta.

Protokół nie mówi, żeby należało konsultować imię nowego dziecka w rodzinie z monarchą, a źródła związane z seniorką królewskiego rodu podkreślają, że nie oczekiwała bycia osobiście poinformowaną przed tym, jak imię księżniczki zostanie podane do publicznej wiadomości - informuje "Daily Mail". - Jednak William, który jest bardzo blisko z babcią, najwyraźniej uczynił jej ten zaszczyt, kiedy spotkali się w Sandringham.

Charlotte Elizabeth Diana przyszła na świat w sobotę o 8:34 lokalnego czasu i ważyła 3,71 kg. Imię Charlotte występowało już na giełdzie imion , które typowali Brytyjczycy. Jak widać, niektórzy z poddanych mieli niezłą intuicję.

Każde z imion, które otrzymała księżniczka, ma znaczenie. Charlotte to ukłon w stronę dziadka, księcia Karola. Poza tym tak ma na drugie imię siostra księżnej, Pipa Middleton. Elizabeth z kolei to hołd złożony babci, królowej Elżbiecie, a Diana - księżnej Dianie, która zginęła tragicznie w 1997 roku.

Księżniczka CharlotteKsiężniczka Charlotte AP

AP

Można się spodziewać, że księżna Charlotte wzbudzi nie mniejsze zainteresowanie i uwielbienie poddanych, niż książę Jerzy. Mały ulubieniec Brytyjczyków urodził się 22 lipca 2013 roku. Tuż przed jego narodzinami przez szpitalem gromadziły się tłumy poddanych, chcących być przy swojej księżnej w momencie, w którym urodzi pierworodnego. Szybko też pojawił się " efekt royal baby " i strój, jaki mały Jerzy miał podczas wyjścia ze szpitala, stał się sprzedażowym przebojem. Niemal od razu pojawił się też związany z tym przemysł i do sprzedaży trafiła ogromna liczba gadżetów związanych z Jerzym.

Książę Jerzy szybko zaczął brać udział w oficjalnym życiu Pałacu. Najpierw był oficjalny portret z chrztu , a kiedy Jerzy trochę podrósł, zaczął rodzicom towarzyszyć w podróżach służbowych , oczywiście skupiając na sobie niemal całą uwagę. Można się spodziewać, że podobnie będzie z księżniczką Charlottą.

Książę GeorgeKsiążę George AP Photo/TRH The Duke and Duchess of Cambridge AP Photo/TRH The Duke and Duchess of Cambridge

Zobacz księżną Kate opuszczającą szpital.

Zobacz wideo

alex

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.