Książę George wdał się w sprzeczkę z kolegami. Tym krótkim zdaniem przywrócił ich do pionu

Książę George dość wcześnie dowiedział się, jaka czeka go przyszłość. Wiedzę tę szybko wykorzystał w szkole. W sporze z kolegami ze szkolnej ławki postraszył ich ojcem, na którego głowie w przyszłości spocznie korona.

Kiedy książę William był dzieckiem, nie zdawał sobie sprawy, jak ważna rola czeka go w przyszłości. O tym, że zostanie królem, dowiedział się od kolegów ze szkolnej ławki. Księżna Diana od zawsze starała się zapewnić swoim synom jak najnormalniejsze dzieciństwo bez ciężaru świadomości, że pewnego dnia starszy z nich, William, zasiądzie na tronie. Kiedy książę dowiedział się w szkole, że jest pierwszy w linii sukcesji, był zdruzgotany. Nauczony doświadczeniem postanowił zupełnie inaczej zachować się w stosunku do swojego syna. Książę George został wcześnie uświadomiony przez rodziców, że w przyszłości na jego głowie spocznie korona. Według Katie Nicholl, autorki książki "The New Royals", rezolutny książę już sprytnie wykorzystał tę wiedzę w szkole podczas kłótni z kolegami.

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William w filmiku z okazji 10. rocznicy ślubu. Cała rodzina w komplecie

Katarzyna Cichopek jeszcze myślami na wakacjach? Fani sugerują, że zaliczyła modową wpadkę. 'Stylistka się nie spisała'Cichopek nie powinna tak przychodzić do pracy? "Stylistka się nie spisała"

Książę George dokazuje kolegom ze szkoły. Chłopiec wcześnie dowiedział się, że będzie królem

Autorka książki "The New Royals"  Katie Nicholl podkreśliła, że dzieci księcia Williama i księżnej Kate już od najmłodszych lat są uświadamiane, że ich ojciec jest pierwszym w kolejce do tronu. Cała trójka potomków przyszłego monarchy wychowywana jest w poczuciu obowiązku. W jednej z przytoczonych w książce anegdot autorka wspomniała o sytuacji, która miała podobno miejsce w szkole księcia George'a.

George rozumie, że pewnego dnia jego ojciec stanie się królem. Gdy pewnego razu pokłócił się z kolegami w szkole, przewyższył ich jednym tekstem: Mój ojciec będzie królem, więc lepiej uważajcie - napisała Nicholl.

Robert Lacey, który jest znawcą brytyjskiej rodziny królewskiej, wspominał, że książę William i księżna Kate postanowili wprost oznajmić księciu, że w przyszłości zostanie królem. Kiedy młody arystokrata dowiedział się, co go czeka, przyjął tę wiadomość z niezwykłym spokojem. George miał jedynie zapytać rodziców, czy kiedy zostanie już królem, będzie mógł nadal grać w piłkę nożną.

Kate i William jasno powiedzieli, że będą przy nim, aby mu pomóc, ale dodali, że może to oznaczać, że pewnego dnia będzie traktowany inaczej niż jego młodszy brat i siostra. George jest bardzo poważnym i inteligentnym chłopcem, przyjął to wszystko spokojnie. Chciał wiedzieć, czy nadal będzie mógł chodzić na piłkę nożną, gdy będzie królem, co było ulgą dla jego rodziców, którzy śmiali się z jego reakcji - powiedział informator "Woman's Day".

Jak sądzicie, czy książę George sprawdzi się w przyszłości w roli króla?

 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

 

Roksana WęgielRoksana Węgiel rozstała się z TVP. Kto ją zastąpi? Znacie go z "Pytania na śniadanie"

Zobacz też: Michele Morrone na zdjęciu z Blanką Lipińską bez filtrów. Wytłumaczyła się. "Mam blizny po pryszczach"

Więcej o: