"Milionerzy". Wellman i Prokop zmierzyli się w specjalnym odcinku. Pytanie za tysiąc sprawiło problem. Poszły dwa koła

Dorota Wellman i Marcin Prokop wystąpili w mikołajkowym odcinku "Milionerów". Już przy drugim pytaniu pojawiły się poważne problemy. Para dziennikarzy sięgnęła po aż dwa koła ratunkowe.

Więcej na temat teleturniejów znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

W 510. odcinku "Milionerów" udział wzięły gwiazdy TVN Dorota Wellman i Marcin Prokop. W świątecznym wydaniu wygrana została przeznaczona na Fundację TVN. Prezenterzy z entuzjazmem przystąpili do pierwszych pytań. Jednak już po zdobyciu 500 złotych pojawiły się problemy. Pytanie o pojazd wolnobieżny zdezorientowało parę.

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo

Terry Jones nie żyjeMinęły 52 lata od założenia grupy Monty Pythona. Jak potoczyły się losy twórców?

"Milionerzy". Wellman i Prokop zmierzyli się w specjalnym odcinku. Pytanie za tysiąc sprawiło problem. Poszły dwa koła

Duet prowadzących "Dzień dobry TVN" prawidłowo odpowiedział na pierwsze pytanie i Hubert Urbański przeczytał pytanie za tysiąc złotych. Tu jednak szybko okazało się, że nie jest ono takie oczywiste.

Pytanie brzmiało: Który to zgodnie z ustawą o ruchu drogowym pojazd wolnobieżny?

  • A: tramwaj
  • B: autobus miejski
  • C: kolejka wąskotorowa
  • D: kosiarka samojezdna

Dorota Wellman i Marcin Prokop przyznali, że nie mają rozległej wiedzy motoryzacyjnej.

Czy tramwaj to pojazd wolnobieżny? No nie, jechałem kiedyś z tramwajarzem, który cisnął 40 po mieście - powiedział Marcin Prokop.

Po zastanowieniu para postanowiła sięgnąć po pomoc publiczności. 80 procent osób odpowiedziało, że prawidłową odpowiedzią będzie kosiarka samojezdna. Dziennikarz nie chciał jednak zawierzyć w tę możliwość i postanowił wziąć jeszcze pół na pół. Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi, zostały warianty B i D. Choć Marcin Prokop zapierał się, że "na pewno nie jest to kosiarka" i chciał wykorzystać jeszcze telefon do przyjaciela, postanowił mimo wszystko postawić na odpowiedź D. Ku uciesze publiczności okazało się, że jest to prawidłowa odpowiedź. Ostatecznie duet wygrał 40 tysięcy złotych.

Więcej o: