Osiem gwiazdek w TVP? A nie, operator pokazał tylko trzy, czyli PiS

Praca w TVP nie jest prosta. Ile musiał natrudzić się operator lokalnego oddziału TVP3 z Łodzi, żeby nie pokazać w reportażu słynnych już pięciu gwiazdek? Zobaczcie sami.

Więcej na temat najnowszych wydarzeń z kraju znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl.

Łódzki oddział TVP3 przygotował krótki reportaż pt. "Wkrótce koniec remontów na nowych odcinkach A1", który został wyemitowany 10 listopada. Omawiano w nim postępy prac na tzw. Gierkówce, czyli drogi szybkiego ruchu łączącej Warszawę z Katowicami, zbudowanej w latach 1972–1976.

Zobacz wideo Andrzej Piaseczny o TVP: Chcę, żeby to było za mną. Chcę by TVP była znów telewizją publiczną

Cage, Lohan, SnipesSiedem gwiazd, które spadły ze szczytu i ogłosiły bankructwo. Na co wydały pieniądze?

Osiem gwiazdek w TVP

Materiał TVP3 z Łodzi miał pokazać, jak przebiegają prace na odcinku drogi Kamieńsk - Radomsko. Ekipa telewizyjna z Łodzi pojechała z kamerą na plac budowy. Zastali tam krzątających się robotników w kaskach i odblaskowych kurtkach. Główny Inspektor Nadzoru Drogowego udzielił TVP wywiadu. W trakcie rozmowy w kadrze pojawiła się wielka ciężarówka.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na jej boku wymalowane było osiem gwiazdek - pięć i trzy. Operator tak sprawnie manipulował kamerą, aby w kadrze nie pokazać wszystkich gwiazdek. Praktycznie położył się na fragmencie ogrodzenia, aby zawęzić pole obiektywu. Widać to dobrze porównując reportaż TVP3 oraz lokalnego serwisu Radomsko24.pl.

Reportaż TVP3Reportaż TVP3 TVP3 screenshot

reportaż Radomsko 24.plreportaż Radomsko 24.pl Radomsko 24.pl screenshot


Wspomniany lokalny portal także przygotował swoją relację "Jak postępują prace na A1 na odcinku Kamieńsk - Radomsko?" W ich reportażu widać pięć gwiazdek na stojącej ciężarówce. Widać też, jak bardzo musiał się starać operator telewizji publicznej, by uniknąć pokazania niewygodnych dla rządu kadrów.

Rolnik szuka żony"Rolnik szuka żony". Widzowie podejrzewają, że Stanisław ma kogoś na boku

Osiem gwiazdek to hasło, które jest znane jako "j***ć PiS". Ruch Ośmiu Gwiazdek "powstał na fundamencie złości". Rozgłos zyskał zwłaszcza podczas kampanii wyborczej prowadzonej przed wyborami prezydenckimi w 2020 r. Transparenty prezentujące osiem gwiazdek można było zobaczyć zarówno na antyrządowych wydarzeniach, jak i wiecach wyborczych PiS-u.

Więcej o: