"Milionerzy". Jakim elementem zwieńczony jest Burj Khalifa? Pytanie za pół miliona, Maciej zdał się na intuicję

Najwyższy budynek świata Burj Khalifa zwieńczony jest tym samym elementem architektonicznym, co? No właśnie. PKiN? A może Statua Wolności? Kto był w Dubaju i miał okazję widzieć wieżowiec o 163. piętrach, ten pewnie nie miałby problemu z odpowiedzią na pytanie, które padło w "Milionerach". Czy Maciej poradził sobie odpowiedzią wartą pół miliona złotych?

Maciej świetnie sobie radził z pytaniami w odcinku 397. ósmego sezonu show TVN "Milionerzy". Na większość odpowiadał błyskawicznie. Choć jest z wykształcenia lekarzem i nie interesuje się architekturą, nie miał większego problemu z podaniem odpowiedzi na pytanie z tej dziedziny za 500 tys. zł.

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo

'Milionerzy'. W 1937 r. w ramach pomocy generałowi Franco baskijską stolicę Guernicę prawie do cna zniszczyły bombardowania"Milionerzy". Kto w 1937 r. zbombardował Guernicę? Telefon do męża miał być szansą na 40 tys. zł

"Milionerzy". Najwyższy budynek świata Burj Khalifa zwieńczony jest tym samym elementem architektonicznym, co:

  • A: Krzywa Wieża w Pizie
  • B: PKiN
  • C: Opera w Sydney
  • D: Statua Wolności

Maciej nie był w stu procentach pewny odpowiedzi, ale postanowił zdać się na intuicję. Stwierdził, że pierwsze co przyszło mu do głowy, to iglica. Jego zdaniem iglica zamontowana jest zarówno na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, jak i na budynku Burj Khalifa.

'Milionerzy'. Któremu z wymienionych premierów opozycja zarzucała, że nic nie robi, tylko harata w gałę?"Milionerzy". Znał odpowiedź, zanim jeszcze pojawiły się warianty

Poprosił Huberta Urbańskiego o zaznaczenie tej właśnie odpowiedzi. Prowadzący zaznaczył odpowiedź B i zwrócił się do siedzącej na trybunie narzeczonej gracza, czy również jej zdaniem chodzi o iglicę. Agnieszka, narzeczona Macieja, potwierdziła, że jej intuicja także podpowiada odpowiedź dotyczącą warszawskiego budynku.

ZOBACZ TEŻ:  "Milionerzy". Kto powiedział "Reszta jest milczeniem"? Dla miłośników Szekspira banał, dla Macieja tragedia 

"Milionerzy" prawidłowa odpowiedź na pytanie o to, czym zwieńczony jest Burj Khalifa, najwyższy budynek świata

Budowę wieżowca Burj Khalifa rozpoczęto 21 września 2004, a oddano go do użytku 4 stycznia 2010 roku. Nazwa Burj Khalifa została mu nadana na cześć szejka Khalify ibn Zajida Al Nahajjana, obecnego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wieżowiec mierzy 827,9 metrów i ma 163 piętra użytkowe. Na samym szczycie centralny rdzeń budynku przechodzi w iglicę. Koszt jego budowy wyniósł 1,5 miliarda dolarów.

Zatem odpowiedź "B", zaznaczona przez Macieja była poprawna. Niestety w tym odcinku skończył się już czas i dopiero w następnym mógł zagrać o upragniony milion. 

Więcej o: