"Milionerzy". Pytanie za ćwierć miliona złotych okazało się za trudne. Uczestnik zrezygnował

"Milionerzy". W powtórce 354. odcinka siódmego sezonu programu Hubert Urbański zapytał uczestnika o to, co leży na dachu. Niestety to pytanie zamknęło panu Adrianowi drogę do dalszej gry.

"Milionerzy" to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce. Od lat gromadzi przed telewizorami miliony widzów spragnionych porządnej dawki wiedzy i rozrywki. Oprócz kibicowania uczestnikom programu, mogą również sprawdzić swoją wiedzę, a także zorientować się, czy w przyszłości to właśnie oni mogliby powalczyć o tytułowy milion złotych. W powtórce 354. odcinka siódmego sezonu Hubert Urbański zapytał o to, co leży na dachu.

'Milionerzy'. Uczestniczka po usłyszeniu pytania o piosenkę biesiadną, zakończyła grę"Milionerzy". W biesiadnej piosence "Pije Kuba do Jakuba" dawne pany jadły... Uczestniczka zakończyła grę

"Milionerzy'. Na dachu, szczególnie tym krytym dachówką, leży:

  • A: "ksiądz na kościelnym"
  • B: "organista na organiścinie"
  • C: "dzwonnik na dzwonnicy"
  • D: "mnich na mniszce"

Adrian Pietrzak z Krakowa swoją grę rozpoczął jeszcze w poprzednim odcinku. Szybko pozbył się wszystkich kół ratunkowych, jednak i bez nich radził sobie całkiem dobrze. Uczestnik przebrnął przez dziewięć pierwszych pytań, jednak to o ćwierć miliona złotych sprawiło mu nie lada kłopot. 

player.pl/programy-online"Milionerzy". Pytanie o gody u zwierząt. Potrzebna była pomoc publiczności

W pierwszej kolejności pan Adrian obstawił odpowiedź B "organista na organiścinie", uzasadniając, iż kształt dachówki przypomina klawisze w organach. Przyznał jednak, że nie do końca rozumie sens pytania: 

Nie wiem co autor pytania miał na myśli - podsumował.

Po chwili dłuższego zastanowienia uczestnik postanowił zrezygnować z dalszej gry, bowiem obawiał się utraty 85 tysięcy złotych. W ten sposób wygrał równie pokaźną sumę pieniędzy, bo aż 125 tysięcy złotych. Po zakończeniu gry, Hubert Urbański zapytał siedząca na widowni Agnieszkę, co ona zaznaczyłaby będąc na miejscu pana Adriana. Koleżanka uczestnika przyznała, że wybrałaby odpowiedź C "dzwonnik na dzwonnicy" a więc zupełnie inaczej niż pan Adrian. Ostatecznie okazało się, że prawidłowym wariantem, była odpowiedź D "mnich na mniszce". 

Zobacz wideo Jaki kontakt ma Mikołaj Śmieszek z Dominikiem D'Angelicą? Odpowiedź w Plotkersach
Więcej o: