"Milionerzy". Czym jest wyblinka, sztyk i ósemka? Uczestnik zaryzykował. Pytanie za 10 tysięcy złotych

"Milionerzy". W powtórce 339. odcinka 6. sezonu teleturnieju pan Grzegorz usłyszał pytanie o wyblinkę, sztyk i ósemkę. Jak poszło uczestnikowi? Czy zaznaczył prawidłową odpowiedź?

"Milionerzy" to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce. Od lat gromadzi przed telewizorami miliony widzów spragnionych porządnej dawki wiedzy i rozrywki. Oprócz kibicowania uczestnikom programu mogą również sprawdzić swoją wiedzę, a także zorientować się, czy w przyszłości to właśnie oni mogliby powalczyć o tytułowy milion złotych.

"Milionerzy". Wyblinka, sztyk, ósemka

W powtórce 339. odcinka szóstej edycji programu Hubert Urbański zapytał uczestnika o to, czym są wyblinka, sztyk i ósemka.

player.pl/programy-online"Milionerzy". Pytanie o Polę Negri za 10 tysięcy złotych. Pomogła publiczność

"Milionerzy". Wyblinka, sztyk i ósemka - wszystkie to:

  • A: "nazwy zębów mądrości"
  • B: "ostre zakończenia broni"
  • C: "powłoki zrzucane przy linieniu"
  • D: "węzły żeglarskie"

player.pl/programy-online"Milionerzy". Pytanie z matematyki o liczby parzyste. Uczestnik zaryzykował i nie skorzystał z koła

Grzegorzowi Stefańczykowi, tłumaczowi z Kielc, pomyślnie udało się przebrnąć, przez cztery pierwsze pytania. Uczestnik był gotów walczyć o podwójną sumę, a więc 10 tysięcy złotych. Niestety, pytanie o wyblinkę, sztyk i ósemkę pokrzyżowało jego plany, znacznie utrudniając mu grę.

Pan Grzegorz natychmiast przyznał, że nie potrafi wskazać prawidłowej odpowiedzi. Postanowił jednak, że chwilę się zastanowi. Wstępnie wyeliminował dwa warianty A "nazwy zębów mądrości" oraz B "ostre zakończenia broni". Chociaż najbardziej skłaniał się ku odpowiedzi D "węzły żeglarskie" wciąż nie był pewien swojej decyzji. 

Ostatecznie zdecydował się zaufać swojej intuicji i zaznaczyć wariant D. Okazało się, że była to prawidłowa odpowiedź, a Panu Grzegorzowi udało się wygrać 10 tysięcy złotych. Dzięki temu uczestnik mógł dalej walczyć o główną nagrodę, którą jest tytułowy milion złotych. 

Zobacz wideo Czy Sylwia Bomba czuje się celebrytką? "Mam poczucie, że to negatywne określenie"
Więcej o: