Piotr Głowacki gra w "Nieobecnych". W pracy i w życiu prywatnym nie uznaje półśrodków

Piotr Głowacki jest gwiazdą nowej produkcji Playera, "Nieobecni". Aktor wciela się w postać podkomisarza Filipa Zachara. Do roli przygotowywał się na sto procent.

29 grudnia na Playerze premierę miał nowy serial, "Nieobecni". Do opowiedzenia historii o zaginionej rodzinie Gajdów zainspirowały twórców wydarzenia, jakie miały miejsce w naszym kraju na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

„Nieobecni” to przede wszystkim opowieść o tym, na ile znamy samych siebie i swoich bliskich oraz o tym, co w życiu każdego człowieka jest najważniejsze: relacjach międzyludzkich – mówi Katarzyna Czarnecka, producentka serialu.

Główną rolę w produkcji gra Justyna Wasilewska - znana z filmu o Michalinie Wisłockiej. Serialowej Mili w odnalezieniu rodziny będzie pomagał podkomisarza Filipa Zachara (Piotr Głowacki).

"Nieobecni". Piotr Głowacki nie uznaje półśrodków zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym

Piotr Głowacki gra jedną z głównych ról w nowej produkcji Playera. Wcielenie się w funkcjonariusza to dla niego żadna nowość - aktor zawsze stara się w pełni przygotować do roli i dowiedzieć się czegoś więcej o zawodzie, który ma na planie wykonywać.

Dowiadywałem się wielu rzeczy o tym zawodzie, spotykałem się z policjantami, więc w pewnej części aspekt tej pracy jest mi dobrze znany, aczkolwiek jeśli chodzi o poszukiwanie osób zaginionych, to jest to specyficzny dział poszukiwań. Cechuje go pewna rutyna, jest to rodzaj rzemiosła, którego uczyłem się od naszego konsultanta poprzez liczne rozmowy. Zawsze był otwarty na moje pytania, nawet podczas zdjęć.

Nowością dla Głowackiego jest jednak fakt, że wciela się w bohatera, u którego stwierdzono postępujący zespół Aspergera.

Z kolei druga rzecz była rzeczywiście mniej przeze mnie rozpoznana, czyli aspekt bycia w spektrum zaburzenia rozwojowego zespołu Aspergera, z którym zetknąłem się zwyczajnie jako człowiek interesujący się światem, a teraz mogłem mu poświęcić więcej czasu. Również zdobywałem wiedzę, ale w związku z lockdownem głównie czerpałem z książek oraz internetu, ale i ze spotkań poprzez rozmowy prowadzone sieciowo z grupą Dorośli z zespołem Aspergera. Przyjęli mnie z otwartością i wiedząc, że przygotowuje się do roli, byli gotowi odpowiedzieć na każde moje pytanie - mówił w jednym z wywiadów.

Trzeci odcinek "Nieobecnych" dostępny na Player już od 5 stycznia.