"Milionerzy". Co się merceryzuje i sanforyzuje? - odpowiedź na pytanie

Co się merceryzuje i sanforyzuje? Przed takim pytaniem stanęła uczestniczka programu "Milionerzy" walcząc o 20 tys. zł. Jak sobie poradziła? Czy udało jej się poprawnie odpowiedzieć na pytanie?

W 291. odcinku "Milionerów" uczestniczka programu musiała zmierzyć się z nietypowym pytaniem. Za poprawną odpowiedź kobieta mogła zgarnąć 20 tys. złotych. Jak poradziła sobie z pytaniem? Czy otworzyła sobie drogę do dalszych wygranych w programie?

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza, jak była przezywana w dzieciństwie

Co się merceryzuje i sanforyzuje?

A. osobówki i ciężarówki

B. tkaninę bawełnianą

C. bawełnę strzelniczą

D. rwące potoki

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. Co się merceryzuje i sanforyzuje?

Uczestniczka programu przyznała, że nie wie, co oznaczają słowa znajdujące się w pytaniu. Nie mając żadnego typu poprawnej odpowiedzi zdecydowała się wykorzystać drugie koło ratunkowe - pytanie do publiczności.

Najwięcej głosów, bo aż 50 proc. otrzymała odpowiedź C - bawełna strzelnicza. 35 proc. publiczności postawiło na wariant B - tkanina bawełniana, 10 proc. na wariant D i 5 proc. na odpowiedź A. Pani Agnieszka zdecydowała się zaufać publiczności i zaznaczyła odpowiedź C.

Tym razem się nie udało. Wariant C okazał się niepoprawną odpowiedzią. Uczestniczka zdobyłaby 20 tys. zł gdyby zaznaczyła odpowiedz B. Sanforyzacja zmniejsz kurczliwość tkaniny bawełnianej, a merceryzacja nadaje jej połysk

Więcej o: