"Milionerzy". Wnuk Syzyfa usiłował dostać się na Olimp, wzlatując na? - odpowiedź na pytanie

W ostatnim odcinku "Milionerów" pojawiło się pytanie dotyczące wnuka Syzyfa. Jak z odpowiedzią poradził sobie uczestnik programu TVN?

W 278. odcinku "Milionerów" uczestnik programu musiał zmierzyć się z pytaniem z zakresu mitologii greckiej. Za poprawną odpowiedź mężczyzna mógł zgarnąć aż 250 tysięcy złotych. Jak poradził sobie uczestnik? Czy zgarnął ćwierć miliona i otworzył sobie drogę do najwyższej wygranej w programie?

Wnuk Syzyfa usiłował dostać się na Olimp, wzlatując:

A. na skrzydłach Ikara

B. w sandałach Hermesa

C. na skrzydłach Nike

D. na grzbiecie Pegaza

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. Wnuk Syzyfa usiłował dostać się na Olimp, wzlatując na?

Uczestnik programu zdecydował się na wykorzystanie swojego ostatniego koła ratunkowego - pytania do publiczności. Zgromadzeni w studiu ludzie byli podzieleni. Większość (43%) zaznaczyła odpowiedź D, 30% postawiło na odpowiedź B, a 13% i 11% publiczności zagłosowała odpowiednio na odpowiedź A i C.

Uczestnik wykluczył odpowiedzi A i C, stwierdzając, że grzbiet Pegaza i sandały Hermesa są dla niego równie prawdopodobnymi odpowiedziami. Gdyby pan Jarosław miał grać dalej, to postawiłby na sandały Hermesa.

Ostatecznie, pan Jarosław zdecydował się na odejście z programu i zachowaniu zdobytych 125 tysięcy złotych.

Prawidłowa odpowiedź na pytanie „Wnuk Syzyfa usiłował dostać się na Olimp, wzlatując na” to odpowiedź D - skrzydła pegaza. Tym razem publiczność się nie pomyliła i gdyby pan Jarek podążył za jej głosem, mógłby przystąpić do walki o pół miliona.

Zobacz wideo "White Lines" - serial twórcy "Domu z papieru" [ZWIASTUN]