"M jak Miłość". To nie Pieńkowska miała zagrać Marię Zduńską. Łepkowska zaproponowała tę rolę innej popularnej aktorce!

"M jak Miłość". Rolę Marii Zduńskiej zaproponowano początkowo Danucie Stence. Aktorka ostatecznie odmówiła. Nie chciała wiązać się z jedną produkcją na tak długie lata.
Zobacz wideo

"M jak Miłość" gości w polskich domach od 18 lat. W tym czasie z telenoweli odeszło wielu aktorów i pojawiło się sporo nowych. Nie brakuje jednak i takich, którzy są związani z produkcją od samego początku. Do tego grona należy Małgorzata Pieńkowska, która wciela się w postać Marii Rogowskiej (niegdyś Zduńskiej).

Rolę Marii Zduńskiej miała zagrać Danuta Stenka

Ogromnym zaskoczeniem jest fakt, że to nie Pieńkowska była brana pod uwagę do roli Marii. Kiedy Ilona Łepkowska pisała postać Zduńskiej marzyła, aby wcieliła się w nią Danuta Stenka!

Jednak gwiazda serialu "Diagnoza" ostatecznie odmówiła. Aktorka nie chciała wiązać się z jedną produkcją na tak długie lata.

Nie chciałabym, zajęta pracą, przegapić dorastania moich córek, zmarnować ich uczuć i talentów. One są dla mnie najważniejsze - powiedziała w wywiadzie.

Jesteście ciekawi, jak ewoluowałaby postać Marii, gdyby zagrała ją Danuta? Aktorka sprawdza się w rolach silnych, niezależnych i pewnych siebie kobiet. Co ciekawe, to zupełne przeciwieństwo bohaterki "M jak Miłość". Kto wie, może Stenka dodałaby tej postaci odrobiny pikanterii?

KS