Absurdalne wpadki w "Koronie Królów". Widzowie oburzeni. "Serial będzie królem memów. Wstyd i wielka szkoda"

Nowy serial TVP "Korona Królów" już został skrytykowany przez widzów. Internauci wytykają wiele błędów, które pojawiły się w produkcji.

Telewizja Polska jest bardzo dumna ze swojego najnowszego serialu "Korona Królów". Miał on być odpowiednikiem "Wspaniałego stulecia". Niestety według opinii widzów daleko mu do tej tureckiej produkcji. Lista błędów, jakie widzowie wyłapali stale rośnie.

Serial, którego akcja toczy się w średniowiecznej Rzeczypospolitej, miał przybliżyć publiczności narodową historię. Niestety, już na początku wyszło inaczej. "Korona Królów" rozpoczyna się sceną, w której odprawiana jest modlitwa "Zdrowaś Maryjo", która, jak zauważył jeden z internautów, powstała 200 lat później niż wydarzenia z serialu.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy widzów, którzy również zauważyli błędy w produkcji. 

W dodatku aktorka pomyliła końcówkę. Jak ktoś odmawia różaniec, to trudno żeby nie dostrzegł brak "śmierci" naszej.
Biskup też się pomylił w czasie chrztu "In nomine... et Spiritui Sancti".
Biskup to już w ogóle korzystał z formuł z XX wieku.

Internauci zwrócili też uwagę na inne nieścisłości: mało realistyczne kostiumy oraz zbyt ogólne potraktowanie historii. 

Tandeta uzbrojenia etc. I to widać, że oko znawcy epoki nie było obecne w fazie projektowania kostiumów, scenografii, rekwizytów i to bardzo dobrze. Wręcz wybitnie to widać. Wstyd.
Przeskok z 1325 do 1332 roku to kiepski pomysł. Pominięte choćby jednodniowe oblężenie Krakowa przez Jana Luksemburskiego z 1327 roku, bitwa po Płowcami z 1331 roku. Szkoda.
To jest "M jak Miłość" w latach 30. XIV wieku, zamiast porządnego serialu kostiumowo-historyzującego.

Widzowie od samego początku nie wierzyli w świetność serialu. Teraz również nie kryją swojego zawodu i niezadowolenia z produkcji, jaką zaproponowała Telewizja Polska.

Ten serial będzie królem memów. Wielka szkoda, miałem nadzieję, że takiego samograja jak historia Polski nie da się spie*rzyć.
Tyle złego już usłyszałem o tym serialu...

Oglądacie "Koronę Królów"? Też dostrzegliście jakieś błędy?

MT

Więcej o:
Komentarze (50)
"Korona Królów". Wpadki i nieścisłości w serialu. Widzowie oburzeni
Zaloguj się
 • Gość: JKK

  Oceniono 39 razy 37

  Przezabawny moment - dialag Aldony/Anny i jej kucharki w którym mowa jest o serze i kindzikuku. Typ sera o którym mowa jest produkowany na Litwie od bodajże 1924 roku, a pierwsze wzmianki o kindziuku pochodzą z XV/XVI wieku... pojechali stereotypowo bo tylko to znają z kuchni litewskiej, nawet nie chciało im się tego sprawdzić.. Czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki.. Kto wie może zobaczymy ziemniaki i włoszczyznę :)))))

 • cynix1

  Oceniono 35 razy 33

  Średniowieczna Rzeczypospolita? Poprawcie to, albo już nigdy więcej nie wykupię prenumeraty. Nieukom nie płacę - dla ułatwienia: w XIV wieku nie było jeszcze Rzeczypospolitej.

 • mm0427

  Oceniono 42 razy 30

  Dlaczego pisanie scenariuszy powierza się wciąż Łepkowskiej? Dlatego, że jest niezrównana w podtrzymywaniu klerykalnego i konserwatywnego stanu zacofania w społeczeństwie i panstwie?

 • Gość: Kamil

  Oceniono 31 razy 27

  Średniowiecznej Rzeczypospolitej? xD Wtopa na samiuśkim początku artykułu. Żeby nawet taką telewizję Polską krytykować to jednak trza mieć jakieś pojęcie.

 • Gość: Gość

  Oceniono 27 razy 21

  Do rodziców nie mówiono "mamusiu" czy "tatusiu", a do dziadka "dziadziuś", szczególnie, gdy ten był królem. Dzieciom w ogóle nie wolno było odzywać się bez pozwolenia. Aldona mówiąca do biskupa "idę zatańczyć". Takich kwiatków w półgodzinnym odcinku więcej niż historii - żenujący poziom.

 • Gość: mania

  Oceniono 29 razy 21

  włączyłam na chwilę - żeby nie było, że ganię a nie oglądałam - i co ?!?!? i widzę gołe cycki i pośladki tej panienki od McDonalda :)) bo z żadnej innej roli jej nie kojarzę !!!! czyli - rozrywka dla plebsu zapewniona :/// grupy reko wczesnego średniowiecza turlają się ze śmiechu patrząc na kostiumy, oglądając historię "rzeczypospolitej", a i odczuwają żenadę patrząc na "zarost" wojów - kupiony chyba w sklepie ze śmiesznymi rzeczami albo w sklepie' wszystko za 5 zł' !!!!!

 • Gość: awi

  Oceniono 22 razy 16

  Korona Królów to żenujący teatrzyk dla dzieci do lat siedmiu. Łepkowska powinna płonąć wstydem za gniota , który hańbi naszą historię i kulturę. Kobieto wracaj do swoich dennych telenowel, a nie bież się za tematy które są cie obce. Tandeta na niewyobrażalną skalę w zakresie aktorstwa dialogów, kostiumów ,charakteryzacji, scenografii. Nigdy nie przepadałam za Trylogią czy Boną, ale porównując to arcydzieła godne Oskara. Śmiechu warte jest pokazanie Rodu Królewskiego, tak przecież dumnego, żyjącego w biedzie a wręcz ubóstwie, gdzie bram grodu pilnuje dwóch chłystków, to tylko przykład a takich kwiatków jest cała łąka ha ha ha. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy tego goowna tvp, będę się modlić by dotrwać do końca

 • Gość: pipi

  Oceniono 24 razy 16

  Ojoj..a tak PiS chciał uczyć historii, tak kładzie na to nacisk. I co się okazuje? Sami nie potrafią najprostszych rzeczy pokazać, a nawet sprawdzić. Co za ignorancja!

 • Gość: Maribron

  Oceniono 18 razy 16

  Ciekawe też jest to skąd były ściągane tapety na ściany do zamku króla Władysława, bo to chyba też późniejszy wynalazek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX