Absurdalne wpadki w "Koronie Królów". Widzowie oburzeni. "Serial będzie królem memów. Wstyd i wielka szkoda"

Nowy serial TVP "Korona Królów" już został skrytykowany przez widzów. Internauci wytykają wiele błędów, które pojawiły się w produkcji.

Telewizja Polska jest bardzo dumna ze swojego najnowszego serialu "Korona Królów". Miał on być odpowiednikiem "Wspaniałego stulecia". Niestety według opinii widzów daleko mu do tej tureckiej produkcji. Lista błędów, jakie widzowie wyłapali stale rośnie.

Serial, którego akcja toczy się w średniowiecznej Rzeczypospolitej, miał przybliżyć publiczności narodową historię. Niestety, już na początku wyszło inaczej. "Korona Królów" rozpoczyna się sceną, w której odprawiana jest modlitwa "Zdrowaś Maryjo", która, jak zauważył jeden z internautów, powstała 200 lat później niż wydarzenia z serialu.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy widzów, którzy również zauważyli błędy w produkcji. 

W dodatku aktorka pomyliła końcówkę. Jak ktoś odmawia różaniec, to trudno żeby nie dostrzegł brak "śmierci" naszej.
Biskup też się pomylił w czasie chrztu "In nomine... et Spiritui Sancti".
Biskup to już w ogóle korzystał z formuł z XX wieku.

Internauci zwrócili też uwagę na inne nieścisłości: mało realistyczne kostiumy oraz zbyt ogólne potraktowanie historii. 

Tandeta uzbrojenia etc. I to widać, że oko znawcy epoki nie było obecne w fazie projektowania kostiumów, scenografii, rekwizytów i to bardzo dobrze. Wręcz wybitnie to widać. Wstyd.
Przeskok z 1325 do 1332 roku to kiepski pomysł. Pominięte choćby jednodniowe oblężenie Krakowa przez Jana Luksemburskiego z 1327 roku, bitwa po Płowcami z 1331 roku. Szkoda.
To jest "M jak Miłość" w latach 30. XIV wieku, zamiast porządnego serialu kostiumowo-historyzującego.

Widzowie od samego początku nie wierzyli w świetność serialu. Teraz również nie kryją swojego zawodu i niezadowolenia z produkcji, jaką zaproponowała Telewizja Polska.

Ten serial będzie królem memów. Wielka szkoda, miałem nadzieję, że takiego samograja jak historia Polski nie da się spie*rzyć.
Tyle złego już usłyszałem o tym serialu...

Oglądacie "Koronę Królów"? Też dostrzegliście jakieś błędy?

MT

Więcej o: