"The Voice Of Poland". Pierwszy LIVE i epokowy występ. Górniak: Najlepszy od jego śmierci. Na FB: Popłakałem się

"The Voice Of Poland" pierwszy raz NA ŻYWO. Co się wydarzyło? Kto przeszedł do ćwierćfinału? Sprawdź.

Emocje buzowały, a stres w pierwszym odcinku na żywo programu " The Voice of Poland " był wręcz namacalny. Nerwy potęgował też fakt, że tym razem z każdej grupy odpadały aż dwie osoby z pięciu. Widzowie za pomocą głosowania SMS wybierali dwie, natomiast trenerzy musieli wytypować jednego uczestnika, którego zabiorą do następnego odcinka.

Drużyna Andrzeja Piasecznego

Jako pierwsi na scenę wyszli uczestnicy z grupy Andrzeja Piasecznego . Bez konkurencyjny okazał się William Prestigiacomo, który zachwycił jurorów, mimo pewnych niedociągnięć.

Choć dosłuchałam się kilku nieczystości, zaśpiewałeś ten utwór z taką pasją! Wspaniale! - powiedziała Sadowska.

A kto przeszedł dalej? Z grupy głosami widzów wyszli William Prestigiacomo i Piotr Tłustochowicz . Piaseczny dał natomiast szansę Maciejowi Grendzie .

Drużyna Edyty Górniak

Ekipa Edyty Górniak była wyjątkowo mocna. Wspaniałe głosy i osobowości zapowiadały zaciętą walką. I faktycznie nie było łatwo, jednak zdecydowanie największe wrażenie zrobiła młodziutka 16-letnia Julia Bogdańska, która zaśpiewała hit z filmu "Kraina lodu" - "Let it go".

Mimo młodego wieku potrafi zaskoczyć wszystkich dojrzałością interpretacji - zapowiedziała ją Górniak.
 

Julia Bogdańska zachwyciła widzów, którzy oddali na nią najwięcej głosów. Drugi bilet do następnego odcinka oddali w ręce Katarzyny Miśkowiec . Dzięki poparciu Edyty Górniak do dziewczyn dołączyła Ana Andrzejewska , tym samym z programem pożegnali się Marcin Czyzewski i Daniel Cebula-Orynicz.

Drużyna Tomsona i Barona

O awans do następnego odcinka w ekipie muzyków z Afromental walczyli: Julia i Jędrzej Skiba, Patryk Glinka, Anna Kłys, Marta Moszczyńska i Tobiasz Staniszewski. Najciekawiej wypadł występ Marty, której trenerzy wybrali utwór "Sail" zespołu Awolnation, a to dlatego, że rok temu na scenie "The Voice of Poland" wykonała go Edyta Górniak.

Do tego momentu zbuntowana, a teraz królowa - zachwycała się Halina Mlynkova

Każdy chyba najbardziej wyczekiwał komentarza Edyty Górniak.

Mam pewien niedosyt, minimalnej ekspresji, byłaś skupiona jedynie na dźwiękach - skomentowała.

Gdy wydawało się, że to ona rozbiła bank, na scenę wyszedł Tobiasz Staniszewski, który swoim wykonaniem utworu "Jej portret" powalił na kolana.

To było najpiękniejsze wykonanie od śmierci Bogusława Meca. Wiesz, ile mnie to kosztuje, aby się nie popłakać? Trzymam się, bo jesteśmy na żywo i nie możemy się poprawić Marysią, a pewnie też, by chciała.

Faktycznie emocje ciężko było utrzymać na wodzy. Niejeden z widzów napisał na Facebooku: "Popłakałem się". Oto FENOMENALNE wykonanie Tobiasza Staniszewskiego.

 

Głosami widzów przeszedł właśnie on oraz rodzeństwo Julia i Jędrzej Skiba . Dzięki poparciu swoich trenerów w następnym odcinku zobaczymy też Annę Kłys . Tym samym odpadli: Marta Moszczyńska i Patryk Glinka.

Drużyna Marii Sadowskiej

Na koniec odcinka zaprezentowali się uczestnicy przygotowywani przez Marię Sadowską. Wszystkie występy utrzymane były na wysokim poziomie, jednak najbardziej w pamięć zapadło show, które zrobiła na scenie "Ruda Lisica", czyli Asteya Dec.

Jesteś niesamowita, odbiera mi mowę - powiedziała Edyta Górniak.

Energią mogła jej jedynie dorównać Sabina Nycek, miała jednak problemy z artykulacją:

Kurcze! Śpiewasz po polski - mówił Andrzej Piaseczny. - Genialnie, ale nie wolno zapominać o końcówkach.

Zasady programu są jednak twarde i wszyscy nie mogą przejść dalej. Widzowie zadecydowali, że za tydzień zaśpiewają Krzysztof Iwaneczko i Patryk Skoczyński. Kogo doceniła Maria Sadowska? Piosenkarka zabrała dalej Kasię Malendę. Pożegnaliśmy tym samym Sabinę Nycek i Asteyę Dec.

Maria SadowskaMaria Sadowska Screen z TVP2 Screen z TVP2

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.