Show należało do Rozenek. "Paździerz". Sprzeczka z Rubik o dekolty. A na koniec najlepsze: "Proszę pozdrowić Radka"

Project Runway. Uczestnicy projektowali dwie konkurencyjne kolekcje strojów hotelowych. Najgorzej poradziła sobie Dominika, najlepiej znów Patryk. Jednak ubrania zeszły na dalszy plany, kiedy jurorką została Małgorzata Rozenek.

W szóstym odcinku " Project Runway " uczestników czekała mała wycieczka, do Zakopanego. W tamtejszym hotelu, którego wystrój i architekturę zainspirował góralski folklor, projektanci poznawali od podszewki pracę personelu. Po co? Aby jak najlepiej zaprojektować dla nich stroje, oczywiście także w podhalańskim stylu.

Tym razem uczestników podzielono na dwie grupy: chłopaków i dziewczyny. Każda ekipa tworzyła swoją kolekcję, a każdy z uczestników szył strój dla odpowiedniego stanowiska: recepcjonisty, kucharza, kelnerki i pokojówki. Efekty pracy pomagał oceniać czwarty juror: Małgorzata Rozenek i nie oszukujmy - to ona skradła show, także projektantom.

<< ZOBACZ WSZYSTKIE PROJEKTY >>

Gospodyni "Piekielnego hotelu" rozkręcała się przy każdym kolejnym uczestniku. Dawała fachowe, ale i ostre uwagi, temperując nierzadko zachwyty modowych ekspertów.

Strój jest niefunkcjonalny. Kołnierzyk można odpiąć? Koszty utrzymania w czystości strojów personelu są i tak wysokie - oceniła strój Dominiki.
Sylwia, widać doświadczenie w tym zawodzie. Ubrałabym swojego hotelowego kucharza w taki strój - mówiła

Iskrzyć zaczęło dopiero, gdy przyszło do kwestii dekoltów. Zdaniem Rubik kelnerka nie powinna pokazywać dużych dekoltów,

Zależy jaka kelnerka - wtrąciła Rozenek.

Pruderyjne uwagi Anji ironicznie komentował natomiast Tyszka:

Powiedziała, zapięta pod samą szyję Anja Rubik.
Nie mam aż tak dużego jak nasz gość - odpowiedziała z wyraźnym przekąsem supermodelka, zwracając się do Rozenek, a ta dyskretnie poprawiła top.

Małgorzata RozenekMałgorzata Rozenek TVN/X-News TVN/X-News

Równie naszpikowana aluzjami była dyskusja o strój Piotra.

Odkryte ramiona są zbyt uwodzicielskie. Poza tym nie wyobrażam sobie, żeby pokojówka pochylała się, ścieląc łózko przy gościu, w takim stroju. To jest wyzywające - stwierdziła Rubik.
Twój mąż rzuciłby się na nią?! - spytała Rozenek.
Mój mąż nie, ale może inny tak - odparła lekko zbita z tropu uwagą Rubik. - W każdym razie w eleganckim hotelu nie stawia się gości w takich sytuacjach.

Jedna sprzeczka goniła następną. Punktem kulminacyjnym okazała się dyskusja o projekcie stroju kelnerki autorstwa Bartka, który zdaniem Anji "był tak zły, że było w nim coś genialnego".

Tu nie ma zalet - grzmiała Rozenek. - Ani funkcjonalne, ani tanie w produkcji, ani praktycznie.
Według ciebie nie, według mnie tak. To jest kwestia spojrzenia, doświadczenia w modzie - łagodziła sytuację Rubik.

Małgorzata Rozenek i Joanna PRzetakiewiczMałgorzata Rozenek i Joanna PRzetakiewicz TVN/X-News TVN/X-News

Napięcie rozładował jednak sam Bartek. Projektant ma opinię kobieciarza oraz mężczyzny, który traktuje kobiety przedmiotowo, jedynie jako obiekty seksualne, być może stąd uwaga Rozenek:

Pozdrów żonę - rzuciła na koniec z wyczuwalnym sarkazmem Rozenek.
Proszę pozdrowić Radka - odparował bez skrępowania Bartek.

Rozenek podziękowała i chyba zaskoczyła ją śmiałość projektanta, bo zaniosła się śmiechem. Dobry humor nie utrzymał się jednak długo. Gdy oceniała Michała, nie miała dla niego litości.

Nudne, brzydkie, paździerz - wyliczała Rozenek.

Małgorzata Rozenek, Joanna Przetakiewicz, Anja Rubik , Marcin TyszkaMałgorzata Rozenek, Joanna Przetakiewicz, Anja Rubik , Marcin Tyszka TVN/X-News TVN/X-News

Michał do tej pory kilkakrotnie wygrywał program. Tym razem jego projekt okazał się wyjątkowo słaby. Ciężko było mu przełknąć porażkę. Usprawiedliwiał ją koniecznością dostosowania się pod założenia ustalone przez grupę. Na koniec wyrecytował.

Byłem najgorszy, ale to mnie tylko zmotywowało.
Jesteś beznadziejny - mówiła z niesmakiem Rozenek. - Nie wierzę, sprzedałeś grupę, aby usprawiedliwić brak sukcesu.

Karą dla Michała okazała się obecność w najsłabszej dwójce. Gorsza od niego okazała się jednak 27-letnia Dominika Syczyńska, która odpadła. Na drugim biegunie po raz kolejny znalazł się Patryk. Dzięki uniformowi dla kucharza zwyciężył w szóstym odcinku. A Wam który hotelowy strój podobał się najbardziej?

karo

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Czyj projekt podobał Ci się najbardziej?
Więcej o: