Japoński manicure

Japoński manicure, zwany także P.shine, staje się coraz bardziej popularny. Nie ingeruje mocno w płytkę paznokcia, jak żel czy akryl, a zapewnia mu piękny wygląd, i połysk, podobny do różowej perły

Na czym polega manicure japoński? Zabieg trwa około pół godziny. Najpierw suche paznokcie piłuje się szklanym pilniczkiem, w celu zmatowienia, a skórki odsuwa się szpatułką z drzewa pomarańczowego. Następnie wciera się w nie specjalną, zieloną pastę z naturalnych składników, która dostaje się w głąb płytki i wzmacnia paznokcie od wewnątrz. Na wtartą pastę nanosi się odpowiedni puder, który zatrzymuje składniki zawarte w paście, chroniąc przed spłukaniem z paznokcia i dokładnie poleruje całą powierzchnię paznokcia. Jeszcze tylko masaż oliwką i gotowe. Po zabiegu nie malujemy paznokci przez kilka dni, ze względu na zmniejszoną przyczepność lakieru do powierzchni płytki.

Tego typu zabieg manicure przeprowadza się tylko i wyłącznie na naturalnych paznokciach. Po zdjęciu tipsów warto odczekać jakiś czas, aż wrócą do formy. Dla uzyskania dobrego efektu powinno się powtarzać zabieg co dwa lub trzy tygodnie. Koszt wykonania tego manicure to w zależności od salonu od 30 do 50 zł. Ten specyficzny manicure z pewnością przysłuży się wszystkim, którzy mają problemy z rozdwajającymi się, łamiącymi i kruchymi paznokciami. Nie tylko bowiem poprawia ich wygląd, ale także odżywia, takimi składnikami, jak keratyna, krzemionka z morza jońskiego oraz witaminy A + E. Warto wykonać go w dobrym salonie. Dużym plusem tego starodawnego sposobu japońskich dam jest fakt, że wszystkie składniki do jego wykonania są naturalne, bez zbędnej chemii. Zestaw tych kosmetyków można również nabyć i spróbować swoich sił w japońskim manicure wykonanym własnoręcznie. Na początek warto jednak podpatrzeć jak robi się go w profesjonalnym salonie.

To dobry wybór dla tych z nas, które lubią naturalny wygląd i dyskretną elegancję.

Co sądzisz manicure w stylu japońskim?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.