Piękne usta

...chce mieć każda z nas. Najlepiej pełne, o ładnym kształcie i kolorze. Ostatnio wśród gwiazd zapanowała moda na powiększanie ust u chirurga. Wstrzykuje on w odpowiednie miejsca kwas hialuronowy i usta "magicznie" rosną. I choć większość celebrytek z zupełnie nowym rozmiarem ust utrzymuje, że nie ingeruje w urodę, to mimo wszystko da się jednak odróżnić usta naturalne, od sztucznej wypukłości, spowodowanej odpowiednim zastrzykiem....

Nie da się jednak zaprzeczyć, że natura nie wszystkich obdarzyła pełnymi, pięknymi ustami. Każde jednak są niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju i każde mogą wyglądać pięknie. Nawet bez tak inwazyjnych metod jak ostrzykiwanie kwasem, mogą wydawać się pełniejsze niż w rzeczywistości.

UstaUsta shutterstock shutterstock

Po pierwsze, wszystkie zabiegi i triki muszą być poprzedzone odpowiednią pielęgnacją. O usta trzeba dbać tak samo jak o inne części twarzy, a nawet bardziej, gdyż są niezwykle wrażliwe, a skóra na nich bardzo cienka. Podstawą jest więc ich odżywianie, nawilżanie, oraz dbanie o to, by były gładkie, najlepiej przy pomocy peelingu. Do tego celu możesz użyć nawet zwykłego cukru, z odrobiną żelu do mycia, mydła w płynie, bądź oliwy z oliwek. Usta są bardzo delikatne oraz wrażliwe na działanie czynników atmosferycznych, więc trzeba je chronić zarówno przed słońcem jak i mrozem odpowiednią pomadką ochronną z filtrami UV.

fot. Shutterstock

A jak sprawić, by nasze wypielęgnowane usta wydawały się pełniejsze? Przede wszystkim zastosuj odpowiedni makijaż. Wybieraj zawsze jasne i perłowe, połyskujące pomadki i błyszczyki. Ciemne i matowe pomniejszają optycznie usta. Dobrze, jeśli pomadka ma w składzie drobinki odbijające światło. Nie obrysowuj ust ciemną konturówką. Możesz za to lekko je obrysować białą kredką. Następnie nałóż jasną pomadkę - róż, brzoskwinia, perła - te kolory będą OK. Na środek ust nałóż trochę mocno połyskującego błyszczyka. Przed nałożeniem pomadki, spróbuj pomasować usta niezbyt twardą szczoteczką do zębów, będą bardziej ukrwione, gładkie i naturalnie różowe. Możesz też sięgnąć po błyszczyk powiększający usta. Działają one na tej zasadzie, że lekko drażnią skórę warg, na przykład zawartym w składzie mentolem, co objawia się ich lekkim szczypaniem. Zwiększa to ukrwienie i usta stają się pełniejsze. Niektóre zawierają kolagen, który jednocześnie je wygładza. Usta w takim makijażu będą wyglądały na pełniej, a jednocześnie naturalnie i pewno będą przyciągały spojrzenia!

Jakie są Twoje sposoby na piękne usta?

Więcej o: