Najlepsze seriale 2022 roku - co oglądali Polacy?

Rok 2022 roku był szczególny nie tylko pod względem liczby debiutujących seriali, ale także z uwagi na skalę rozmachu na ekranie. Zebraliśmy kilka tytułów, które na platformach streamingowych były najczęściej oglądane przez Polaków. Które seriale 2022 roku były najbardziej popularne?

Prequele znanych produkcji

„Ród Smoka" zajął pierwsze miejsce pod względem oglądalności we wrześniu. Pierwszy odcinek prequelu „Gry o Tron" pierwszej nocy na platformie obejrzało niemal 10 milionów widzów. Serial przenosi widzów o niemal 200 lat wstecz, do czasów gdy ród Targaryenów panował na Żelaznym Tronie. Sama koncepcja fabuły przypomina schematy znane z „Gry o Tron" – wielowątkowość, zmienność akcji i duża liczba bohaterów.

Zainwestowano też ogromne kwoty w nowy prequel do „Władcy Pierścieni" Tolkiena, zatytułowany „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". Mimo że akcja dzieje się tysiące lat przed znaną nam wszystkim historią hobbita Frodo, twórcy przemycają wątki kojarzone z trylogii. Sama fabuła przypomina filmy, co jednocześnie przyciąga, ale też wywołuje monotonię wśród widzów.

Polskie seriale 2022 słynne na świecie

„Gry Rodzinne", określane mianem polskiej opery mydlanej, to ośmioodcinkowa produkcja, której akcja dzieje się podczas wesela. Zagmatwana fabuła wzbudza rosnące zainteresowanie, a widz bardzo chce zobaczyć kolejny odcinek, żeby rozwikłać nawarstwiające się tajemnice rodzinne. Do tego plejada gwiazd w obsadzie. Seria spotkała się z pozytywnym odzewem nie tylko w Polsce, ale też w Argentynie, Urugwaju oraz na Słowacji i Węgrzech.

Również „Wielka Woda" okazała się hitem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie – liczbę widzów szacuje się na 10 milionów podczas premierowego tygodnia. Serial o powodzi tysiąclecia z 1997 roku był drugim najczęściej oglądanym nieanglojęzycznym serialem oraz jedną z pozycji Top 10 serwisu w 78 krajach świata.

W listopadzie największym hitem okazał się „Gang Zielonej Rękawiczki". Bardzo pozytywny serial kryminalny, który udowadnia, że nie nigdy nie jest za późno na robienie szalonych rzeczy. Bohaterkami są trzy emerytki, które postanowiły okradać nieuczciwych, bogatych ludzi, a następnie w ich imieniu przekazywać skradzione środki na szczytne cele. Podczas jednej z akcji policja wpada na ich trop i muszą ukrywać się w domu opieki, gdzie nawiązują przyjaźnie i wnoszą radość wśród pensjonariuszy.

Co jeszcze?

W serialu „Kim jest Anna?" dziennikarka prowadzi śledztwo w sprawie Anny Delvey, znanej na Instagramie niemieckiej spadkobierczyni, która skradła serca nowojorskiej sceny towarzyskiej. Oraz ich pieniądze. Porównywana do „Oszusta z Tindera" historia oparta została na faktach. Zbudowana na retrospekcjach fabuła nie spotkała się jednak z przyjazną opinią krytyków, określona została jako niejasna, zagmatwana i nadmiernie wydłużająca się.

Spośród seriali dla dzieci, na szczycie podium nieprzerwanie miejsce zajmuje „Psi Patrol", czyli uwielbiane przez najmłodszych losy piesków, które ratują miasto i mieszkańców przed różnymi katastrofami. Przygody tej ekipy, w której skład wchodzą głównie owczarek niemiecki Chase, dalmatyńczyk Marshall, buldog Rubble, labrador Zuma, mieszanka pudla i angielskiego cocker spaniela Skye i mieszaniec Rocky, to unikalna mieszanka umiejętności rozwiązywania problemów, fajnych pojazdów i mnóstwa humoru.