Sprawdź, czy Twoje sneakersy nie są podróbką

Sneakersy renomowanych marek to produkty, które nigdy nie zawodzą, dlatego też cieszą się one tak ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego zważywszy na fakt, że najwięksi giganci proponują coraz to nowsze rozwiązania, dzięki czemu ich obuwie jest niesamowicie modne, a do tego nieziemsko komfortowe. Popyt na sneakersy wcale nie maleje, a nawet możemy pokusić się o tezę, iż wciąż rośnie. Zjawisko to prowadzi niestety do obecności nieuczciwych sprzedawców na rynku, którzy oferują. podróbki. Sprawdź, na co zwracać uwagę, by nie dać się oszukać!

Zasada numer 1: Dokładnie sprawdź źródło swojego zakupu!

Oto pierwsza i naczelna zasada, którą powinieneś się kierować podczas takiego zakupu. Zanim przejdziesz do przeglądania oferowanych przez sprzedawcę produktów, sprawdź wiarygodność danego sklepu. O ile w przypadku zakupów stacjonarnych sprawa nie jest trudna, to z zakupami w sieci bywa różnie. Niestety wiele podróbek ukrywa się pod bardzo udanym wykonaniem szaty graficznej danego modelu, co sprawia, że towar jest łudząco podobny do oryginału. W takiej sytuacji kupujący musi się wykazać ogromną spostrzegawczością, bowiem każdy szczegół jest na wagę złota.

Na co zatem zwrócić uwagę, badając wiarygodność sklepu internetowego?

• Wyczerpujące dane kontaktowe.

• Profesjonalne zdjęcia produktów.

• Pozytywne opinie klientów (zwłaszcza u źródeł niezależnych).

Jeżeli na stronie sprzedawcy znajdują się zdjęcia niewyraźne i pozbawione szczegółów, od razu możemy założyć, że zajmuje się on sprzedażą podróbek. Podobnie w kwestii danych kontaktowych. Sprzedawca, który nie wychodzi do klienta z tak ważnymi informacjami, najprawdopodobniej nie kieruje się dobrymi intencjami, dlatego lepiej sobie odpuścić ten zakup. Sprawdzając wiarygodność sklepu internetowego, niesamowicie istotne są również opinie klientów na forach, w mediach społecznościowych oraz na całej reszcie portali do tego przeznaczonych. Obiektywne oceny klientów są zazwyczaj najbardziej wartościowym wskaźnikiem.

Zasada numer 2: Błędna nazwa sneakersów lub brak identyfikatora, czyli nieuczciwe zagrania sprzedających!

Nazwa obuwia - wydawać by się mogło, że to taka oczywista sprawa, a jednak wiele osób wciąż nie przykłada do tego zbyt wielkiej uwagi. W tej kwestii należy zwrócić uwagę na kilka aspektów a mianowicie:

• Identyfikator.

• Literówki.

• Oryginalna nazwa marki.

Każda para sneakersów podlega własnym zasadom nomenklatury, co oznacza, że każdy model (a nawet jego wariant kolorystyczny!) różni się od siebie numerem identyfikującym i jego skrótem. Nie jest to żadną filozofią w przypadku nazw takich jak m.in. Reebok Classic Leather „Eco Pack”, ponieważ nie ma tu niczego skomplikowanego. Prawdziwe schody zaczynają się dopiero w momencie, gdy model składa się z kilku części – wyrazów i liczb. Tutaj przykładem może być obuwie adidas Originals ZX 500 RM. W tym przypadku mamy do czynienia z nieco bardziej złożoną nazwą, którą po pierwsze – trudniej zapamiętać, a po drugie – znacznie łatwiej pomylić. Korzystają na tym oszuści, oferujący fejkowe modele sneakersów w sieci, ponieważ sprytnie podmieniają cyfry oraz litery, wprowadzając tym samym kupującego w błąd.

Kolejną pułapką związaną z nazewnictwem są bezczelne imitacje zarówno nazwy, jak i logo popularnej marki. W takich sytuacjach nieuczciwi sprzedawcy podrabiają wszystko, by produkt był do oryginału jak najbardziej zbliżony pod kątem designu. Mamy tu na myśli między innymi cztery paski zamiast trzech w kontekście marki adidas, czy też kotopodobnego „dachowca” Pumy. Ten teoretycznie widoczny gołym okiem szczegół, potrafi skutecznie wprowadzić w błąd, dlatego też tak ważnym jest, by dokładnie sprawdzać szczegóły produktów na zdjęciach.

Zasada numer 3: Niska cena to pułapka! Nie daj się zwieść fałszywej promocji!

Chytry dwa razy traci! W tym starym przysłowiu jest niestety wiele prawdy. Wiadomym jest, że każdemu z nas zależy na tym, by kupować jak najtaniej, dlatego też często kusimy się na promocje i specjalne oferty. W tym wypadku musimy być jednak ostrożni, ponieważ oryginalnych sneakersów nigdy nie dostaniemy za pół darmo. Jeżeli cena danego modelu jest wyraźnie zaniżona, to już wtedy powinna nam się zapalić czerwona lampka.

Zasada numer 4: Numer seryjny i data produkcji, czyli ciąg cyfr znajdujący się we wnętrzu buta!

Buty największych marek posiadają indywidualny numer seryjny, który znajduje się we wnętrzu buta. Zanim zdecydujesz się na zakup danego modelu, upewnij się zatem, że dysponuje on takim ciągiem cyfr, a co najważniejsze – jest on prawdziwy. Jak to zrobić? Najlepiej poszukać go w sieci! Jeżeli wyniki wyszukiwania nie będą satysfakcjonujące, możesz być pewien, że oferowany produkt jest podróbką. Kwestią ważną uwagi jest również data znajdująca się na wszywce. Jeśli kupujesz model wyprodukowany w 2019 roku, a metka wskazuje na rok 2016, to z pewnością masz do czynienia z fejkiem.

Zasada numer 5: Yeti, czyli sneakersy, które nie istnieją!

I na sam koniec zagrywka, na której oszuści w sieci starają się ugrać najwięcej, a mianowicie zbyt bogata oferta produktów. Bardzo często zdarza się, że sprzedawcy oferujący podróbki posiadają w swoim asortymencie modele, które tak naprawdę nigdy się nie ukazały. Nie daj się zmylić. Oceniając atrakcyjność danej oferty, porównaj ją do tego, co jest dostępne u producenta na jego oficjalnej stronie. Pozwoli Ci to uniknąć rozczarowania, a ponadto zaoszczędzić pieniądze, czas i… nerwy!
Znając 5 powyższych zasad, z pewnością nie dasz się oszukać. Jeżeli szukasz sprawdzonego sklepu internetowego, oferującego oryginalne modele największych gigantów, zapoznaj się koniecznie z asortymentem sneakerstudio.pl! Serdecznie zapraszamy!