Czarna lista Ilony Łepkowskiej

Łepkowska kontra aktorki z jej seriali.
Ilona Łepkowska. Ilona Łepkowska. KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Ilona Łepkowska

Ilona Łepkowska to mistrzyni w pisaniu scenariuszy. Jej seriale takie jak "M jak Miłość", "Barwy szczęścia" czy kultowa komedia "Kogel-Mogel" to już klasyki polskiej telewizji. W tworzeniu swoich pomysłów pomaga jej bardzo starannie dobrana obsada aktorska. To na swojej piersi wylansowała Małgorzatę Kożuchowską, Kasię Cichopek i braci Mroczków. Scenarzystka słynie też z twardej ręki. Niektóre aktorki podpadły jej swoimi zachowaniami i już w jej produkcjach pewnie ich nie zobaczymy. Które? Sprawdźmy!

Małgorzata Kożuchowska

Kiedy Małgorzata Kożuchowska zdecydowała się odejść z "M jak Miłość", w mediach zawrzało. Najpierw to właśnie serialowa Hanka wydała oświadczenie drogą internetową, na którego odpowiedź ze strony Łepkowskiej długo czekać nie musieliśmy. Producentka życzyła (ironicznie?) Kożuchowskiej szczęścia w nowych produkcjach i takiej samej ilości fanów. O co tak naprawdę poszło? Czy chodziło o pieniądze, a może brak pomysłu na dalsze losy Hanki Mostowiak? Przecież ta miała już kilka romansów lub prawie-romansów, wracała i odchodziła od męża co najmniej kilka razy. Kłóciła się z rodzina, rozwiązywała tajemnice, adoptowała dzieci, prowadziła fundację, opiekowała się chorym, rywalizowała z kochanką męża, była alkoholiczką i uczyła w szkole... Rzeczywiście chyba tematy się wyczerpały.

Agnieszka Fitkau-Perepeczko

Niejednokrotnie w mediach spekulowano na temat konfliktu pomiędzy Łepkowską i Perepeczko. Podobno scenarzystka zazdrościła Agnieszce popularności, którą ta zdobyła dzięki grze w serialu. Z kolei sama Łepkowska powiedziała w jednym z wywiadów, że Fitkau-Perepeczko przez rolę Simony w "M jak Miłość" uwierzyła, że jest wybitną aktorką.

Śmieszy mnie, że bycie Simoną stało się sensem jej życia - powiedziała Łepkowska.

Perepeczko postanowiła korzystać z dobrej passy Simony nawet po wyrzuceniu jej z serialu, dlatego organizowała wycieczki po Australii pod hasłem "Podróże z Simoną". Sprawa skończyła się w sądzie, bo prawa do jej serialowego imienia mają producenci, nie aktorka.

Agnieszka Pilaszewska

Aktorka grała w serialu Łepkowskiej "Barwy Szczęścia". Jej postać została jednak uśmiercona - grana przez Agnieszkę Beata Górka dostała ataku i umarła w kuchni. Teraz okazuje się, że uśmiercenie nie było przypadkowe. Jak twierdzi Fakt.pl, Pilaszewska została zwolniona, bo pisze scenariusze! Ponoć kiedy Łepkowska dowiedziała się o zainteresowaniach aktorki, usunęła jej postać z serialu z nadzieją, że pozbyła się konkurencji. Strzeliła sobie jednak w kolano, bo Pilaszewska w wolnym czasie napisała scenariusz do "Przepisu Na Życie" - nowego serialowego hitu!

Małgorzata Potocka

Dla aktorki Małgorzaty Potockiej przeszkodą w koleżeńskiej relacji z Iloną Łepkowską była rola w serialu "Linia życia", konkurencyjnej produkcji do "Barw Szczęścia". Potocka długo wahała się czy przyjąć propozycję zagrania w "Linii życia", i całą sprawę nawet konsultowała ze scenarzystką "Barw szczęścia" przekonując, że poradzi sobie z obiema rolami. Ilona twardo kazała wybierać. Małgorzata Potocka straciła więc pracę u scenarzystki... na zawsze.