Matura to bzdura? Te gwiazdy mogą tak myśleć, bo nie zdały egzaminu dojrzałości. Edyta Górniak nie jest jedyna

Matura to ważny egzamin, zwłaszcza dla tych, którzy planują dalszą edukację i studia. Okazuje się, że wśród gwiazd i celebrytów nie brak takich, którzy do matury nie podeszli. Co ich przed tym powstrzymało?
Edyta Górniak o maturze Allana: Dla mnie ten kawałek papierka nie jest do niczego potrzebny Edyta Górniak o maturze Allana: Dla mnie ten kawałek papierka nie jest do niczego potrzebny Eastnews.pl

Edyta Górniak

Edyta Górniak uczyła się w Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskiego w Kluczborku. Swoją edukację wspominała w jednym z odcinków "The Voice of Poland". 

Życie jest nieprzewidywalne, naprawdę. Ja byłam w szkole ogrodniczo-pszczelarskiej i uczyłam się rozpoznawać gatunki jabłek z zamkniętymi oczami - chwaliła się. 

A później dodała:

Śmiejcie się, śmiejcie, ale faktycznie pamiętam, jak chodziłam po szklarniach i wszyscy malowali gipsówkę, a ja śpiewałam i profesor mówił: Dziecko, ty w ogóle nic nie pamiętasz, co ja mówię. A ja mówię: Ale panie profesorze, kwiaty lubią, jak się do nich śpiewa. I kilka lat później japońscy naukowcy udowodnili, że faktycznie wszystko jest istotą żyjącą i jeżeli daje się muzykę w pięknych wibracjach, to rośliny lepiej kwitną - zakończyła swój miniwykład o przyrodzie.

Ostatecznie jednak diva nie podeszła do egzaminu dojrzałości. 

Nie przystąpiłam do matury. W roku, kiedy miałam przystąpić do matury, pracowałam już w Nowym Jorku na Broadwayu i po prostu ominął mnie ten czas - przyznała. 

Co więcej Górniak nie zachęcała też syna, by ten przystąpił do egzaminu. 

Pozostawiam tę przestrzeń Allanowi. Myślę, że nie będzie podchodził do matury. Nie chcę, żeby miał dodatkowe stresy. Ten rok był bardzo trudny, a przecież jeszcze się nie skończył. (...) Jeżeli będzie chciał do tego podejść za rok, może coś się zmieni, to spoko (...) To przecież egzamin dojrzałości, jeżeli nie będzie się czuł na siłach, to niech tego nie robi, ja nie będę wywierała na niego żadnej presji - powiedziała ostatnio "Faktowi". 
Kayah Kayah KAPiF

Kayah

Kayah również nie ma matury. Piosenkarka nie jest z tego dumna. 

Podeszłam do próbnej matury, byłam na studniówce, a do matury niestety już nie udało mi się dotrwać. Dlaczego żałuję, że nie mam matury? Dlatego, że mój syn mówi mi: A ty nawet nie masz matury! Ja mówię mu: Ucz się, bo jak nie zdasz tej matury..., a on odpowiada mi: A ty nawet jej nie masz - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem".
Paulina Młynarska Paulina Młynarska ONS

Paulina Młynarska

Paullina Młynarska również nie zaznała stresu związanego z pisaniem matury. 

Wtedy musiało być: szkoła, matura, studia, a jak nie, to jest się wykolejeńcem. No to jestem trochę wykolejeńcem: nie zrobiłam matury, nie ukończyłam studiów, ale to nie znaczy, że się nie uczyłam, że nie pracowałam nad sobą - powiedziała w wywiadzie dla "Vivy!".

Dziennikarka podkreśla jednak, że jest oczytana. 

Dawid Kwiatkowski Dawid Kwiatkowski KAPiF

Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski też nie zdawał egzaminu. Muzyk miał podejść do matury w 2015 roku. 

Musiałem uciec ze szkoły dwa lata przed jej zakończeniem. (...) Miałem 18 lat, mieszkałem już w Warszawie i po pół roku przerwy chciałem wrócić do szkoły. "Chodziłem' do szkoły przez internet - powiedział w wywiadzie dla "Vivy!".

I choć Kwiatkowski wypełniał przesyłane mu ćwiczenia, do matury nie podszedł. Terminy pokrywały się z terminem trasy koncertowej. 

Codziennie wysyłano mi materiały do nauki, a ja musiałem odsyłać im odpowiedzi. Po roku miałem się pojawić na egzaminach. Dostałem mailem terminy egzaminów i okazało się, że pokrywają mi się z koncertami. Nie dało się tego odwołać, ponieważ umowy były już podpisane - zdradził. 
Kamil Bednarek Kamil Bednarek East News

Kamil Bednarek

Kamil Bednarek również zrezygnował z matury na rzecz koncertów. 

Matury niestety nie zdążyłem ogarnąć - powiedział w wywiadzie dla serwisu 24Opole.pl w 2011 roku. 
Muzyka jest całym moim życiem, a z niej nie trzeba zdawać matury. Mamy swoje pięć minut, z których chcemy zrobić co najmniej godzinę. Trasa i koncerty wykańczają, nie czułem się na siłach podchodzić do egzaminów. Zresztą chcę być zadowolony z matury, nie robić jej na ostatnią chwilę - dodał wówczas. 
Agnieszka Chylińska Agnieszka Chylińska KAPIF

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska rzuciła edukację, kiedy była w trzeciej klasie liceum. Wokalistka nie podeszła do matury.

W trzeciej klasie liceum, dwa miesiące przed końcem roku, byłam poważnie zagrożona z paru przedmiotów. Rada pedagogiczna postanowiła dać mi jeszcze jedną szansę pod warunkiem, że solidnie przyłożę się do pracy i odrobię zaległości. Wkuwałam przez długie tygodnie, poprawiałam stopnie. Po czym okazało się, że decyzja o tym, iż nie przejdę do następnej klasy, zapadła dużo wcześniej - powiedziała w rozmowie z magazynem "Elle".

Piosenkarka nie ma dobrych wspomnień związanych ze szkołą, bo na gali Fryderyków wykrzyczała do mikrofonu nieco nieprzyjemnych słów pod adresem kadry nauczycielskiej.

Nauczyciele f*ck off, nienawidzę was! - usłyszeliśmy. 
Robert Gawliński Robert Gawliński KAPIF

Robert Gawliński

Robert Gawliński, lider zespołu Wilki, ukończył liceum i może pochwalić się wykształceniem średnim. Wokalista jednak do matury nie podszedł. Gwiazdor wiedział, że nie brakuje muzyków w podobnej sytuacji. Toteż na antenie Radia Eska Rock rzucił:

Myślę, że wspólny koncert takich wykonawców [bez matury - przyp. red] byłby jednym z lepszych. 
Więcej o: