Jennifer Grey jest aktorką jednej roli. Inni też kiedyś podbili Hollywood, a dziś są zapomniani. Dlaczego zniknęli z ekranów?

Zapomniane gwiazdy kina lat 90., którym wróżono świetlaną przyszłość, dziś już nie pojawiają się na ekranach. Dlaczego wielki sukces nie utorował im drogi na sam szczyt show-biznesu? Jennifer Grey pozbyła się swojego wizualnego, charakterystycznego atrybutu, który przyciągał reżyserów, a Bridget Fonda uległa wypadkowi. Oto historie o niespełnionym amerykańskim śnie.
Jennifer Grey Jennifer Grey East News

Jennifer Grey

Jennifer Grey już na zawsze pozostanie w oczach widzów sympatyczną Baby, która w "Dirty Dancing" uległa czarowi przystojnego tancerza (Patrick Swayze). Za tę rolę otrzymała nominację do Złotego Globu, którą można zaliczyć do jedynych osiągnięć aktorskich gwiazdy.

Jennifer z pomocą chirurgów plastycznych pozbyła się swojego największego kompleksu - skrzywionego nosa, który jednak nadawał jej wyjątkowości. Po zabiegu już nie otrzymała od żadnego z reżyserów ambitnej propozycji. Życiową przygodę z tańcem zwieńczyła wygraną w 11. edycji "Dancing with the Stars" w 2010 roku. Ostatni raz na szklanym ekranie pojawiła się w serialu "Chirurdzy". 

Kirstie Alley Kirstie Alley East News

Kirstie Alley

Któż nie pamięta zabawnej komedii "I kto to mówi"? W trzech częściach tej produkcji u boku Johna Travolty wystąpiła Kirstie Alley, która w latach 90. uznawana była za jedną z najzabawniejszych aktorek młodego pokolenia w Hollywood. Dobrą passę gwiazdy przerwała jej wizerunkowa metamorfoza. Alley przytyła kilkadziesiąt kilogramów, co przełożyło się na brak propozycji filmowych i jednocześnie wysyp zaproszeń do programów reality show, z których Kirstie zaczęła korzystać. W 2018 roku wzięła udział w brytyjskim "Celebrity Big Brother", a ostatnio pojawiła się w mediach za sprawą oficjalnego poparcia protestów zwolenników Donalda Trumpa. 

Minnie Driver Minnie Driver East News

Minnie Driver

Minnie Driver ma na swoim koncie nominację do Oscara za rolę drugoplanową w filmie "Buntownik z wyboru". Pod koniec lat 90. zapowiadała się na światowej sławy gwiazdę, jednak zaszufladkowanie i przypisanie jej łatki aktorki drugiego planu negatywnie wpłynęło na rozwój dalszej kariery. 

Minnie dostała jednak szansę, by przypomnieć o sobie widzom. W najnowszej wersji "Kopciuszka" wcieli się w królową i tym samym wystąpi w świetnie zapowiadającej się produkcji.

Tobey Maguire Tobey Maguire East News

Tobey Maguire

Tobey Maguire to jeden z kolegów-aktorów Leonardo DiCaprio, który żyje w cieniu sławy przyjaciela, choć wróżono mu olbrzymią karierę w show-biznesie. Zagrał Spider-Mana, ale to dzięki angażowi w "Miasteczku Pleasantville" czy "Cudownym chłopom" zyskał sławę. Ostatnią bardziej ambitną produkcją, w której brał udział, był nagrywany w 2013 roku "Wielki Gatsby", w którym wystąpił właśnie u boku DiCaprio. Plotkom o "załatwieniu" tej roli przez popularnego kolegę nie było końca. 

Bridget Fonda Bridget Fonda East News

Bridget Fonda

Bridget to najmłodsza i najmniej znana członkini aktorskiej części rodziny Fondów. W latach 90. próbowała swoich sił w show-biznesie i zagrała wówczas w "Ojcu chrzestnym" i w "Jackie Brown". Karierę przerwał nieszczęśliwy wypadek, którego skutkiem był poważny uraz kręgosłupa. Bridget zrezygnowała wówczas z aktorstwa, a ostatni raz na ekranie pojawiła się w 2002 roku. Obecnie wraz z mężem zajmują się sprzedażą nieruchomości. 

Fred Savage Fred Savage East News

Fred Savage

Fred Savage był światowej sławy dziecięcą gwiazdą lat 90. Jako chłopiec wystąpił wówczas w serialu "Cudowne lata", dzięki któremu zebrał szerokie grono fanów. Gdy dorósł, próbował swoich sił w reżyserii, jednak nie odegrał znaczącej roli w tej branży. Na ekrany powrócił w 2016 roku za sprawą odcinkowego filmu "Przyjaciele na uniwerku", jednak nie odbudował swojej pozycji w świecie aktorskim. 

Kelly McGillis Kelly McGillis East News

Kelly McGillis

Ostatnia na naszej liście zapomnianych gwiazd lat 90. jest Kelly McGillis, której uroda i figura były podziwiane na całym globie. Gros aktorek zazdrościło jej, że miała okazję partnerować Tomowi Cruise oraz Harrisonowi Fordzie. Kelly dostała wówczas nominację do Złotego Globu za "Świadka" oraz zagrała główną rolę kobiecą w "Top Gun". Dlaczego zniknęła z show-biznesu? Część fanów gwiazdy twierdzi, że na brak późniejszych propozycji aktorskich wpływ miał coming out, którego McGillis dokonała w 2009 roku. Wyznała wtedy, że jest lesbijką. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA