Meghan Markle oskarżyła rodzinę królewską o rasizm, a Doda ogłosiła rozwód w "DDTVN". Pamiętacie inne sensacyjne spowiedzi medialne?

Sława wiąże się nie tylko z wieloma korzyściami, ale również przykrymi konsekwencjami. Największą bolączką gwiazd są sytuacje, w których popularność zmusza ich do medialnych wyznań dotyczących prywatności. Czasami informacje prasowe wymagają oficjalnego potwierdzenia lub zaprzeczenia. Przypomnijmy sobie zarówno najważniejsze wywiady wszech czasów oraz te, które wzbudziły sensację w ciągu ostatnich miesięcy.
Meghan Markle i książę Harry Meghan Markle i książę Harry materiały prasowe CBS

Wywiad pary książęcej u Oprah Winfrey

O tej rozmowie mówi teraz cały świat. 7 marca w telewizji CBS wyemitowano długo wyczekiwany wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego u Oprah Winfrey. Sensację wzbudziły już same zwiastuny, a całość materiału filmowego badana jest przez ekspertów pod niemal każdym kątem - począwszy od stylizacji byłych książąt Sussex aż po analizę ich gestykulacji i mowy ciała. 

Meghan i Harry podczas spotkania z amerykańską dziennikarką ujawnili między innymi, że księżna Kate miała doprowadzić Markle do płaczu tuż przed ceremonią ślubną, w Pałacu Buckingham są widoczne rzekome zalążki rasizmu, ponieważ dywagowano nad kolorem skóry Archiego, a dodatkowo żona Harry'ego pomimo załamania psychicznego nie mogła liczyć na pomoc członków rodziny królewskiej, którzy zamiast zapewnić jej wizyty u specjalisty, wysyłali ją na kolejne oficjalne imprezy.

księżna Diana księżna Diana screen Youtube

Wywiad księżnej Diany u Martina Bashira

Choć od popularnego wywiadu księżnej Diany w programie BBC "Panorama" minęło już dwadzieścia sześć lat, rozmowa "królowej ludzkich serc" z dziennikarzem Martinem Bashirem nadal wzbudza wiele emocji. Spencer wówczas po raz pierwszy poruszyła przed kamerami niewygodne dla Windsorów tematy. Opowiedziała o romansie swojego męża Karola z Camillą Parker Bowles. 

Było nas troje w tym małżeństwie, więc było trochę zbyt tłoczno - wyznała. 

Po prawie trzech dekadach od emisji wywiadu pojawiły się przypuszczenia, że został on przeprowadzony niezgodnie z etyką dziennikarską, ponieważ według Charlesa Spencera Bashir namówił Dianę na rozmowę podstępem. Miał pokazać bratu księżnej sfabrykowane wyciągi bankowe, które były "dowodem" wpłat, które współpracownicy rodziny królewskiej otrzymali w zamian za ujawnienie kulisów separacji Diany i Karola. Ten chwyt przekonał księżną, by zdobyć się na medialną spowiedź zanim w prasie zaczną krążyć jeszcze większe plotki. 

Doda Doda East News

Doda ogłasza rozwód w "Dzień dobry TVN"

W polskim show-biznesie również nie zabrakło medialnych wyznań, które wprawiły widzów w osłupienie. Historii Dody raczej nijak nie można porównać do wcześniejszych przykładów z życia rodziny królewskiej, jednak wywiad, którego udzieliła w 2007 roku w "Dzień Dobry TVN" był przełomowym w jej karierze. W studio porannej śniadaniówki Rabczewska nagle oznajmiła, że rozstaje się z Radosławem Majdanem, ponieważ została zdradzona. 

Rozwodzę się z Radkiem. Małżonek, który zdradza swoją żonę, zasługuje na jedną szansę, ale u innej kobiety. Ja sama święta nie jestem, ale są pewne granice lojalności, wierności, kłamstwa i uczciwości małżeńskiej, które zostały przekroczone. Nie pozwolę sobie na takie zachowanie. Dałam pozew do sądu i rozwodzę się ze swoim mężem. Zaczynam nowy etap w życiu - ogłosiła w programie na żywo. 
Natalia Przybysz Natalia Przybysz Instagram/ @natalia_przybysz_official

Wywiad Natalii Przybysz w "Wysokich Obcasach" o aborcji

Duże zamieszanie w mediach wywołał również wywiad Natalii Przybysz dla "Wysokich Obcasów". Wokalistka po raz pierwszy poruszyła temat aborcji i przyznała się do przerwania ciąży. Pokłosiem tych słów były: z jednej strony uznanie i gloryfikowanie odwagi, z drugiej hejt i oskarżanie. Zamieszczony w gazecie w 2016 roku spis rozmowy z artystką zbiegł się w czasie z coraz bardziej intensywnymi protestami przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. 

Zabieg miałam przed świętami Bożego Narodzenia. W grudniu. Prawie rok temu. Ja naprawdę nie chciałam tego dziecka. Nie widziałam się znów w pieleszach domowych, w pieluchach. Mój narzeczony jest wspaniałym ojcem i cudownie zajmuje się naszymi dziećmi, ale nie chciałam mu już tego dokładać. Ja bardzo często wyjeżdżam, taką mam pracę, koncertuję, często nie ma mnie w domu. Z dwójką dzieci nie jest łatwo, ale jest cudownie i chciałam, żeby tak pozostało. Te dzieci, które mam, też potrzebują uwagi, czegoś więcej niż tylko jedzenia i bycia transportowanym z miejsca na miejsce - tłumaczyła Przybysz. 
Łukasz Jakóbiak Łukasz Jakóbiak screen Youtube

Wywiad-rzeka Łukasza Jakóbiaka o orientacji seksualnej

Jesteśmy świadkami tego, że w mediach coraz częściej poruszane są tematy tolerancji lub jej braku, co wiąże się z intensyfikacją wyznań znanych osób o orientacji seksualnej. Na tzw. coming out zdecydował się w ostatnich miesiącach między innymi Łukasz Jakóbiak. Youtuber z okazji ósmych urodzin autorskiego programu "20m2" udzielił wywiadu-rzeki, w którym opowiedział o trudnej przeszłości, wieloletniej nauce miłości do samego siebie i próbie samobójczej. To właśnie w urodzinowym odcinku specjalnym swojego show wyznał, że jest homoseksualistą. 

To, o czym mówię, jest ważne dla mnie, żebym mógł czuć się wolny. Nigdy jeszcze nie mówiłem, że jestem gejem. To niesamowite, bo nagrałem o tym materiał już trzy razy, ale nie emitowałem go, bo za każdym razem wynajdywałem coś (...) Otaczałem się światem, w którym czytałem, że homoseksualizm jest czymś złym, więc pozwoliłem sobie to ukryć, schować (...) Ale teraz chcę być wolny, chcę mieć możliwość niekrępowania się - mówił przed kamerą. 
Witold Sadowy Witold Sadowy Agencja Gazeta

Coming out Witolda Sadowego w wieku 100 lat

Reportaż TVP Kultura o cenionym aktorze i krytyku teatralnym był prawdziwą rewolucją. Witold Sadowy po latach aktywności zawodowej przyznał, że jest gejem. W dodatku zrobił to w wieku stu lat! Z okazji okrągłej rocznicy urodzin wydał książkę i został bohaterem materiału filmowego emitowanego w TVP. Tak szczere wyznanie o orientacji seksualnej w Telewizji Publicznej było dla widzów dużym szokiem. 

Dla mnie najważniejsza jest prawda przeżycia. Jestem dumny z tego, że byłem uczciwym człowiekiem. Niczego nie żałuję. Nie ożeniłem się. Urodziłem się inny. Jestem gejem - zakomunikował artysta.