Beyonce ma idealny kształt twarzy, oczy, brwi i usta. Ariana Grande też jest bliska perfekcji. Kto jeszcze? Naukowcy obliczyli

Oczy, brwi, nos, usta, podbródek, szczęka, kształt twarzy i zmierzenie odległości między poszczególnymi częściami twarzy da wynik. To tzw. "złoty podział", czyli równanie wymyślone przez Greków w celu znalezienia idealnych proporcji i tym samym określenia "wzoru" ówczesnego piękna. W 2019 roku chirurg dr Juliana De Silva wykorzystała tę technologię w swojej pracy i stworzyła listę popularnych gwiazd, których wymiary twarz są bliskie perfekcji. Na pierwszym miejscu uplasowała się Bella Hadid, jako kobieta o "idealnej" - przynajmniej matematycznie - urodzie.
Bella Hadid Bella Hadid ONS

Bella Hadid

Bella Hadid została uznana za kobietę o perfekcyjnych wymiarach, zdobywając w zestawieniu chirurga pierwsze miejsce. Stwierdzono, że jej buzia ma prawie idealne parametry - w 94,35 proc. Tak przynajmniej wynika z proporcji "złotego podziału". Nie da się ukryć, że duża zasługa to interwencja chirurgów plastycznych. 

Beyonce Beyonce ONS

Beyoncé

Na drugim miejscu uplasowała się Beyoncé ze zgodnością 92,44 proc. Najwyższe oceny uzyskała za kształt twarzy, oczy, brwi i usta.

Amber Heard Amber Heard ONS

Amber Heard

Amber Heard zajmuje tak wysokie miejsce ze względu na niemal idealny nos i brodę. Jak zaznaczyła doktor, ocena byłaby wyższa przy innym kształcie twarzy. Była dziewczyna Deppa uplasowała się na trzecim miejscu z wynikiem 91,85 proc.

Ariana Grande Ariana Grande ONS

Ariana Grande

Proporcje Ariany Grande są w 91,81 proc. bliskie ideału. Została wysoko oceniona ze względu na odległość górnej części czoła względem podbródka. 

Taylor Swift Taylor Swift ONS

Taylor Swift

Taylor Swift uzyskała wynik 91,64 proc. Bardzo wysoko oceniona dzięki smukłej brodzie i położeniu ust.

Kate Moss Kate Moss ONS

Kate Moss

Kate Moss z wynikiem 91,05 proc. za idealnie rozmieszczone oczy, ale zdecydowanie gorzej wygląda to w przypadku podbródka, który nie jest u modelki tak bardzo wysunięty.

Scarlett Johansson Scarlett Johansson ONS

Scarlett Johansson

Proporcje twarzy Scarlett Johansson są zgodne z ideałem w 90,91 proc. Aktorka miała najwyższe oceny ze wszystkich za położenie oczu, a najsłabszy wynik za kształt twarzy i usta.

Natalie Portman Natalie Portman ONS

Natalie Portman

Natalie Portman uzyskała wynik 90,51 proc. Chirurg stwierdził, że ma idealnie osadzone oczy, ale też zbyt nisko rozmieszczone brwi.

Katy Perry Katy Perry ONS

Katy Perry

Katy Perry i wynik 90,08 proc. Ma idealnie rozmieszczony nos, jednak z obliczeń wynika, że jej podbródek mógłby być nieco dłuższy. 

Cara Delevingne Cara Delevingne ONS

Cara Delevingne

Cara Delevingne zamknęła ranking stworzony przez doktor z wynikiem 89,99 proc. Ma dosyć wysokie czoło, jednak brwi i usta dodały jej kilka punktów.