"Taniec z Gwiazdami" znika z Polsatu. Pamiętacie Anetę Piotrowską, która tańczyła z Rafałem Mroczkiem? Ależ się zmieniła

"Taniec z gwiazdami" najpierw emitowany był w TVN, później po długiej przerwie format powrócił, ale widzowie mogli oglądać go w Polsacie. Tej wiosny nie doczekają się kolejnej edycji. Wróćmy więc wspomnieniami do początków tanecznego show i zobaczmy, jak zmienili się tancerze, którzy szkolili gwiazdy na parkiecie.
'Taniec z gwiazdami' pierwsza edycja TVN 'Taniec z gwiazdami' pierwsza edycja TVN Kapif

Taniec z Gwiazdami - początki i koniec

'Taniec z Gwiazdami' pojawił się w polskiej telewizji w 2005 roku. Wówczas emitował go TVN, a prowadzącymi byli Hubert Urbański i Magda Mołek, którą w kolejnych edycjach zastąpiła Katarzyna Skrzynecka. Później następowały kolejne roszady i w roli gospodarzy sprawdzali się Piotr Gąsowski i Natasza Urbańska (aktorka nie cieszyła się tą rolą długo, bo prowadziła jedynie trzynastą, ostatnią emitowaną przez TVN edycję). 

a
Kapif

W 2011 roku TVN zakończył przygodę z 'Tańcem z Gwiazdami'. Do formatu w 2014 roku powróciła telewizja Polsat. Polsatowska odsłona show cieszyła się sporą oglądalnością, dlatego też doczekała się jedenastu edycji. Wszystko wskazywało na to, że wiosną 2021 roku widzowie będą mogli oglądać kolejny sezon tanecznego show. Niestety, 'Taniec z Gwiazdami' nie zagościł w najnowszej ramówce Polsatu. Dlaczego? Nina Terentiew obawiała się produkowania programu na żywo ze względu na pandemię. Wolała nie ryzykować wstrzymaniem nagrań z powodu zakażeń uczestników, a przypomnijmy, że w ostatniej edycji niektórzy uczestnicy musieli zrezygnować z show właśnie przez dodatni test na koronawirusa. 

Terentiew postawiła więc na nagrane wcześniej formaty i odpuściła programy na żywo. Co więc będziemy oglądać w piątki o 20.05 w Polsacie? Okazuje się, że od 5 marca Polsat będzie emitował wówczas najnowszą edycję programu 'Twoja Twarz Brzmi Znajomo'. 

Dla wszystkich tych, którzy będą tęsknili za 'Tańcem z Gwiazdami' przygotowaliśmy galerię, w której wspominamy tancerzy, który zaistnieli w mediach właśnie dzięki popularnemu tanecznemu show.  

Aneta Piotrowska, Rafał Mroczek Aneta Piotrowska, Rafał Mroczek Kapif

Aneta Piotrowska

Aneta Piotrowska poprowadziła Rafała Mroczka do wygranej 'Tańca z Gwiazdami' w 2006 roku. Przez jakiś czas para była nawet ze sobą w związku. Od ich rozstania tancerka sporadycznie udziela w się w show-biznesie.

Piotrowska aktualnie jest bardzo aktywna na Instagramie. Realizuje się jednak nie tylko w roli instagramerki, ale też prowadzi własną działalność. Jest trenerka i układa autorskie programy treningowe. Jakiś czas temu została też mamą. 

A
Fot. msb_anetapiotrowska/Instagram

a
Fot. msb_anetapiotrowska/Instagram

Rafała Maserak Rafała Maserak KAPIF

Rafał Maserak

Rafał Maserak był związany z 'Tańcem z Gwiazdami' od pierwszej jego edycji. Zaczynał ucząc tańca dziennikarkę Klaudię Carlos, później m.in. Małgorzatę Foremniak, Aleksandrę Kwaśniewską, Omenaę Mensah, Sylwię Gruchałę, Annę Muchę. W ostatniej Polsatowskiej odsłonie show tańczył z Sylwią Lipką. 

Sylwia Lipka, Rafał Maserak
Kapif

Na przestrzeni lat w życiu tancerza zaszło wiele zmian. Przypomnijmy, że 37-letni dziś Rafał Maserak od niedawna jest tatą. Jego żoną jest Małgorzata Lis. Na przestrzeni ostatnich lat próbował sił w innych programach telewizyjnych, jak: 'Ninja Warrior Polska' czy 'Top Chef. Gwiazdy od kuchni'. Udział w tych projektach nie przyniósł mu jednak takiej popularności, jaką zyskał dzięki 'TzG'.

Rafał Maserak
Instagram/ @rmaserak

Stefano Terrazzino Stefano Terrazzino Kapif

Stefano Terrazzino

Stefano Terrazzino brał udział w 'Tańcu z Gwiazdami' niemal od początku istnienia show. Na przestrzeni lat wygrał aż cztery razy. Jesienią 2020 roku wrócił na parkiet z Julią Wieniawą.

,Wieniawa Julia, Terrazzino Stefano2020-09-25
KAPiF

Niedawno pisaliśmy, że tancerz miał rozpocząć swój nowy biznes na Sycylii. Niestety, koronawirus pokrzyżował mu plany.

Projekt stanął w miejscu. Musiałem odwołać zapowiedziane turnusy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystko straciłem, zostałem na lodzie - powiedział tancerz w rozmowie z 'Na Żywo'

Historia jednak zakończyła się dobrze, bo na swoim Instgarmie Stefano  poinformował, że niebawem będzie można zapisać się na wyjazdy 'Authentic Sicily', które organizuje. 

Terrazzino realizuje się też na planie filmowym. Ma na swoim koncie niewielkie role w takich produkcjach, jak: 'Usta usta' czy 'Przyjaciółki'. Niebawem zobaczymy go w jednym z odcinków 'Ojca Mateusza'

Jan Kliment Jan Kliment KAPIF.pl

Jan Kliment

Jan Kliment również zalicza się do najpopularniejszych tancerzy 'Tańca z Gwiazdami'. Do programu dołączył w 2009 roku i od razu zyskał sympatię widzów. Bardzo się zmienił od tamtej pory?

a
Fot. janekkliment/Instagram

Warto dodać, że Kliment w 2009 roku ożenił się z tancerką Lenką Tvrzovą. Ona również występowała w 'Tańcu z Gwiazdami'. W ostatniej edycji tańczyła u boku Bogdana Kalusa.

a
Fot. janekkliment/Instagram

Żora Korolyov i Isis Gee Żora Korolyov i Isis Gee KAPIF.pl

Żora Korolyov

W 'Tańcu z Gwiazdami' występował też Żora Korolyov, który tańczył u boku gwiazd tylko przez dwa lata. W 2017 roku pożegnał się z formatem. Mimo to wszystko wskazywało na to, że śledził program. W końcu głośno krytykował dziesiątą edycję show, za to, że jego zdaniem Barbara Kurdej-Szatan była faworyzowana. 

Żora Korolyov
Instagram/zorakorolyov

Przez siedem lat by mężem Anny Kuznecowej, z którą ma córkę Sonię, ale para rozwiodła się w 2017 roku. Później tancerz związał się z Eweliną Bator. Korolyov zaintersował się też piłką nożną - został wszak licencjonowanym menedżerem FIFA i posiada licencję agenta piłkarskiego. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ŻORA KOROLYOV (@zorakorolyov)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ŻORA KOROLYOV (@zorakorolyov)

Izabela Janachowska i Wojciech Medyński Izabela Janachowska i Wojciech Medyński KAPIF.pl

Izabela Janachowska

Wierni fani 'Tańca z Gwiazdami' z pewnością pamiętają, że to właśnie w tym show rozpoczęła się medialna kariera Izabeli Janachowskiej. Tancerka musiała pożegnać się z parkietem ze względu na kontuzję kolana. Dziś prowadzi programy o tematyce ślubnej.

Izabela Janachowska
instagram.com@izabelajanachowska

Janachowska niedawno została też mamą. W 2019 roku na świat przyszedł jej syn  Christopher Alexander, który jest owocem jej małżeństwa z przedsiębiorcą Krzysztofem Jabłońskim. 

Izabela Janachowska
screen IG @izabelajanachowska

Ewa Szabatin i Przemysław Sadowski Ewa Szabatin i Przemysław Sadowski KAPIF

Ewa Szabatin

Pamiętacie Ewę Szabatin? Kilka lat temu ona także uczyła gwiazdy tańca. Występowała u boku m.in. Przemysława Sadowskiego czy Mateusza Damięckiego. Obecnie realizuje się między innymi jako propagatorka zdrowego stylu życia na Instagramie. Od pięciu lat jest też szczęśliwą żoną.

Ewa Szabatin
Instagram/ @ewaszabatin

Ewa Szabatin
screen Instagram / @ewaszabatin

Tomasz Barański i Edyta Herbuś Tomasz Barański i Edyta Herbuś KAPIF.pl

Tomasz Barański

Bez Tomasza Barańskiego nie byłoby "Tańca z Gwiazdami"! To on doprowadził do zwycięstwa Ewelinę Lisowską (choć wcześniej odpadli), a kilka lat później uczył tańczyć Justynę Żyłę.

Tomasz Barański i Justyna Żyła
KAPIF.pl

Od niedawania mówi się, że Barański ma nawą dziewczynę. Ma nią być 20-letnia Michalina Warulik.

Marcelina Warulik, Tomasz Barański
screen Instagram / @michalejna