Widzowie pokochali ją za rolę Kasi w "13 posterunku". Rzuciła aktorstwo. Jak dziś wygląda i co robi Aleksandra Woźniak?

Aleksandra Woźniak zdobyła popularność dzięki roli policjantki Kasi w serialu "13 posterunek". Jakiś czas temu zrezygnowała z aktorstwa i poświęciła się pracy z ludźmi. Sprawdziliśmy, co u niej słychać.
Cezary Pazura, Aleksandra Woźniak Cezary Pazura, Aleksandra Woźniak AKPA

Posterunkowa Kasia

Aleksandra Woźniak zdobyła sympatię widzów dzięki roli policjantki Kasi w serialu "13 posterunek", który zadebiutował na ekranach w 1997 roku. Produkcja opowiadająca o perypetiach funkcjonariuszy policji na czele z Cezarym (Cezary Pazura) była prawdziwym hitem. Angaż w polsatowskiej produkcji był dla aktorki szczególnie ważny.

Aleksandra Woźniak, Maciej Ślesicki, Agnieszka Włodarczyk, Marek Perepeczko Aleksandra Woźniak, Maciej Ślesicki, Agnieszka Włodarczyk, Marek Perepeczko Akpa

Miłość na planie

Aktorka związała się z reżyserem serialu, Maciejem Ślesickim. W wywiadzie dla Plejady Woźniak przyznała, ze łączyło ich szczere uczucie:

Po roku zdjęć do '13 posterunku' związałam się z reżyserem serialu - Maciejem Ślesickim. Uczucie, które nas łączyło, było autentyczne, ale młoda aktorka i starszy od niej, doświadczony reżyser to idealny zestaw, by wcisnąć je w stereotyp.
Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak Kapif

Rozstanie

Niestety, problemy pojawiły się po rozstaniu z reżyserem. Czarny PR, którego ofiarą była Woźniak, odbił się także na jej życiu zawodowym:

Natomiast najgorsze nastąpiło dopiero, gdy po kilku latach zakończyłam ten związek. Otrzymałam łatkę dziewczyny, która dla kariery związała się z reżyserem, wykorzystała go i porzuciła. Nikt nie wnikał w to, że w trakcie trwania naszego związku nigdzie nie zagrałam, bo Maciek oczekiwał ode mnie wyłączności. Byłam jak w złotej klatce - powiedziała aktorka w rozmowie z Plejadą.
Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak Kapif

Trudne chwile

W rozmowie z Michałem Misiorkiem aktorka podkreśliła, że słyszała od osób związanych z show-biznesem, iż jej były partner utrudnia jej rozwój kariery. Aktorka zdradziła w wywiadzie, że wielokrotnie wygrywała castingi, po czym jej angaż był anulowany. Na szczęście zdołała uporać się z negatywną opinią w branży, ale jej kariera aktorska nie rozwinęła się w spektakularny sposób. Na swoim koncie głównie role w serialach ("Klan" oraz "Barwy szczęścia").

Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak Kapif

Podbój show-biznesu

Aleksandra Woźniak spróbowała swoich sił także w przedsięwzięciach niezwiązanych z aktorstwem. W 2007 roku wystąpiła w drugiej edycji polsatowskiego programu, "Jak oni śpiewają?". Ostatecznie zajęła 10. miejsce.

Aleksandra Woźniak z dziećmi Aleksandra Woźniak z dziećmi Instagram/fingerchipz

Mama na medal

Aktorka trzy razy wychodziła za mąż. Od lipca 2014 roku jest szczęśliwą żoną inżyniera, z którym wychowuje dwie bliźniaczki z poprzedniego związku. W rozmowie z Onetem aktorka przyznała, że stawia na świadome macierzyństwo:

Jestem wrogiem identycznego ubierania bliźniąt. To może zakłócić ich indywidualność i poczucie, że każde z nich jest niepodległą jednostką. [...] Nie wydaje mi się by moje córki były o siebie zazdrosne, każda z nich ma poczucie własnej wartości i czuje się odrębną istotą. Oczywiście chcą być traktowane sprawiedliwie i na pewno wniosłyby sprzeciw, gdyby jedna np. dostała lizaka a druga nie. Ale to każde dziecko jest w takich sprawach czujne, nie musi być bliźniakiem.
Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak Kapif

Bliźniaczki

Córki aktorki są już nastolatkami i uwielbiają udzielać się w mediach społecznościowych. 16-letnia Ania to prawdziwa królowa Instagrama.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez °?,..*¨ ania (@fingerchipz)

Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak Kapif

Pani psycholog

Aleksandra Woźniak z wykształcenia jest filologiem języka niemieckiego, jednak jej prawdziwą pasją jest psychologia i pomaganie ludziom. Studiowała psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, a w 2019 roku otworzyła własny gabinet terapeutyczny. W maju 2020 ogłosiła na Facebooku, że zakończyła karierę aktorską.

Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak Kapif

Świadome podejście do pracy

Aktorka zdradziła w rozmowie z portalem "Świat zdrowia", że psychologią i terapią zainteresowała się podczas pracy nad własną fobią:

Miałam taką przypadłość, że bałam się latać samolotami. Czasem denerwowałam się już dwa miesiące przed wylotem. Podjęłam terapię. Dzięki niej znalazłam odpowiedź na wiele pytań, przestałam się bać latać, ale też narzędzia, którymi posługiwał się terapeuta, tak mnie zafascynowały, że postanowiłam studiować psychologię.
Aleksandra Woźniak w 2020 roku Aleksandra Woźniak w 2020 roku Facebook/Aleksandra Woźniak

Lwica mediów społecznościowych

Woźniak jest także bardzo aktywna na Facebooku, gdzie chętnie wypowiada się na tematy społeczne i otwarcie krytykuje obóz rządzący. Zobaczcie, jak dzisiaj wygląda. Bardzo się zmieniła?

Więcej o: