Rowan Atkinson był "Jasiem Fasolą", a Cichopek Kinga Zduńską. Te gwiazdy zbudowały karierę na jednej roli

Często zdarza się, że gwiazdy budują karierę, mając na koncie jedną wybitną rolę. Czasem wystarczy idealnie dobrana postać, a można być sławnym i bogatym przez całe życie. Kto to wykorzystał, a komu powinęła się noga?
Kinga i Piotrek ślub w serialu brali dwa razy. Pierwszy był cywilny i potajemny bez udziału rodziny i znajomych. Ceremonię kościelną w gronie najbliższych państwo Zduńscy zorganizowali wiele lat później. Kinga i Piotrek ślub w serialu brali dwa razy. Pierwszy był cywilny i potajemny bez udziału rodziny i znajomych. Ceremonię kościelną w gronie najbliższych państwo Zduńscy zorganizowali wiele lat później. MTL Maxfilm

Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek od ponad 20 lat wciela się w postać Kingi Zduńskiej w "M jak miłość". Jej postać jest na tyle uwielbiana, że stale jest jedną z głównych w produkcji. Cichopek choć nie ma aktorskiego wykształcenia (ukończyła psychologię stosunków międzykulturowych na Wydziale Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie), od lat jest jedną z naczelnych gwiazd tabloidów i serwisów internetowych.

Jaś Fasola zawsze podróżuje z misiem Jaś Fasola zawsze podróżuje z misiem Jaś Fasola zawsze podróżuje z misiem Fot. AP

Rowan Atkinson

Rowan Atkinson to jeden z najpopularniejszych brytyjskich aktorów, mimo że znany jest głównie z jednej roli - Jasia Fasoli. Chyba każdy na świecie kojarzy dziecinnego i niezbyt elokwentnego mężczyznę, którego jedynym i największym przyjacielem jest pluszowy miś.

Julia Kamińska Julia Kamińska AKPA

Julia Kamińska

Julia Kamińska podobnie jak Kasia Cichopek nie ma wykształcenia aktorskiego. Skończyła germanistykę na Uniwersytecie Gdańskim i oprócz krótkich epizodów w serialach znana jest z komediowej produkcji - "BrzydUla". Na co dzień prowadzi własny biznes w centrum Warszawy - salon piękności "Spiękniej".

Plan Wiosennego spotu wizerunkowego TVN'Warszawa29 stycznia 2009fot. TVN/Cezary Piwowarski/ZOOMna zdjeciu:Julia Kaminska
mat. pras.

Daniel Radcliffe Daniel Radcliffe Landmark / PR Photos / Landmark / PR Photos

Daniel Radcliffe

Karierę na bazie jednej roli rozwinął również Daniel Radcliffe. Brytyjczyk zadebiutował jako aktor już w 1999 roku, jednak to występ w ekranizacji pierwszej części przygód o "Harrym Potterze" dwa lata później przyniósł mu prawdziwą sławę. Aktualnie gra główną rolę w amerykańskiej komedii "Cudotwórcy".

TYLKO DLA RADIA ZŁOTE PRZEBOJE
Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

Majka Olkowicz (Joanna Osyda) Majka Olkowicz (Joanna Osyda) Majka /TVN

Joanna Osyda

W 2010 roku TVN odkrył Joannę Osydę, która rok później ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Aktorka wcieliła się w główną bohaterkę dwusezonowego serialu "Majka". Od tamtej pory nie zasłynęła w żadnej innej produkcji. W latach 2013-2015 grała wprawdzie w "M jak miłość", jednak na tle pozostałych bohaterów jej postać niczym się nie wyróżniała.

Macaulay Culkin na gali American Music Awards w Los Angeles Macaulay Culkin na gali American Music Awards w Los Angeles Invision / EastNews

Macaulay Culkin

Historia Macaulaya Culkina opisywana jest przez media tak naprawdę co roku, kiedy rozpoczyna się świąteczny okres. Powiedzenie, że "Boże Narodzenie bez Kevina to nie są święta", stało się klasykiem. Niestety, popularność, jaka spadła na tego nowojorczyka w wieku zaledwie dziesięciu lat, nie wpłynęła na niego zbyt dobrze. Aktor uzależnił się od narkotyków i w 2004 roku został nawet aresztowany za ich posiadanie. Aktualnie mężczyzna wychodzi na prostą, jednak czas aktorskiej świetności ma za sobą.

Kevin
reż. Chris Columbus, prod. 20th Century Fox

Kaja Paschalska

O fenomenie podobnym jak w przypadku Kasi Cichopek można mówić przy okazji Kai Paschalskiej. Śpiewająca aktorka w "Klanie", w którym gra do dziś, zadebiutowała w wieku jedenastu lat. Jej filmografia jest bardzo uboga. Wystąpiła bowiem gościnie w: "Hotelu 52", "Bulionerach" i "Świecie według Kiepskich". Mimo to chyba każdy kojarzy Olę Lubicz.

Kaja Paschalska
East News/Kapif/Screen z Instagram.com/Kaja Paschalska

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.