Marek Kondrat jest starszy od żony o 38 lat, ale małżeńskich rekordzistów dzieli nawet 60 wiosen. O kim mowa?

Miłość nie wybiera. Przekonali się o tym szczególnie Ci, którzy ulokowali swoje uczucia w dużo starszym lub dużo młodszym partnerze. Marek Kondrat i Antonina Turnau to nie jest jedyny przykład popularnych małżonków, których dzieli spora różnica wieku.
Marek Kondrat z żoną Marek Kondrat z żoną East News

Marek Kondrat i Antonina Turnau

Marek Kondrat i córka popularnego muzyka, Grzegorza Turnaua, pobrali się w 2015 roku, a trzy lata później na świat przyszła ich córka, Helena. Pomiędzy aktore, a Antoniną jest 38 lat różnicy. 

Piotr i Agata Rubikowie Piotr i Agata Rubikowie Instagram/ @agata_rubik

Piotr i Agata Rubikowie

Piotr Rubik związał się z Agatą Paskudzką 15 lat temu. Para doczekała się narodzin dwóch córek, a osiemnastoletnia różnica wieku nie przeszkadza muzykowi i jego żonie w tworzeniu szczęśliwej rodziny. 

Nie ma reguł. Ważne, żeby być szczęśliwym. Choć rzeczywiście zauważam taką prawidłowość, że kobiety szukają stabilizacji u boku starszego od siebie partnera. U nas nie widzę żadnych problemów związanych z różnicą wieku. Może dlatego, że w głębi duszy ciągle jestem dzieckiem? - mówił w jednym z wywiadów Piotr. 
Cezary i Edyta Pazurowie Cezary i Edyta Pazurowie Instagram/ @edyta_pazura

Cezary i Edyta Pazurowie

Historia miłosna jak z filmu. Popularny aktor poznał o 26 lat młodszą Edytę... w pociągu. Od tej pory są nierozłączni i wychowują wspólnie troje dzieci.

Na pewno dla mężczyzny jest to rodzaj wyzwania. Osoba młodsza ma więcej siły, ma większą wydolność, jest ładniejsza - wyznał na łamach prasy Cezary. 
Jan Englert i Beata Ścibakówna Jan Englert i Beata Ścibakówna Instagram/ @beata_scibakowna_official

Jan Englert i Beata Ścibakówna

25 lat małżeństwa, 25 lat różnicy wieku. Beata Ścibakówna i Jan Englert są przykładem na to, że rok urodzenia nie ma żadnego znaczenia w budowaniu szczerej relacji. Profesor niegdyś uczył młodą Beatę, gdy ta studiowała jeszcze w szkole teatralnej. 

Pytasz o różnicę wieku? Oczywiście, że ją czuję, na przykład kiedy Janek gra w tenisa. Zawsze go podziwiałam, że dobiegnie do każdej piłki, wygra każdy mecz. Dziś bywa z tym różnie, ale tłumacze mu: "Już nie musisz wygrywać. Nie musisz niczego udowadniać". Wciąż jednak jest ambitny. Czasem widzę, że mąż ukrywa zmęczenie. Ja bym się jeszcze gdzieś wyrwała, a on woli posiedzieć w fotelu i oglądać swój ukochany futbol. Ale w sercu ma ciągle maj - zdradziła aktorka w rozmowie z "Twoim Stylem".
Shakira i Gerard Piqué Shakira i Gerard Piqué Instagram/ @shakira

Shakira i Gerard Piqué

Nie zawsze to kobieta jest młodszą połówką związku. Shakira urodziła się dziesięć lat wcześniej niż jej wybranek. Okazuje się, że różnice w liczbach paradoksalnie mogą połączyć. Piosenkarka ma 157 centymetrów wzrostu, a Piqué prawie dwa metry! 

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski Instagram/ @kasiawarnke

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski

Starsza o ponad dekadę od swojego męża jest również Katarzyna Warnke. Dla Piotra różnica wieku nigdy nie stanowiła jakiegoś problemu.

Nie potrafię myśleć o Kasi jak o starszej kobiecie, po prostu tego nie widzę i nie jest to kwestia moich głębokich uczuć do niej, tylko jej wrażliwości, spontaniczności i świeżości. Obserwując niektóre moje koleżanki rówieśniczki, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że ich zachowanie dużo bardziej kojarzy mi się z zachowaniem "starszej pani", a przecież one są dopiero przed trzydziestką! Jak to jest? (...) A poza tym, różnica wieku między nami nie jest raczej widoczna, więc o czym tu gadać - mówił aktor w wywiadzie dla "Vivy". 
Emmanuel i Brigitte Macron Emmanuel i Brigitte Macron East News

Emmanuel i Brigitte Macron

Emmanuel Macron również wybrał starszą od siebie partnerkę. Jego żona, Brigitte, miała 39 lat, gdy poznała piętnastoletniego wówczas przyszłego prezydenta Francji. Rodzina polityka była przeciwna temu związkowi, jednak Emmanuel poszedł za głosem serca i wziął ślub z ukochaną. 

Nie tworzymy klasycznej rodziny, ale miłość daje nam siłę - komentuje Macron.
Apoloniusz Tajner i Izabela Podolec-Tajner Apoloniusz Tajner i Izabela Podolec-Tajner East News

Apoloniusz Tajner i Izabela Podolec-Tajner

Apoloniusz Tajner przeżywa drugą młodość. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego od 2011 roku związany jest z o 36 lat od niego młodszą kobietą. Para wzięła ślub kilkanaście miesięcy temu, a na świecie pojawił się ich syn Leopold.

Andrzej i Kamila Łapiccy Andrzej i Kamila Łapiccy East News

Andrzej i Kamila Łapiccy

Absolutni rekordziści w naszym zestawieniu. Kamila Łapicka była żoną popularnego aktora i reżysera zaledwie przez trzy lata, bowiem Andrzej zmarł w 2012 roku. Różnica wieku pomiędzy małżonkami wynosiła aż 60 lat!

Więcej o: