Od tłumaczki w TVP po ulubienicę Miszczaka. Kinga Rusin odchodzi z "DDTVN". Komu podpadła, a czym zachwycała?

Kinga Rusin pracuje w TVN-ie od przeszło 15 lat. Prowadziła nie tylko popularną śniadaniówkę, lecz także "You Can Dance" czy "Agent Gwiazdy". W 2006 roku wygrała "Taniec z Gwiazdami", a małżeństwo z równie znanym Tomaszem Lisem umocniło jej pozycję w show-biznesie. Doświadczenia zawodowego nie można jej odmówić, ale nie obyło się też bez wpadek i kontrowersyjnych wypowiedzi czy konfliktów.
Kinga Rusin Kinga Rusin Instagram/kingarusin

Kinga Rusin opuszcza ekipę "Dzień dobry TVN"

Medialne doniesienia potwierdziły się. Kinga Rusin odchodzi z "Dzień dobry TVN" po 15 latach pracy. Dziennikarka poinformowała opinię publicznej o swojej decyzji na Instagramie, dając jednak do zrozumienia, że to nie koniec jej przygody z telewizją. Rusin zapowiedziała, że chce "zająć się poważniejszym dziennikarstwem" i nie ukrywa, że być może będzie to polityka. Jaką drogę zawodową obierze teraz Kinga, przekonamy się niebawem, tymczasem warto powspominać, jak udało jej się zostać najpopularniejszą prezenterką w kraju.

Kinga Rusin zadebiutowała 5. lutego 1993 roku, zapowiadając program na antenie TVP1. ''Zdanie: ,Dzień dobry, nazywam się Kinga Rusin. Dziś jest piątek, piątego lutego, a oto co zobaczą Państwo w programie'  ćwiczyłam przed lustrem co najmniej kilkadziesiąt razy. Byłam lekko przerażona i zestresowana, ale przede wszystkim chciało mi się śmiać'' - napisała na swoim blogu Rusin. Później pracowała w redakcji programu ''Randka w ciemno''. Kinga Rusin zadebiutowała 5. lutego 1993 roku, zapowiadając program na antenie TVP1. ''Zdanie: ,Dzień dobry, nazywam się Kinga Rusin. Dziś jest piątek, piątego lutego, a oto co zobaczą Państwo w programie' ćwiczyłam przed lustrem co najmniej kilkadziesiąt razy. Byłam lekko przerażona i zestresowana, ale przede wszystkim chciało mi się śmiać'' - napisała na swoim blogu Rusin. Później pracowała w redakcji programu ''Randka w ciemno''. Kinga Rusin, prezenterka TVP1, 1993 rok (fot. J. Bogacz / TVP)

Kariera w TVP

Na szklanym ekranie Kinga zadebiutowała 5 lutego 1993 roku. Była tłumaczką, ponieważ jej program nie został ostatecznie wyemitowany. Szybko jednak wkupiła się w łaski Polaków, pracowała w redakcji programu ''Randka w ciemno", a w 1994 została nagrodzona statuetką Wiktora w kategorii "telewizyjnego odkrycia roku". Już wtedy zainteresowały się nią media w całym kraju. Głośno było też o małżeństwie z Tomaszem Lisem, którego poślubiła w tym samym roku. Dla dobra związku wyleciała z ukochanym za ocean, ponieważ ten został korespondentem TVP w USA.

14.02.1994 WARSZAWA
WIKTORY '93
NZ KINGA RUSIN , TOMASZ LIS
FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETA 
SK DVD 024 A
SLOWA KLUCZOWE:
TELEWIZJA MEDIA NAGRODY AKADEMIA TELEWIZYJNA LATA 90 DZIENNIKARZE KOBIETY SYTUACYJNE ARCHIWALNE /FR/
SŁAWOMIR KAMIŃSKI

Po odejściu Mellera z porannego show pojawiły się plotki, spekulacje a para nie dawała powodów aby nie plotkować. Unikali się, nie rozmawiali ze sobą. Nie chcieli też komentować sprawy, ale pytani o konflikt zawsze tracili humor. Po odejściu Mellera z porannego show pojawiły się plotki, spekulacje a para nie dawała powodów aby nie plotkować. Unikali się, nie rozmawiali ze sobą. Nie chcieli też komentować sprawy, ale pytani o konflikt zawsze tracili humor. Forum

Gwiazda "Dzień dobry TVN"

W "Dzień dobry TVN" Kinga zadebiutowała u boku Marcina Mellera jesienią 2005 roku. Szybko stała się główną twarzą stacji. Poznała wielu artystów, polityków, lekarzy i przedstawicieli innych dziedzin. Z niektórymi osobami nie było jej po drodze. Swego czasu głośno było o jej konflikcie z Edytą Górniak, która gościła w studiu śniadaniówki. Rusin zamiast pytać o muzykę, wolała drążyć wątek związku diwy. Sytuacja poróżniła panie na kilka lat, na szczęście dzisiaj są już medialnymi przyjaciółkami.

Kina Rusin, Edyta Górniak
screen Instagram.com/kingarusin

Kinga Rusin Kinga Rusin instagram @kingarusin

Konflikty i aferki

Kinga słynie z ciętego języka. Wszyscy wiedzą, że ma silny charakter i nie boi się mówić tego, co myśli. Stając w obronie zwierząt, skonfliktowała się z Małgorzatą Rozenek-Majdan, nazywając ją "wypindrzoną i sztuczną lalą", a wspierając środowiska LGBT+, weszła na wojenną ścieżkę z Mają Klepacką. Choć proekologiczne i prospołeczne działania bardzo dobrze zadziałały na jej PR, wizerunek nadszarpnęła "afera" z Adele.

Kinga Rusin Kinga Rusin KAPIF

Wpadki

Kinga Rusin jest dziennikarką, ale jak każdy człowiek popełnia błędy. W jej kilkunastoletniej karierze zdarzyły się wpadki, które były szeroko komentowane. Jedną z nich oburzyła się cała Polska w 2015. Rusin skrytykowała władze miast za to, że godzą się na wycinanie choinek tylko po to, by na kilka tygodni dekorowały ulice i place w okresie Bożego Narodzenia.

Ja myślę, że syn Filipa, gdyby zobaczył Panią Choinkę na wigilii, to by po prostu umarł z radości.

Mówiąc to, Kinga nie miała nic złego na myśli, jednak biorąc pod uwagę fakt, że starszy syn Chajzera zginął w wyniku tragicznego wypadku samochodowego, takie stwierdzenie było po prostu nie na miejscu.

Kinga Rusin Kinga Rusin East News

Ikona stylu

Wspominając medialną karierę Kingi w TVN-ie, nie sposób nie wspomnieć o jej stylizacjach. Rusin wyrosła wręcz na ikonę stylu, zachwycając klasycznymi zestawieniami pod studiem śniadaniówki na rogu ulicy Hożej i Marszałkowskiej w Warszawie. Wielokrotnie wygrywała w plebiscytach na najlepiej ubraną gwiazdę - absolutnie zasłużenie.

Kinga Rusin pod studiem 'DDTVN'
East News

Rusin Kinga2019-04-27
KAPIF.pl

Kinga Rusin na Bestsellerach Empiku 2019 Kinga Rusin na Bestsellerach Empiku 2019 KAPIF

Kinga Rusin

Będziecie tęsknić?