Dwayne Johnson zarabia dzięki mediom społecznościowym, a rodzina Alicji Bachledy-Curuś ma więcej pieniędzy niż Colin Farrell. Na tym gwiazdy zbijają kokosy

Niektóre gwiazdy nie ograniczają się jedynie do grania w produkcjach filmowych czy śpiewania. Wiele z nich ma prawdziwą żyłkę do interesów i znajduje sposoby, dzięki którym mnoży majątek. Oto prawdziwi biznesmeni.
Dwayne 'The Rock' Johnson Dwayne 'The Rock' Johnson East News

Dwayne "The Rock" Johnson

Dwayne Johnson od kilku lat należy do najlepiej zarabiających aktorów. Kolejny raz zdobył najwyższe podium w zestawieniu przygotowanym przez 'Forbesa'. Jest niekwestionowanym zwycięzcą, a za swoje hitowe role 'The Rock' zarobił 89,4 mln dolarów. Oprócz tego ma także inne źródła dochodu. Za jeden post sponsorowany na Instagramie zgarnia prawdziwą fortunę - firma Hopper HQ, zajmująca się marketingiem w mediach społecznościowych, wyliczyła, że aktor, który ma prawie 200 milionów obserwatorów na Instagramie, może dostać ponad milion dolarów! Milioner znalazł też jeszcze jeden sposób na pomnożenie zysków:

Johnson jest pionierem nowego sposobu spieniężenia cyfrowej sławy. Oprócz sporej sumy z zaliczek i części back-endowych zysków studiów będzie zabiegał o siedmiocyfrową opłatę od mediów społecznościowych za każdy film. Innymi słowy, studia filmowe zamiast topić pieniądze w reklamach telewizyjnych lub w billboardach, mają nowy kanał płatnego marketingu swojej gwiazdy - czytamy w magazynie 'Forbes'.
Kylie Jenner Kylie Jenner instagram.com/kyliejenner

Kylie Jenner

Dwayne wyprzedził w zestawieniu Kylie Jenner, która do tej pory była najlepiej zarabiającą gwiazdą na Instagramie. Celebrytka warta jest dla reklamodawców 986 tys. dolarów. Jenner oprócz tego, że po prostu należy do rodu Kardashianów, co mówi samo za siebie, prowadzi firmę kosmetyczną 'Kylie Cosmetics'. Dzięki temu biznesowi stała się najmłodszą miliarderką na świecie.

Gwyneth Paltrow promuje świeczki o zapachu waginy Gwyneth Paltrow promuje świeczki o zapachu waginy Instagram/gwynethpaltrow

Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow, gwiazda filmowa z najwyższej ligi, założyła swoje imperium. Marka Goop powstała w 2008 roku, a pod tą nazwą funkcjonuje m.in. portal internetowy, drukowany kwartalnik oraz sklep, w którym znajdziemy ekologiczne kosmetyki, meble, odzież oraz gadżety.

Dzięki temu, co robimy, chcemy rozwijać kulturę, a także tworzyć przestrzeń do rozmowy na różne, niekiedy trudne tematy, aby wyeliminować wstyd. Myślę, że wiele kobiet odczuwa wstyd w swoim życiu. Im więcej mówimy o rzeczach, które czasami są niewygodne, a czasem nowe, nieznane, może to doprowadzić do zmiany i poprawy jakości codziennego życia - mówiła Paltrow w rozmowie z 'The New York Times'.

Dwa lata temu wartość tego biznesu szacowana była na 250 milionów dolarów.

Adam Darski Nergal Adam Darski Nergal KAPIF.pl

Biznesy polskich gwiazd

Polskie gwiazdy pokazują, że nie boją się spróbować czegoś nowego. Nergal jest właścicielem barbershopów, Joanna Jabłczyńska prowadzi kancelarię prawniczą, a Piotr Rubik założył szkołę muzyczną. Zbijają oni pokaźny majątek, choć oczywiście nie taki jak w Hollywood. Zobaczcie, jakie jeszcze biznesy prowadzą.

Kinga Rusin Kinga Rusin Fot. kingarusin/Instagram

Kinga Rusin

Przykładem może być Kinga Rusin. Prezenterka 12 lat temu stworzyła markę kosmetyczną. Sprzedaje produkty pochodzenia naturalnego, nietestowane na zwierzętach. W 2018 roku wraz ze wspólnikiem i życiowym partnerem Markiem Kujawą odnieśli największy sukces, którym gwiazda TVN-u pochwaliła się na Instagramie.

Ponad 28 000 000 (milionów!) PLN br. sprzedaży, ponad 100 000 klientów, tysiące komentarzy w mediach społecznościowych miesięcznie! Tak wyglądał rok 2018 dla naszej marki - napisała Rusin.

Zdradziła też, na co wydaje zarobione pieniądze:

Większość środków firmy przeznaczamy na ulepszanie produkcji, wyszukiwanie składników, poszukiwanie nowych technologii - wytłumaczyła.
Kayah Kayah KAPiF

Kayah

Bizneswoman została także Kayah. Piosenkarka założyła wytwórnię muzyczną Kayax, która promuje wielu artystów w tym m.in. Brodkę, Darię Zawiałow czy Krzysztofa Zalewskiego. Zarobione pieniądze inwestuje w nieruchomości i ziemię.

Najpierw kupiłam dom na Podhalu. Udało mi się zainwestować w ziemię na Mazurach, której wartość po przekwalifikowaniu z rolnej na rekreacyjną znacznie wzrosła. Kupiłam 300-metrowy apartament w Rio de Janeiro. Mam pod Warszawą dom z ogrodem. Mam też szczęście do ludzi, którzy dobrze mi radzą - opowiadała kiedyś w 'Super Expressie'.
Alicja Bachleda-Curuś Alicja Bachleda-Curuś East News

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś choć od lat zajmuje się aktorstwem, to myślała o zmianie branży. Planowała zająć się branżą nieruchomości, z którą związana jest jej rodzina. Majątek jej rodu wynosi około 856 milionów złotych. Prowadzą oni hotele i budują ekskluzywne mieszkania. Tym samym ich łączna wartość jest większa niż Colina Farrella, którego wyceniono w przeliczeniu na złotówki na ponad 600 milionów.

Otwarcie nowego lokalu Marka Kondrata Otwarcie nowego lokalu Marka Kondrata Materiały prasowe

Marek Kondrat

Marek Kondrat oprócz tego, że jest wybitnym aktorem, jest także świetnym biznesmenem. Kilka lat temu postawił na autorski koncept winiarski, który przynosi mu dobre pieniądze. W 2017 roku przychody ze sprzedaży osiągnęły kwotę 11 mln zł. Oczywiście nie jest to czysty zysk, gdyż równie wysoki jest koszt prowadzenia działalności.

Agnieszka Kaczorowska-Pela Agnieszka Kaczorowska-Pela Instagram/ @agakaczor

Agnieszka Kaczorowska

Nie wszystkie biznesy kończą się jednak sukcesem. Agnieszka Kaczorowska jest światowej klasy tancerką i przez trzy lat prowadziła swoją szkołę tańca. Niestety, w tym roku przez restrykcje wprowadzone przez rząd musiała zamknąć biznes. Nie udało jej się odłożyć takich pieniędzy, które pozwoliłyby przetrwać działalności bez nowych klientów.

Stanęłam przed dużym dylematem - inwestować w ten biznes nasze prywatne pieniądze czy odpuścić. Ból serca ogromny, bo byłam bardzo emocjonalnie związana z tym miejscem. [...] Jest mi przykro, ale jak to ja, szukam pozytywów i jestem wdzięczna za moc doświadczenia, które przez te 3 lata zyskałam - napisała na Instagramie.
Wiktoria Gąsiewska, Adam Zdrójkowski Wiktoria Gąsiewska, Adam Zdrójkowski Kapif

Adam Zdrójkowski

W tym roku swój biznes zamknął także Adam Zdrójkowski. Aktor po niespełna roku zrezygnował z prowadzenia baru w centrum Warszawy.

Więcej o: