Zenek Martyniuk i Sławomir mogą zostać zdetronizowani? Panom rośnie konkurencja. "Pozytywna produkcja. Gratki!"

Na pytanie, kto jest największą gwiazdą disco-polo, niewątpliwie większość odpowie, że Zenek Martyniuk lub Sławomir. Tymczasem panom rośnie konkurencja. Czyżby niebawem hity innego wokalisty przyćmiły "Przez twe oczy zielone" czy "Miłość w Zakopanem"? Kim jest wschodząca gwiazda?
Zenek Martyniuk Zenek Martyniuk KAPIF

Zenek Martyniuk

Zenek Martyniuk zagościł na polskiej scenie muzycznej już blisko 30 lat temu. Nie bez powodu jest nazywany "Królem Disco Polo". Założony przez niego zespół "Akcent" cały czas się rozwija i raczy fanów nowymi utworami.

01.01.2017 Zakopane . Dolna Rowien Krupowa . Gwiazdy podczas imprezy sylwestrowej zorganizowanej przez TVP 2 . Zenon Martyniuk . 
Fot. Marek Podmokly / Agencja Gazeta
Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

Do dziś znaczna część osób pamięta też jego dużo starsze utwory. Widać to np. na weselach, gdzie kawałki Martyniuka porywają do tańca, a rozochoceni goście śpiewają każdy wers z pamięci. Trzeba dodać, że zaproszenie tego artysty na własne wesele do najtańszych nie należy. Ponoć jest to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! Choć Martyniuk postawił wysoko poprzeczkę, są śmiałkowie, którzy chcą mu deptać po piętach.

31.12.2017 Zakopane . Zenon Martyniuk . Koncert sylwestrowy Telewizji Polskiej . Fot. Agencja Gazeta
SLOWA KLUCZOWE:
scena telewizja polska /FR/
Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Sławomir, czyli Sławomir Zapała (fot. materiały prasowe) Sławomir, czyli Sławomir Zapała (fot. materiały prasowe) Sławomir, czyli Sławomir Zapała (fot. materiały prasowe)

Sławomir

Sławomir Zapała to kolejny showman. Jego muzyczna kariera rozpoczęła się znacznie później, niż ta Martyniuka, ale Sławomir nie może narzekać na brak fanów czy pustki na koncertach. Zapała, który początkowo był związany z aktorstwem, dopiero w 2015 roku udostępnił na platformie YouTube swój utwór "Magiera". Klip osiągnął w serwisie ponad 30 milionów wyświetleń. W ubiegłym roku jego studyjny album "The Greatest Hits" znalazł się na 1. miejscu polskiej listy przebojów OLiS i uzyskał status platynowej płyty.

Magdalena Kajra Kajrowicz i Sławomir Zapała
https://www.facebook.com/slawomirfunpage/

Jednak większy rozgłos zyskał dzięki piosence "Miłość w Zakopanem". Nagranie zostało opublikowane niecałe 1,5 roku temu, a już zdążyło uplasować się na 4. pozycji na liście najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich radiostacjach. Popularność piosenki zagwarantowała artyście występ podczas "Sylwestra z Dwójką", organizowanego przez TVP2 w Zakopanem.

Magdalena 'Kajra' Kajrowicz i Sławomir Zapała
https://www.instagram.com/slawomir_gwiazda_rock_polo/

Mr Hi's Mr Hi's mat. prasowe

Mr Hi's (Mr Hajs)

Zespoły istniejące na rynku od lat nieustannie koncertują po całej Polsce, ale co chwila powstają też nowe składy tworzące muzykę typowo taneczną. Kilka miesięcy temu na polskiej scenie muzycznej pojawiła się kolejna gwiazda disco, Mr Hi's (Mr Hajs). Choć zaczął karierę najpóźniej z tej trójki, szybko goni konkurencję. Jego utwór "Kasę bierz" zebrał wiele pozytywnych komentarzy.

Mr Hi's
Screen / Facebook / Mr Hi's

Miłe słowa bez problemu można też znaleźć pod jego nowszym kawałkiem "Ja mam pieniądze". Patrząc na wpisy internautów, nie ma wątpliwości, że zielony Mr Hi's (Mr Hajs) skradł ich serca.

Rozkręca się nam Mr Hi's.
Pozytywna produkcja. Gratki!
Bardzo mi się podoba ta nuta, fajny kawałek.
Lepsze niż 90% discopolo.
Mr Hi's na propsie!
Wpada w ucho!
Fajne! Rób więcej.

Ktoś ma jeszcze wątpliwości, że nowa gwiazda może zdetronizować Zenka i Sławomira?

Mr Hi's - kim jest?

Mr Hi's (Mr Hajs) to nowa, wschodząca gwiazda disco polo. Mr Hi's (Mr Hajs) na polskiej scenie muzycznej pojawił się niedawno. Jest cały zielony, ma umięśnioną klatę, kocha wszystkie dziewczyny i... ma ogromny talent do tworzenia hitów. Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby chociaż jednego jego przeboju.

Więcej o: