Kożuchowska z Olszówką, Socha z Dereszowską, a Cameron Diaz? "Kupowałam u niego zioło". Te gwiazdy znają się ze szkoły

Przyjaźnie gwiazd ze szkolnej ławy to arcyciekawy temat, bo proszę sobie wyobrazić, że przyszły znany aktor chciał w szkole pobić przyszłego znanego premiera z zazdrości, a Cameron Diaz kupowała od przyszłej gwiazdy muzyki marihuanę. Co na to owa gwiazda? Otóż jej odpowiedź jest najlepsza. Zobaczcie, które sławy znają się jeszcze z czasów szkolnych.
Matthew Perry i Justin Trudeau Matthew Perry i Justin Trudeau Youtube.com/jimmykimmel/eastnews

Justin Trudeau i Matthew Perry

Jak to się stało, że Kanadyjczyk i Amerykanin chodzili do tej samej szkoły, i to w Kanadzie? Tam właśnie mieszkał Perry jako dziecko.

Niedawno, w programie Jimmy'ego Kimmela, Perry wrócił wspomnieniami do tamtego okresu. Przyznał, że syn ówczesnego premiera Kanady, a jednocześnie przyszły premier tego kraju, świetnie radził sobie z wszelkimi sportami, a do tego w szkole nie towarzyszyli mu ochroniarze. Matthew (wtedy jeszcze uczeń 5. klasy) razem z kolegą uznał, że to idealne powody, by... go pobić.

Teraz mogę już powiedzieć, że przemawiała przeze mnie czysta zazdrość - powiedział. - Nie byłem zbyt mądrym dzieckiem. Ale pocieszam się, że może tak go to zmotywowało, że postanowił zostać premierem.

3Gemeinsame Pressekonferenz mit der Bundeskanzlerin Angela_Merkel und dem kanadischen Premierminister Justin Trudeau am 17. Februar 2017 im Bundeskanzleramt Berlin. Die Bundeskanzlerin und der kanadische Premierminister lobten bei dessen Besuch in Berlin das gemeinsame Handelsabkommen Ceta. In Zukunft wollen die beiden Laender bei Themen wie dem Klimaschutz noch enger kooperieren. | Joint press conference with Federal Chancellor Angela_Merkel and Canadian Prime Minister Justin Trudeau on 17 February 2017 at the Federal Chancellery Berlin. The Chancellor and Canadian Prime Minister praised during his visit in Berlin the common trade agreements Ceta. In future, the two countries want to cooperate even more closely on issues such as climate protection.Credit: Stocki/face to facefot. Face to Face/REPORTERStocki/face to face / 0000531/Reporter

Matthew Perrydr/X17online.com / X17online.com

Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza KAPIF.pl

Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza

Ich przyjaźń trwa od ponad 20 lat, czyli od czasów, kiedy Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza wspólnie studiowały na warszawskiej PWST.

W szkole teatralnej łączyła je przyjaźń wyjątkowa. Mieszkały w jednym akademiku, wspólnie uczyły się do egzaminów, razem chodziły na imprezy i teatralne premiery - czytamy wypowiedź osoby z otoczenia aktorek.

Wspierały się także później.

Agata mi bardzo kibicowała i zresztą to ona ciągle i powtarzała: "Gosia, musisz mieć dziecko!". I teraz, jak sobie razem siedzimy, to zawsze zaskakuje mnie fakt, że ona ma już dorosłą córkę, a ja jestem dopiero na początku tej drogi. Ale ja wtedy pracowałam bardzo dużo, a Agata trochę mniej, a teraz to ona przeżywa rozkwit swojej kariery i jest na topie swoich możliwości. Myślę więc sobie, że jest jednak w życiu jakaś taka harmonia i sprawiedliwość, i wszystko się wyrównuje - mówiła Kożuchowska w rozmowie z Jastrzabpost.pl.

Małgorzata Kożuchowska i Agata KuleszaKAPIF.pl

Tamara Arciuch i Sonia Bohosiewicz Tamara Arciuch i Sonia Bohosiewicz KAPIF.pl

Sonia Bohosiewicz i Tamara Arciuch

Sonia Bohosiewicz i Tamara Arciuch urodziły się w tym samym roku - 1975 roku - i razem kończyły tę samą szkołę aktorską - PWST w Krakowie. Kiedy złapały tzw. "chemię"?

Dość szybko, bo pan Grąbka wsadził nas do wspólnego duetu i koniec, wtedy już poszło - odpowiedziały zgodnym chórem w programie "DD TVN" nakręconym na terenie ich uczelni.

Wspominały też studenckie czasy, m. in. przesiadywanie do późna w knajpach.

Kilka razy poszłyśmy prosto na w-f i wtedy śp. Marek Lech, kochany człowiek, natychmiast wiedział, kto bez spania wrócił z knajpy i wtedy robił ćwiczenia, które powodowały natychmiastową weryfikację. Muchy odpadały - opowiadała Bohosiewicz.

Tamara Arciuch i Sonia BohosiewiczKAPIF.pl

Małgorzata Socha i Anna Dereszowska Małgorzata Socha i Anna Dereszowska Facebook.com

Małgorzata Socha i Anna Dereszowska

Kilka lat temu Ryszard Lenar znany jest głównie jako twórca kultowej marki odzieżowej Lenar Design, cenionej głównie przez hip-hopowców oraz wykładowca gimnastyki na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, opublikował na Facebooku zdjęcia swoich wychowanków. Dzięki niemu zobaczyliśmy Małgorzatę Sochę i Annę Dereszowską jako studentki Akademii Teatralnej. Obie skończyły ją w 2003 roku.

Anna Dereszowska i Małgorzata SochaKAPIF.pl

Anna Dereszowska i Małgorzata SochaKAPIF.pl

Magdalena Różdżka i Maciej Zakościelny Magdalena Różdżka i Maciej Zakościelny Facebook.com

Magdalena Różdżka i Maciej Zakościelny

Kolegami ze szkolnej ławy, także w warszawskiej PWST, byli Magdalena Różdżka i Maciej Zakościelny.

Bartosz Głogowski, Michał Żurawski, Wojciech Solarz, Maciej Zakościelny, Marcin Bosak, Robert Jarociński, Tomasz Borkowski Bartosz Głogowski, Michał Żurawski, Wojciech Solarz, Maciej Zakościelny, Marcin Bosak, Robert Jarociński, Tomasz Borkowski Facebook.com

Maciej Zakościelny, Marcin Bosak i inni

Esencją projektu Ryszarda Lenara są zdjęcia grupowe. One najlepiej pokazują, jak bardzo dobry to był rocznik. Możecie sami spróbować odgadnąć, kogo widzicie na tym zdjęciu, my jednak na wszelki wypadek podpowiadamy. W kolejności od lewej, górny rząd: Bartosz Głogowski, Michał Żurawski i Wojciech Solarz. W dolnym rzędzie od lewej: Maciej Zakościelny, Marcin Bosak, Robert Jarociński i Tomasz Borkowski. Panowie również kończyli Akademię Teatralną w 2003 roku lub, jak Zakościelny, w 2004.

Małgorzata Socha, Bartosz Głogowski, Marcin Bosak, Andżelika Piechowiak, Karolina Gruszka, Dominika Kluźniak, Anna Dereszowska Małgorzata Socha, Bartosz Głogowski, Marcin Bosak, Andżelika Piechowiak, Karolina Gruszka, Dominika Kluźniak, Anna Dereszowska Facebook.com

Karolina Gruszka, Dominika Kluźniak, Anna Dereszowska i inni

A tu kolejna "ekipa gwiazd". Kogo tu nie ma! U góry widzimy Małgorzatę Sochę. Niżej z lewej strony wychyla się głowa Bartosza Głogowskiego, a z prawej strony kawałek głowy Marcina Bosaka. Na środku w czerwonej bluzie uśmiecha się Andżelika Piechowiak. Po lewej stronie bokiem kuca Karolina Gruszka, a obok niej siedzi Dominika Kluźniak. Ostatnią znaną osobą na zdjęciu jest Anna Dereszowska.

Edyta Olszówka i Małgorzata Kożuchowska Edyta Olszówka i Małgorzata Kożuchowska KAPIF.pl

Edyta Olszówka i Małgorzata Kożuchowska

Z okresu studiów Małgorzata Kożuchowska zna i przyjaźni się także z Edytą Olszówką. Panie często się wspierały, a kiedy Kożuchowska była w ciąży, Olszówka zastąpiła ją w spektaklu "Kotka na rozpalonym blaszanym dachu". Mówiło się także, że Kożuchowska ma pomóc przyjaciółce w dostaniu się do serialu "Druga szansa", ale nic z tego nie wyszło.

Edyta Olszówka i Małgorzata KożuchowskaKAPIF.pl

Olga Bołądź i Barbara Kurdej-Szatan Olga Bołądź i Barbara Kurdej-Szatan WBF

Olga Bołądź i Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan jest rok młodsza o Olgi Bołądź. Obie jednak mijały się na szkolnych korytarzach PWST w Krakowie.

Olga BołądźKAPIF.pl

Barbara Kurdej SzatanKAPIF.pl

Nicole Kidman i Naomi Watts Nicole Kidman i Naomi Watts Andrew Evans / PR Photos / Andrew Evans / PR Photos

Nicole Kidman i Naomi Watts

Nicole Kidman miała 4 lata, gdy z Hawajów przeniosła się do Australii. W szkole dla dziewcząt North Sidney Girl's High School poznała swoją późniejszą przyjaciółkę Naomi Watts.

Miałam szczęście, że Nicole zawsze była przy mnie, wspierała mnie i podtrzymywała na duchu oraz pomogła uwierzyć w siebie - mówiła Naomi po tym, jak przeszła ostry kryzys w życiu.

To właśnie przyjaciółka ze szkolnej ławy, Nicole, pomogła jej stanąć na nogi.

Nicole Kidman i Naomi WattsLee Roth / RothStock / PR Photos / Lee Roth / RothStock / PR Photos

Charlie Sheen, Emilio Estevez, Rob Lowe, Robert Downey Jr. i Sean Penn Charlie Sheen, Emilio Estevez, Rob Lowe, Robert Downey Jr. i Sean Penn Chris Pizzello/Invision/AP/M Van Niedek / PR Photos/ AP/Matt Sayles/Bulls

Charlie Sheen, Emilio Estevez, Rob Lowe, Robert Downey Jr. i Sean Penn

To była dopiero szkolna paczka! Na początku lat 80. Charlie Sheen, Rob Lowe, Robert Downey Jr. oraz Sean Penn byli kolegami z liceum w Santa Monica. Wszędzie tam, gdzie był Sheen, kręcił się Emilio Estevez. O tych kolorowych latach w swoich pamiętnikach napisał Rob Lowe ("Stories I Only Tell My Friends").

Obaj byliśmy dziwakami, człowieku. Mówię ci, on chciał zostać baseballistą - pisał tam o Charlie'em Sheenie.

Jak wiemy, został aktorem i skandalistą.

Snoop Dogg i Cameron Diaz Snoop Dogg i Cameron Diaz Pr Photos

Cameron Diaz i Snoop Dogg

Cameron Diaz przyznała niedawno, że gdy była uczennicą technikum w kalifornijskim Long Beach, rok starszym kolegą był Snoop Dogg. Żartowała, że raczej na pewno kupiła od niego trawkę.

Pamiętam go, był bardzo wysoki i chudy i nosił kucyk. I jestem całkowicie pewna, że kupiłam o niego zioło.

Snoop Dogg potwierdził to, poniekąd.

Fakt, mogłem sprzedać działkę tej białej dziewczynie, ale to było zwykłe siano, łodygi i nasiona - powiedział.
Val Kilmer i Kevin Spacey Val Kilmer i Kevin Spacey Pr Photos

Val Kilmer i Kevin Spacey

Kevin Spacey i Val Kilmer byli uczniami tego samego liceum w Kalifornii, Chatsworth High. Spacey twierdzi, że to tam nauczył się fachu. Z kolei Kilmer żartował, że początki sławnego kolegi były fatalne.

Kevin SpaceyMayuka Ishikawa / PRPhotos.com / Mayuka Ishikawa / PRPhotos.com

Joanna Szczepkowska, Paweł Wawrzecki i Emilian Kamiński Joanna Szczepkowska, Paweł Wawrzecki i Emilian Kamiński Kapif

Joanna Szczepkowska, Paweł Wawrzecki i Emilian Kamiński

Joanna Szczepkowska i Paweł Wawrzecki oraz Emilian Kamiński są kolegami z jednego rocznika warszawskiej PWST.

Joanna Szczepkowska i Paweł Wawrzecki oraz Emilian Kamiński są kolegami z jednego rocznika warszawskiej PWST.KAPIF.pl

Emilian KamińskiKAPIF.pl

Katarzyna Bujakiewicz, Maja Ostaszewska Katarzyna Bujakiewicz, Maja Ostaszewska Kapif

Maja Ostaszewska i Katarzyna Bujakiewicz

Maję Ostaszewską i Katarzynę Bujakiewicz łączy serdeczna przyjaźń, a zaczęła się ona w trakcie studiów na PWAST w Krakowie.

Maja OstaszewskaKAPIF.pl

Jennifer Aniston i Chaz Bono Jennifer Aniston i Chaz Bono Pr Photos

Jennifer Aniston i Chaz Bono

Gdy jeszcze była uczennicą nowojorskiego liceum High School of Performing Arts, Jennifer Aniston przyjaźniła się z córką Cher, Chastity Bono. Przyjaźń chyba nie przetrwała, a Chastity od kilku lat jest mężczyzną i ma na imię Chaz.

Codziennie po szkole całą grupą jeździliśmy do Chaza - powiedziała po latach Aniston.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.