Ken uprawiał seks z Frytką, Monika kąpała się nago, a Iza i Grzegorz wzięli ślub. Jak bohaterowie reality show wyglądają teraz?

Liczba uczestników polskich reality shows idzie już zapewne w setki. Większość pojawiła się na ekranie w nadziei na karierę, przez chwilę zażywała uroków sławy, a potem wróciła do świata istot anonimowych. Niektórzy jednak pozostali w show-biznesie na dłużej. Przekonajcie się, co u nich słychać.
Manuela Michalak Manuela Michalak Agencja Wyborcza.pl/ East News

Manuela Jabłońska w 2001 i 2015 roku

Sława zdobyta w reality shows jest ulotna jak dym z papierosa, ale jej się udało. Manuela Michalak, która była o włos od zwycięstwa w pierwszej edycji "Big Brothera", do dzisiaj jest lubiana i pamiętana. Co prawda teraz nazywa się Jabłońska, ale nie obraża się, gdy ludzie nazywają ją panieńskim nazwiskiem.

Mogą nawet mówić Manuela Gretkowska z Marsa, oby tylko nazwiska nie przekręcali. Lubię, jak się wokół coś dzieje. Najbardziej na świecie lubię występować w telewizji - mówiła szczerze w jednym z wywiadów.

Siłą rozpędu po "Big Brotherze" znalazła się w kilku filmach, miała swój program w TVN, ale potem jej sława nieco przyblakła. Zajęła się handlem paramedykamentami i przedłużaniem włosów. W 2013 roku gościnnie wystąpiła w serialu "Wawa non stop".

Manuela MichalakTOMASZ URBANEK/ East news

Piotr Gulczyński  w 2001 i 2014 roku Piotr Gulczyński w 2001 i 2014 roku AKPA/ Kapif

Piotr Gulczyński w 2001 i 2014 roku

Piotr "Gulczas" Gulczyński to jedna z bardziej charakterystycznych postaci "Big Brothera". Był na tyle rozpoznawalny (i charyzmatyczny), że Jerzy Gruza swój film z udziałem bohaterów programu zatytułował "Gulczas, a jak myślisz?". Potem swojego wizerunku "twardziela" użyczył piwu o wdzięcznej nazwie Gulczas, ale napitek nie zawojował rynku. Jest szwagrem Małgorzaty Ostrowskiej, rozwiódł się, ma syna Igora. W maju skończył 47 lat.

Na zdjęciu razem z Damianem Ukeje na Wielkim teście z historii 25 lat wolności w listopadzie 2014 roku.

Damian Ukeje, Piotr GulczyńskiKapif

Łukasz 'Ken' Wiewiórski w 2002 i w 2007 roku Łukasz 'Ken' Wiewiórski w 2002 i w 2007 roku AKPA/ Kapif

Łukasz 'Ken' Wiewiórski w 2002 i w 2007 roku

Łukasz "Ken" Wiewiórski, uczestnik "Big Brothera", to już postać historyczna. Jako pierwszy w dziejach polskiego reality show, uprawiał w programie seks z inną uczestniczką, czyli z Mają "Frytką" Frykowską. Wtedy było to spore wydarzenie obyczajowe, teraz raczej nie zrobiłoby to na nikim specjalnego wrażenia. Obecnie Ken jest modelem i "twarzą" gazetek reklamowych dyskontów. Ma dziewczynę, mieszka w Warszawie. Jego najnowsze zdjęcia możecie zobaczyć na stronie Agencji Aktorskiej Skene. Wiewiórski uczestniczył także w sesji, której autorem jest Voyo Bakiewicz (zdjęcie poniżej).

Łukasz WiewiórskiVoyo Bakiewicz

Tak wyglądał z Frytką w 2002 roku.

Agnieszka Frykowska, Łukasz WiewiórskiAKPA

Alicja Walczak w 2001 i w 2012 roku Alicja Walczak w 2001 i w 2012 roku AKPA/ East News

Alicja Walczak w 2001 i w 2012 roku

Alicja Walczak, kiedy brała udział w 1. edycji "Big Brothera", była już dojrzałą kobietą. Uwodziła wspaniałą figurą i czarnymi włosami okalającymi piękną twarz. Po programie kariery w show-biznesie nie zrobiła, za to zdecydowała się uzupełnić wykształcenie.

Dla mnie to okres nauki, przemiany, poszukiwań, podróży. Skończyłam trzy fakultety, dokończyłam studia politologiczne, później dziennikarstwo, a teraz obroniłam się na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - mówiła w "Dzień dobry TVN".

Obecnie Alicja Walczak ma 46 lat.

Janusz Dziecioł, Alicja Walczak, Manuela Michalak, Piotr LatoEast News

Karolina Pachniewicz w 2001 i w 2015 roku Karolina Pachniewicz w 2001 i w 2015 roku AKPA/ Facebook.com/Lina Pachniewicz

Karolina Pachniewicz w 2001 i w 2015 roku

To ona zadręczała kolegę z domu Wielkiego Brata pytaniem: "Gulczas, a jak myślisz?". Jej największym "osiągnięciem" w programie było zalecanie się do innego uczestnika, Grzegorza Mielca. Ich związkowi, z którego ostatecznie nic nie wyszło, kibicowała cała Polska. Karolina Pachniewicz po latach wyemigrowała z Polski, zamieszkała w Manchesterze i podjęła pracę w branży turystycznej. Prowadzi blog, w którym opowiada o swoim codziennym życiu w Anglii. Do Polski wracać już nie zamierza.

W Polsce nie potrafię się już odnaleźć. Do kraju przylatuję dwa razy do roku, żeby odwiedzić tatę i koleżanki - przyznała w jednym z wywiadów.

Karolina Pachniewicz, Grzegorz MielecAKPA

Takie zdjęcia dodaje na swój profil na Facebooku.

Karolina PachniewiczFacebook.com/Lina Pachniewicz

Karolina PachniewiczFacebook.com/Lina Pachniewicz

Karolina PachniewiczFacebook.com/Lina Pachniewicz

Karolina PachniewiczFacebook.com/Lina Pachniewicz

Grzegorz Mielec w 2001 i 2011 roku Grzegorz Mielec w 2001 i 2011 roku AKPA/ East News

Grzegorz Mielec w 2001 i 2011 roku

To jego romans z Karoliną Pachniewicz ekscytował telewidzów "Big Brothera". Jednak spotykał się z nią zaledwie kilka tygodni po opuszczeniu programu. Wrócił do Zielonej Góry, ona do Olsztyna. Obecnie Mielec mieszka w Brazylii, w Sao Paolo. Założył tam rodzinę, która jednak po kilku latach rozpadła się. Jest tam prezesem Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Domu Kultury Polskiej im. Sanguszki.

Grzegorz MielecEast News

Monika Sewioło w 2001 i 2014 roku Monika Sewioło w 2001 i 2014 roku AKPA/ Kapif

Monika Sewioło w 2001 i 2014 roku

Jej romans z show-biznesem był krótki. Nagie kąpiele przed kamerami Wielkiego Brata dały jej niezłą siłę rozpędu, którą umiała wykorzystać zaledwie przez kilka lat po programie. Bez powodzenia usiłowała wybić się jako piosenkarka i aktorka. Ze wszystkiego, co zrobiła po "Big Brotherze", najbardziej zapamiętana została jej sesja do "Playboya" w 2001 roku. Od tamtego czasu sporadycznie pojawia się na imprezach. Skończyła studia na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i pracuje w Fundacji Akademia Zdrowia i Urody.

Monika SewiołoWBF

Marzena Wieczorek w 2001 i 2011 roku Marzena Wieczorek w 2001 i 2011 roku AKPA/ Agencja Wyborcza.pl

Marzena Wieczorek w 2002 i 2011 roku

Marzena Wieczorek wygrała 2. edycję "Big Brothera", ale wyraźnie odstaje od pozostałych uczestników show. Kiedy trafiła do programu, miała już doświadczenie teatralne. Uzyskana w programie popularność nie przełożyła się na rozwój jej kariery, wręcz przeciwnie.

Poczułam się trochę źle potraktowana w swoim własnym środowisku. Zrobiono ze mnie Modrzejewską, której coś nie wypada. Uważam, że uczestnicząc w programie nic złego nie zrobiłam. Idąc tam miałam nadzieję, że ta popularność może odbije się jakoś na polu zawodowym. Nic takiego się nie zdarzyło. Pracuję nadal w teatrze, tak jak pracowałam. Pracuję jeszcze więcej, na brak ról nigdy nie narzekałam. Gram dalej, robię to co lubię - mówiła w jednym z wywiadów.

Wieczorek związała się z teatrem w Gorzowie Wielkopolskim, w 2011 roku została laureatką Festiwalu Monodramów Monoblok w Gdańsku. Jury nagrodziło ją za rolę w spektaklu "Krzyk".

Big Brother ciągnie się za mną nieustannie. Przysporzył mi tyle samo radości, co nerwów. No i te szepty: Patrz, to ta Marzena z Big Brothera! A ja i tak zawsze poprawiam, że pani Marzena z teatru - powiedziała "Gazecie Lubuskiej".

Marzena WieczorekSEBASTIAN RZEPIEL/ Agencja Gazeta

Jolanta Rutowicz w 2001 i 2015 roku Jolanta Rutowicz w 2001 i 2015 roku AKPA/ East News

Jolanta Rutowicz w 2009 i 2015 roku

Jola Rutowicz, celebrytka idealna. Wśród wszystkich jej wyskoków najbardziej ekscentrycznym był romans z Jarkiem Jakimowiczem z "Młodych wilków". Poznali się w "Big Brother VIP", i choć ich romans wydawał się być jakimś szalonym żartem, Jakimowicz oficjalnie potwierdził, że kocha celebrytkę.

Jesteśmy razem. Nie spotykam się z nikim innym. Jestem z nią szczęśliwy. Tu chodzi o emocje, uczucie, mocniejsze bicie serca. To oczywiste, nie mam, czego tłumaczyć. A co inni myślą na temat mojego życia prywatnego - w ogóle mnie nie obchodzi - powiedział Jakimowicz w "Twoim imperium".

Para miała nawet wspólny program "J&J czyli Jola i Jarek", ale okazał się on ich łabędzim śpiewem, ponieważ kontrowersyjny związek szybko się rozpadł.

Poza tym Jola Rutowicz udzielała się, gdzie tylko się dało. Wystąpiła między innymi w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie", wzięła udział w okładkowej sesji "CKM", sypiała z pluszowym jednorożcem i napisała książkę zatytułowaną "Inna" (to też nie jest żart). Uciechy swoim fanom i antyfanom dostarczała kapitalnymi bon motami, na przykład takimi:

Ludzie już mnie tyle razy oglądali i wiedzą, co mam w środku. Mam serce, wątrobę i resztę.
Nic nie robię, a media ganiają jak psy za mną i w ogóle jestem kimś.
Ja ci mogę teraz powiedzieć, co myślę o polityce. Nie interesuję się nią w ogóle.

Show-biznes też jakby ostatnio mniej się nią interesuje. Mimo to w kwietniu wystąpiła gościnnie w "Hell's Kitchen" wraz z innymi celebrytkami: Angeliką Fajcht i Iwoną Węgrowską..

Jola RutowiczEast News

Materiały prasowe

Jola Rutowicz w 'Hell's Kitchen'Materiały prasowe

Grzegorz Markocki Grzegorz Markocki AKPA/ Screen z Youtube.com

Grzegorz Markocki w 2002 roku i 2015 roku

Iza Kowalczyk i Grzegorz Markocki dali światu takie show, jakiego jeszcze nie widziano. Jako pierwsza na świecie para poznali się w programie "Bar", uprawiali tam seks, zaręczyli się i wzięli ślub. Na własnych warunkach.

Całą oprawę jednak to my wymyśliliśmy. Cadillac, dorożka, kwartet smyczkowy, ten cały bajkowy nastrój. To wszystko był nasz pomysł. Oni nam powiedzieli: jak chcecie ślubu, to my wam wszystko zapewnimy. Nie wiem, co by ludzie o nas sądzili, gdyby nie było tej oficjałki - wspominała Iza.

Iza Kowalczyk i Grzegorz Markocki z EastNews

Po zakończeniu programu pojawiły się pogłoski, że twórcy "Baru" tak zaaranżowali sytuację, żeby zrobić z tego pełne show.

Tak naprawdę oświadczyłem się Izie, bo pojawiały się wobec niej nieprzyjemne glosy, po tym jak uprawialiśmy seks przed kamerami. Stąd wzięły się zaręczyny. A później autorzy programu zaproponowali mi pójście dalej. Przyznam, że przed podjęciem ostatecznej decyzji trochę się wahałem - mówił Grzegorz.

Iza Kowalczyk i Grzegorz Markocki z EastNews

Co dalej? Markocki z niezbyt dobrym skutkiem usiłuje zrobić muzyczną karierę. Co się dzieje z Kowalczyk, nie wiadomo.

Grzegorz MarkockiScreen z Youtube.com

Jego najnowszy utwór.

Narine Torosyan w 2002 i 2015 roku Narine Torosyan w 2002 i 2015 roku AKPA/ Facebook.com/Narine Torosyan

Narine Torosyan w 2002 i 2015 roku

Narine Torosayan, z pochodzenia Ormianka, wzięła udział w drugiej edycji "Baru" w 2002 roku. Po programie zniknęła z mediów, odnalazła się za to jako bizneswoman. Posiada salony obuwnicze oraz prowadzi blog lifestylowy, na którym prezentuje głównie ubrania i kosmetyki. Oprócz tego zamieszcza na nim sporo osobistych refleksji dotyczących podróży, biznesu, życia codziennego.

Kiedy tyle podróżuję, zwiedzam, odkrywam nowe miejsca, zachłystuję się nowym i ekscytującym, po jakimś czasie zaczynam tęsknić za domem. Tym domem w Polsce, wynajmowanym mieszkaniem na Ursynowie, który kocham i nienawidzę jednocześnie. Nienawidzę za to, że nie jest moją własnością, bo to bardzo ładne mieszkanie - pisała niedawno na swoim blogu.

Jej wielką miłością jest muzyka. Narine brała udział w "Szansie na sukces", gdzie razem z Tomkiem Mazowieckim zajęła pierwsze miejsce, wystąpiła w "The Voice Of Poland", a obecnie przygotowuje materiał na swój pierwszy album.

Narine TorosyanFacebook.com/Narine Torosyan

Narine TorosyanFacebook.com/Narine Torosyan

Narine TorosyanFacebook.com/Narine Torosyan

Narine TorosyanFacebook.com/Narine Torosyan

Dobrosława Zych Dobrosława Zych AKPA/ Facebook.com/Dobrosława Zych

Dobrosława Zych w 2002 roku i 2015 roku

Dobrosława Zych nie ukrywała, że udział w "Barze" traktowała jako przepustkę do kariery. Początkowo faktycznie otrzymywała sporo propozycji.

Jeżdżę po polskich dyskotekach, rozpoczynam współpracę z firmą reklamową. W wakacje czeka mnie tournee z Narine po wybrzeżu, gdzie będziemy uczestniczyć w różnych imprezach. Uważam, że wykorzystałam swoje 'pięć minut'. Jestem szczęśliwa - mówiła w jednym z wywiadów po zakończeniu show.

W 2005 roku ogłosiła rozstanie z mężem. Obecnie jest menedżerką Oddziału Zamkniętego i partnerką Wojciecha Pogorzelskiego, lidera zespołu.

Dobrosława ZychFacebook.com/Dobrosława Zych

Dobrosława ZychFacebook.com/Dobrosława Zych

Tutaj z Wojciechem Pogorzelskim z Oddziału Zamkniętego.

Dobrosława ZychFacebook.com/Dobrosława Zych

Eric Alira w 2002 i 2015 roku Eric Alira w 2002 i 2015 roku AKPA/ Faceboook.com.Eric Alira

Eric Alira w 2002 i 2015 roku

Eric Alira z afrykańskiego państwa Burkina Faso zwyciężył w drugiej edycji "Baru". Alira w Polsce mieszka od 1995 roku i choć jedną z nagród w programie było mieszkanie w Warszawie, pozostał w Chocianowie, gdzie wraz z miłością życia, Kaliną, wychowuje dwie córki, Katiu i Amelię. Zrezygnował z kariery w show-biznesie i został lokalnym urzędnikiem. Podjął pracę jako specjalista ds. współpracy z partnerami europejskimi w chocianowskim Urzędzie Miejskim, został też radnym sejmiku dolnośląskiego.

Eric Alira w 2008 rokuMACIEJ ŚWIERCZYŃSKI/ agencja Gazeta

Eric AliraFacebook.com/Eric Alira

Wojciech Łuszczykiewicz Wojciech Łuszczykiewicz Screen z Youtube.com/Kapif

Wojciech Łuszczykiewicz w 2001 i 2015 roku

Wojciecha Łuszczykiewicza możemy pamiętać z reality show "Dwa światy" z 2001 roku.  Poradził sobie tam całkiem nieźle, przebywając w programie aż 13 tygodni (zwycięzca o tydzień dłużej).

Łuszczykiewicz nie przepadł gdzieś w odmętach niepamięci, jak większość "gwiazd jednego programu". Jest wokalistą zespołu Video, mężem i ojcem dwóch córek i autorem książki dla dzieci "Dlaczego? Dlatego! Zagadkowe zwierzęta". Mieszka w Łodzi. W ubiegłym roku głośny był jego wpis komentujący obronę, jakiej Katarzyna Skrzynecka udzieliła aktorce Joannie L., która spowodowała wypadek po pijanemu.

Słucham właśnie Pani bełkotu na temat pani L. i nie mogę uwierzyć, że była Pani w stanie wyartykułować tak zatrważające bzdury - pisał wtedy Łuszczykiewicz dowodząc, że gdy o 10 rano ma się we krwi 1,2 promila alkoholu, to raczej nie po "lampce wina i cukierku z advocatem", ale po solidnym "łojeniu".

Wojciech Łuszczykiewicz, zespół VideoKapif

Dawid Ozdoba w 2001 i 2015 roku Dawid Ozdoba w 2001 i 2015 roku East News/ Facebook.com/Dawid Ozdoba

Dawid Ozdoba w 2001 i 2015 roku

Dawid Ozdoba w 2001 roku, wraz ze swoją partnerką Agnieszką, zwyciężył w reality show "Amazonki". Ozdoba to niebieskooki przystojniak, który życie poświęcił tańcowi, a w szczególności tańcowi erotycznemu. Jest inżynierem z zawodu, ale karierę rozpoczynał jako fotomodel. Potem już jednak niepodzielnie rządził w jego życiu taniec. Jest liderem i menedżerem grupy tancerzy erotycznych BadBoys, którą prasa nazwała Polish Chippendales. Grupa najmuje się do występów na wieczorach panieńskich, festynach i innych imprezach masowych.

Kobiety są cudowne i to dla nich tańczymy. Staram się, żeby w czasie mojego występu czuły się jak księżniczki. Rozpalamy ich zmysły i pobudzamy pragnienia swoim pokazem - jednak pamiętamy o tym, że to czyjeś partnerki życiowe i nigdy nie przekraczamy granic! W moim show połączyłem taniec, zabawę i aktorstwo. Sam zaprojektowałem ubranie i zmiksowałem muzykę. Wszystko co robię robię dla Kobiet - zasługują na to! - czytamy na jego stronie internetowej.

Jego związek z Agnieszką Peczyńską przetrwał jedynie kilka miesięcy. Potem Ozdoba na jakiś czas związał się z Edytą Herbuś, obecnie partnerką Mariusza Trelińskiego.

Tak Dawid Ozdoba i Agnieszka Peczyńska wyglądali w 2001 roku w "Amazonkach".

Dawid Ozdoba, Agnieszka Peczyńska w 2001 rokuEast News

Na Facebooku publikuje zdjęcia, na których prezentuje swoje wspaniale wyrzeźbione, półnagie ciało.

Dawid OzdobaFacebook.com/Dawid Ozdoba

Dawid OzdobaFacebook.com/Dawid Ozdoba

Dawid OzdobaFacebook.com/Dawid Ozdoba

Dawid OzdobaFacebook.com/Dawid Ozdoba

PHOTO: LUKASZ KALINOWSKI / EAST NEWS     KATOWICE 27/04/2013    GALA WALK  MMA ATTACK 3 W KATOWICKIM SPODKU   WALKA WIECZORY DAWID OZDOBA VS. ROBERT BURNEIKA  N/Z DAWID OZDOBALUKASZ KALINOWSKI/ East News

Agnieszka Peczyńska w 2001 roku Agnieszka Peczyńska w 2001 roku East News/ Sukces

Agnieszka Peczyńska w 2001 roku

Agnieszka Peczyńska, krótkotrwała partnerka Dawida Ozdoby, po rozstaniu z nim skończyła Wyższą Szkołę Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu. Potem wyjechała do Japonii, gdzie usiłowała zrobić karierę modelki. Po powrocie do Polski bez powodzenia starała się zostać aktorką. Jej najbardziej aktualne zdjęcie możecie znaleźć na stronie Agencji Aktorskiej Skene.

Agnieszka Peczyńska i Dawid Ozdoba z Sukces

Adam Czapski Adam Czapski Screen z Youtube.com/ Materiały prasowe

Adam Czapski

Adam Czapski to zwycięzca show "Łysi i blondynki" oraz człowiek wielu talentów: fryzjer-wizażysta, kucharz, wokalista. Nie ukrywa, że ma "parcie na szkło" i dwa ostatnie z wymienionych talentów starał się skrupulatnie wykorzystać biorąc udział w kolejnych programach telewizyjnych. Wystąpił w "X Factorze", dwukrotnie w "Szansie na sukces" i w "Drodze do gwiazd", gdzie ostatecznie zmiażdżyła go Maja Sablewska.

Jesteś za gruby, media nie chcą takich jak ty - powiedziała mu wtedy.

Postanowił zatem zrobić użytek z drugiego ze swoich talentów, czyli talentu do gotowania.

W programach kulinarnych atutem jest nie być anorektykiem, więc próbuję swoich sił, jak na razie z zadowalającym skutkiem - tłumaczył.

Czapski wystąpił w "MasterChefie", "Ugotowanych" i "Hell's Kitchen". Mimo to nie zamierza rezygnować ze swojego podstawowego fachu: fryzjerstwa.

To moja pasja, równie wielka, co gotowanie. Natomiast jeśli jakaś restauracja zaproponuje mi współpracę np. w weekendy, nie odmówię. Mam fajną wiedzę do zaoferowania.

Dzieli się nią również na swoim blogu, niestety, od jakieś czasu zaniedbanym.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.