Nim stał się sławny, Pharrell pracował w McDonald'sie, ale go zwolniono. TRZY razy. A inni? "Zap... w stroju kurczaka po Warszawie"

Dziś są sławni, jednak do gwiazd wiedzie trudna ścieżka. Zobacz, czym zajmowali się znani, zanim zyskali popularność i pieniądze.
Pharrell Williams Pharrell Williams Screen z Youtube.com

Pharrell Williams

W środowym odcinku "Late Night With Seth Meyers" Pharrell Williams udowodnił, jak mało znaczy praca, której się nie lubi. Nim zajął się muzyką, pracował w McDonald'sie. I to nie raz, nie dwa, a trzy razy. Dlaczego? Cóż, zwalniano go. I to nie raz, nie dwa, a trzy razy. Z trzech różnych restauracji.

Zwolnili mnie z McDonald'sa. Trzy razy - powiedział Sethowi Meyersowi. - Byłem leniwy. Bardzo leniwy. - Jedyną dobrą stroną tej pracy jest to, że można jeść nuggetsy.

Problemem okazywała się też muzyka, którą puszczali w części jadalnej. Gdy Pharrell szedł wyczyścić podłogę, głównie nucił pod nosem i tańczył, zamiast sprzątać. A tymczasem lata później... napisał piosenkę dla sieci. Tak, "I'm lovin' it" stworzył właśnie Pharrell z Justinem Timberlake'iem.

In this image released by Starpix, Helen Lasichanh, left, and Pharrell Williams arrive at the Chanel Paris-Salzburg 2014/15 Metiers d'Art Collection fashion show at the Park Avenue Armory on Tuesday, March 31, 2015, in New York.  (AP Photo/Starpix, Kristina Bumphrey)Kristina Bumphrey / AP (AP Photo/Starpix, Kristina Bumphrey)

Tomasz Karolak Tomasz Karolak Kapif

Tomasz Karolak

Tomasz Karolak nim stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, imał się różnych zajęć.

Ja zap... w stroju kurczaka po Warszawie i namawiałem gości do przychodzenia do restauracji, w których kurczaków już dawno nie było. Okazało się później, że to była mafijna pralnia pieniędzy. Zahaczyłem nawet o Stadion Dziesięciolecia, ponieważ tam było łatwo dorobić, sprzedając ciuchy - powiedział aktor w "Dlaczego?".
Quentin Tarantino Quentin Tarantino AP/John Shearer

Quentin Tarantino

Tarantino pracował jako woźny w kinie dla dorosłych Pussycat Theatre w Torrance w Kalifornii.

Wydawało mi się, że to jest najlepsza praca, jaką mógłbym sobie wymarzyć - cytuje słowa reżysera Whatculture.com. - Idziesz do kina na cały dzień, a potem jeszcze możesz oglądać wszystkie filmy za darmo. O ironio, rzuciłem jednak pracę w kinie, bo tam przestały mnie już obchodzić te filmy i byłem już totalnie znudzony.
Anna Guzik Anna Guzik Kapif

Anna Guzik

Nim aktorstwo pozwoliło Annie Guzik się utrzymać, pracowała jako hostessa i  promowała alkohol w warszawskich supermarketach.

Jim Carrey Jim Carrey Evan Agostini / Evan Agostini/Invision/AP

Jim Carrey

Jim Carrey od czasów szkoły średniej marzył, aby zostać aktorem. Trudna sytuacja materialna rodziny zmusiła jeszcze nastoletniego chłopaka do podjęcia pracy w lokalnej fabryce. Był woźnym, przez rok zarabiał jako sprzątacz. Dopiero potem zaczął występować jako stand-uper, co było początkiem jego wielkiej show-biznesowej kariery.

Małgorzata Socha Małgorzata Socha KAPIF

Małgorzata Socha

Choć Małgorzata Socha od razu po szkole teatralnej zaczęła grać filmach i teatrze, to jednak drobne epizody i kilka większych ról nie pozwoliły jej na opłacenie rachunków i spłacenie kredytu. Zatrudniła się więc agencji nieruchomości.

Jest takie powiedzenie agentów nieruchomości: dom z potencjałem. To zawsze można powiedzieć. Ale ja byłam takim agentem dobrodusznym. Peszyło mnie też, kiedy ludzie mnie rozpoznawali: "Czy my pani skądś nie znamy?". Wstydziłam się przyznać, że jestem aktorką, która sobie dorabia, i mówiłam: "Nie, ale może jesteśmy sąsiadami, albo byliśmy?". Po tych moich "sukcesach" w branży nieruchomości udało mi się mimo wszystko złapać rolę - wspominała w "VIVIE!".
Amy Adams Amy Adams DANNY MOLOSHOK / REUTERS / REUTERS

Amy Adams

Amy Adams jako młoda dziewczyna pracowała jako kelnerka w restauracji Hooters. To sieć lokali,w których główną atrakcję stanowią pracownice - piękne kobiety, ubrane w kuse i wyzywające stroje.

To była fajna praca po liceum - powiedziała aktorka w rozmowie z EtOnline.com. - Najpierw witałam gości przy wejściu i wskazywałam stoliki, potem kelnerowałam. Było wspaniale. To był wspaniały sposób, aby zarobić pieniądze na studia.
Katarzyna Pakosińska Katarzyna Pakosińska Kapif

Katarzyna Pakosińska

Nim została aktorką była woźną na wydziale polonistyki. Jak to możliwe? Szkoła teatralna to był wybór numer jeden maturzystki o imieniu Katarzyna Pakosińska. Jednak jej rodzice przekonali ją, aby złożyła również papiery "na jakieś normalne studia". Próbowała więc dostać się na polonistykę, udało się. Prawie...

Byłam pierwsza pod kreską. Poszłam do dziekana i mówię: "Ja muszę studiować. Jestem bardzo zdolna, postaram się, będziecie ze mnie zadowoleni". Dziekan, którego ponoć "ujęłam od pierwszej chwili?", zatrudnił mnie - jako woźną. I jako pracownik uniwersytecki chodziłam z pierwszym rokiem na zajęcia. Sprzątałam i zaliczałam egzaminy. Po roku zdałam i dostałam się od razu na drugi rok. Nic nie straciłam - wspominała w rozmowie z "Galą".
Katarzyna Grochola Katarzyna Grochola Kapif

Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola już w przedszkolu postawiła sobie za cel, aby zostać pisarką. Nie udało się jednak od razu zrealizować marzenia.

Pracowałam trochę w Hortexie, ale przytyłam w ciągu dwóch tygodni sześć kilo i nie miałam czasu na pisanie - pisze o sobie na swojej stronie. - Pracowałam w szpitalu jako salowa. Nie przytyłam. Dużo pisałam. (...) Wyjechałam za granicę, pracowałam jako sekretarka i maszynistka. Ponieważ pisałam bezzwrocznie mogłam pisać w obcych językach. Oprócz rzecz jasna arabskiego. (...) Pracowałam w biurze matrymonialnym Czandra, jako konsultantka, niektórym przyniosłam szczęście, i dużo pisałam.

Potem Grochola zaczęła pisać felietony do gazet, miała swoje rubryki. Nieszczęśliwy wypadek sprawił, że powstała jej pierwsza książka, bestseller "Nigdy w życiu".

Pewnego dnia komputer mi wyczyścił twardy dysk. Straciłam nieodwołalnie wszystko, co tam było - całą bazę danych, potrzebnych mi do odpowiadania na listy. Mogłam sobie napisać zupełnie coś nowego. Więc napisałam książkę - wspomina dalej.
Gerard Butler Gerard Butler AP/Matt Sayles

Gerard Butler

O mały włos świat w ogóle by o nim nie usłyszał. Gerard Butler po skończeniu studiów prawniczych dostał się na aplikację i pracował w kancelarii adwokackiej. Jednak jego wybuchowy charakter i styl życia, zwłaszcza huczne imprezy, negatywnie wpływały na jego wyniki na polu zawodowym. Tydzień przed uzyskaniem tytułu adwokata zwolniono go. To stało się impulsem, aby zrealizować swoje odwieczne marzenie - zostać sławnym.

Naprawę bardzo chciałem być sławny. Spodziewałem się sukcesu i głęboko wierzyłem, że mi się uda - mówił dla Telegraph.co.uk
Dorota Gardias Dorota Gardias Kapif

Dorota Gardias

To praca pogodynki przyniosła Dorocie Gardias popularność. Wcześniej była modelką i startowała w konkursach miss. To jednak nie był jedyny sposób, aby sobie dorobić. Śpiewała także na weselach.

Ja i moi dwaj bracia powołaliśmy sztab antykryzysowy. Bracia wymyślili, że będą organizować dyskoteki w szkołach, a ja... Mój ojciec jest przede wszystkim muzykiem, więc postanowiliśmy, że będzie jeździć po weselach. Tata będzie grać, a ja śpiewać - opowiadała w rozmowie z "VIVĄ!". - (...) Dziś zastanawiam się, jak dawałam radę. W piątek po zajęciach jechałam do Hrubieszowa na próbę, potem na chałturę, a w niedzielę o 6.15 miałam autobus do Tomaszowa. Drałowałam do domu, marząc tylko o łóżku; spałam kilka godzin, brałam wałówkę i jechałam do Lublina na zajęcia. To było strasznie męczące.
Paweł Wilczak Paweł Wilczak Kapif

Paweł Wilczak

Po szkole teatralnej Paweł Wilczak wyjechał do Holandii przy zbiorach i pakowaniu owoców lub warzyw. W kraju dorabiał także jako kelner i kierowca.

Na pewno nie jestem sławny... Sławni są Rolling Stonsi. Wcześniej przez 6 lat byłem bezrobotnym aktorem, pracowałem jako kelner, akwizytor, handlowałem patelniami, byłem pracownikiem fizycznym i pracownikiem agencji reklamowej. Tak to jest z tym aktorstwem - wyznał aktor na czacie z fanami w serwisie Onet.pl.
Tomasz Kammel Tomasz Kammel Kapif

Tomasz Kammel

Nim Tomasza Kammela zaczęli regularnie widywać widzowie TVP, pracował w Muzycznym Radiu FM Jelenia Góra, a wcześniej w agencji reklamowej.

Kasia Nosowska Kasia Nosowska Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta

Kasia Nosowska

Zanim zaczęła zarabiać na muzyce, pracowała na poczcie.

Przez jakiś czas pracowała w państwowych przedsiębiorstwach odzieżowych, a później na poczcie, gdzie wprowadzała dane do komputera. Rzuciła to zajęcie po sukcesie Hey na festiwalu w Jarocinie, gdzie grupa zdobyła II nagrodę w plebiscycie dziennikarzy - podaje serwis Muzyka.dlastudenta.pl.
Sylvester Stallone Sylvester Stallone DAVID EDWARDS/LANDMARK MEDIA/David Edwards/Landmark Media

Sylvester Stallone

Sylvester Stallone czyścił klatki lwów w zoo, był roznosicielem pizzy oraz ochroniarzem w księgarni.

Jego najgorszą pracą zdecydowanie była posada w zoo w nowojorskim Central Parku. Zarabiał wtedy jedynie 1,12 dolara za godzinę za sprzątanie lwich kup w klace. Kilka razy zdarzyło się ponoć, że lew go obsikał - czytamy na Omg-facts.com.
Więcej o: