Upadek z Wieży Eiffla i niedoszła śmierć w kotle. Dziś ostatni w Polsce odcinek 'Mody na sukces'. Z łezką w oku wspominamy najgłupsze sytuacje

Wtorek, 9 grudnia 2014 godz. 14:25 - zapamiętajcie tę datę, bo na pewno przejdzie do historii. To właśnie wtedy TVP1 pokaże ostatni (6047.) w Polsce odcinek 'Mody na sukces'. Rzecznik prasowy TVP wyjaśnił, że serial jest po prostu za drogi. - Taką decyzję musieliśmy podjąć ze względu na bardzo wysoką cenę, jakiej dystrybutor żądał od nas za kolejne odcinki - mówił Jacek Rakowiecki. Już nigdy więc nie powtórzy się chwila, kiedy to zerkaliście przez ramię babci, mamy czy cioci i śledziliście losy 'pięknych i bogatych'. Serial gościł w polskich domach 20 lat. W tym czasie zdążyliście dorosnąć, wielu z was wzięło ślub, spłodziło czy urodziło dzieci, a 'Moda' ciągle 'leciała' w telewizji. Cóż, jej bohaterowie też nie próżnowali, a ich losy obfitowały w niespotykane wydarzenia. Śmierci, zmartwychwstania, liczne małżeństwa czy wreszcie uwiedzenie trzech pokoleń rodziny Forresterów - to tylko niektóre z nich. Poznajcie najbardziej abstrakcyjne i najśmieszniejsze sytuacje z tej telenoweli. Już się nie powtórzą.
Upadek z Wieża Eiffla Upadek z Wieża Eiffla Screen z Youtube.com

Brooke spada z wieży Eiffla

Jeśli już ocierać się o śmierć, to z klasą. A jakie miejsce najlepiej kojarzy się z klasą? Oczywiście Paryż. Aktualny ukochany namawiał Brooke, by porzuciła marzenia o związaniu się z Ridgem i zaczęła nowe życie w Paryżu, a ona jak widać nie posłuchała - cofając się przed zapędami absztyfikanta, zapędziła się w kozi róg i spadła z wieży Eiffla. I przeżyła. W kolejnym odcinku okazało się, że spadła tylko piętro niżej, a jedyny efekt uboczny to takie tam złamanie żeber.

Moda na sukces Moda na sukces Screen z Youube.com

Stefhanie kopie Eryka w jądra

Od kobiet z "Mody na sukces" możesz uczyć się życia. Tylko Stephanie wie, co zrobić, by Eryk, który ją zdradził, poczuł się tak źle jak ona. Dlatego wymierzyła mu profesjonalny cios w jądra. Uzasadniła go tak:

Zraniłeś mnie tak, że nie jesteś w stanie sobie tego wyobrazić.

Już sobie wyobraził, gorzej z jego stanem.

Ridge wpada do kotła Ridge wpada do kotła Screen z Youtube.com

Ridge wpada do kotła

To Robinson Crusoe? James Bond, którego akcja rozgrywa się w tropikach? Nie, to ciągle "Moda na sukces". Ridge właśnie uwolnił uwięzioną w kotle Brooke. Niestety, nie przewidział tego, że lina się urwie i sam wpadł do pieca. A potem był już tylko wielki wybuch. Myślicie, że zmarł? A skąd! Okazało się, że spadł obok pieca, a nie do niego.

Reflektor spada na Brooke Reflektor spada na Brooke Screen z Youtube.com

Reflektor spada na Brooke

Reflektory bywają groźne. Śmiertelnie - chciałoby się powiedzieć. A już szczególnie groźne, gdy spadają jeden po drugim wprost na osłupiałą Brooke. Dobrze, że mogła wtedy liczyć na silne męskie ramię - bez niego oberwanie takim reflektorem byłoby z pewnością bardziej bolesne. Musicie to zobaczyć (co za celność reflektora!).

Śmierć Taylor Śmierć Taylor Screen z Youtube.com

Śmierć Taylor

Skoro już polować, to czemu nie upiec dwóch pieczeniu na jednym ogniu? Sheila tak się wkurzyła, gdy zobaczyła Brooke, że strzeliła i do niej, i do Taylor. Niestety, śmiertelnie postrzeliła tę drugą. To właśnie wtedy, w 2002 roku, Taylor zmarła i na 2 lata zniknęła z serialu.

Taylor jako duch Taylor jako duch Screen z Youtube.com

Taylor objawia się jako duch

Widzowie tęsknili. Dlatego w 2004 roku Taylor gościnnie pojawiła się w serialu jako... duch i objawiła się Ridge'owi. Gdyby, ktoś miał wątpliwości:

Taylor, to naprawdę ty - mówi wzruszony Ridge.

Zmartwychwstanie Taylor Zmartwychwstanie Taylor Screen z Youtube.com

Zmartwychwstanie Taylor

Wydawało się, że objawienie się jako duch to dostateczny dowód na to, że jest się martwym. Ale nie w "Modzie na sukces". W 2005 roku Taylor powróciła z zaświatów. Okazało się, że w czasie swojej "nieobecności" bawiła w Monako na dworze księcia Omara Rashida.

Tak, Ridge, żyję - oznajmiła.

Stephanie umiera Stephanie umiera Screen z Youtube.com

Stephanie umiera

Stephanie miała dochodzić do siebie po udarze. Jej syn Thorne wybrał kiepski moment, by powiadomić ją o tym, że żeni się z Brooke, która wcześniej rozkochała w sobie Rigde'a i Eryka.

Chcesz mnie wykończyć? - pytała.

Stephanie zaczęła krzyczeć i umarła. Na szczęście przeżyła.

'Moda' to wygodne tło życia rodzinnego. Można prasować i udawać, że nie można się od serialu oderwać 'Moda' to wygodne tło życia rodzinnego. Można prasować i udawać, że nie można się od serialu oderwać FOT. BELL-PHILLIP TELEVISION PRODUCTIONS

Śmierć przez żyrandol

Chyba nikt nie ma wątpliwości, kto jest prawdziwą inspiracją śmierci w kartonach - w takich kwestiach prym zawsze wiedli autorzy "Mody na sukces". Śmierć przez żyrandol - to mogło zdarzyć się tylko w tym serialu. W taki sposób zginęła Macy. Warto pamiętać, że wcześniej z wypadku samochodowego i wybuchu cysterny uszła cało.

Brooke wjeżdza na koniu na ślub Ridge'a Brooke wjeżdza na koniu na ślub Ridge'a Screen z Youtube.com

Brooke wjeżdza na koniu na ślub Ridge'a

Co zrobić, by nie dopuścić do ślubu mężczyzny, który jest twoim prawdziwym przeznaczeniem (Ridge), z twoją odwieczną rywalką (Taylor)? Brooke zna odpowiedź. Należy przebyć lasy i pola... na koniu. A potem wpaść na tymże koniu do kościoła i przerwać ceremonię, akurat w momencie, gdy zdumiony ksiądz mówi swoją kluczową kwestię.

Ogłaszam was mężem i... koniem?

Zwabienie niedźwiedzia grizzly za pomocą miodu Zwabienie niedźwiedzia grizzly za pomocą miodu Screen z Youtube.com

Zwabienie niedźwiedzia grizzly za pomocą miodu

Jeśli mówimy o "Modzie na sukces", nie sposób nie wspomnieć o walce Pameli z Donną i o tym, jak ta pierwsza oblała drugą miodem. Tym bardziej, że zrobiła to 2 razy. Raz - by zwabić niedźwiedzia grizzly, który miał ją zjeść. Drugi raz - już tak bardziej zwyczajnie - by ośmieszyć nową żonę Erika, która zaprezentowała się w sukni ślubnej na wybiegu. Drugi raz jej się nie udał - oblana miodem i złotym pyłem Donna zrobiła na pokazie mody jeszcze większe wrażenie.

Moda na sukcesScreen z Youtube.com

Walka w błocie Walka w błocie Screen z Yotube.com

Walka w błocie

Jeśli obejrzeliście choć jeden odcinek "Mody na sukces", na pewno marzyliście o tym, by Brooke i Taylor ostateczną walkę o Ridge'a stoczyły w błocie. Marzenie to spełnili scenarzyści i umieścili bohaterki w jednej wannie pełnej błotnistej mazi. Miała być zacięta walka rodem z tych w kisielu, wyszło bardziej jak przekomarzanie się kilkuletnich dziewczynek. Ale liczą się chęci.

Taylor urodziła dziecko Brooke Taylor urodziła dziecko Brooke Screen z Youtube.com

Taylor urodziła dziecko Brooke

Taylor i Brooke rywalizują od zawsze, nic więc dziwnego, że gdy Taylor dowiedziała się, że urodzi dziecko, którego biologiczną matką jest Brooke (!), wpadła w panikę. Jak to możliwe? To przecież proste - Taylor zaszła w ciążę za pomocą in vitro, a w jej macicy umieszczono jajeczko Brooke.

Brooke Brooke Screen z Youtube.com

Romansująca Brooke

Brooke ma na swoim koncie naprawdę imponującą liczbę romansów, ale w jej wypadku bardziej niż ilość liczy się swoista "jakość" - kto może pochwalić się tym, że romansowała aż z trzema pokoleniami tej samej rodziny? O tym, że Ridge jest jej wielką miłością, wiemy wszyscy (brali ślub 7 razy), ale Brooke w początkowych odcinkach serialu uwiodła, a potem poślubiła także jego ojca - seniora rodu Forresterów - Erika, a owocem ich związku jest Eric Forrester Junior. Brooke całowała się także z synem Ridge'a i Taylor - Thomasem. To wszystko przez to, że utknęli razem na bezludnej wyspie, a halucynogenne jagody sprawiły, że nie mogli się sobie oprzeć. Każdy by tak miał.

Ridge i Brooke przyłapani w windzie Ridge i Brooke przyłapani w windzie Screen z Youtube.com

Ridge i Brooke przyłapani w windzie

Wszem i wobec wiadomo, że nie ma lepszego afrodyzjaka niż... zatrzaśnięta winda. Tak właśnie było w wypadku Brooke i Ridge'a, którym właśnie w windzie zebrało się na amory. Gdy już byli na wpół rozebrani, winda akurat się otworzyła, a zainteresowani wypadli na korytarz, w którym aż roiło się od fotografów i dziennikarzy. Była tam także Taylor (a tak się złożyło, że Ridge był wtedy akurat z nią). Ridge zachował zimną krew.

Utknęliśmy w windzie, a tu jest niezwykle gorąco! - argumentował.

Taylor jakoś nie dała się przekonać. Co się jednak nagrał bez koszulki, to jego.

Ridge i Brooke przyłapani w windzie Screen z Youtube.com

Brooke ma romans z Thomasem Brooke ma romans z Thomasem Screenn z Youtube.com

Brooke ma romans z synem Taylor

Brooke zapałała także uczuciem do syna Taylor i Ridge'a, Thomasa. Nietrudno przewidzieć, jak zareagowała Taylor, gdy przyłapała ich in flagranti.

Stephanie Stephanie Screen z Youtube.com

Stephanie zmarła

Gdy Stephanie umarła, w niwecz obróciły się wszelkie kłótnie i niesnaski rodzinne. Widzowie mogli przypomnieć sobie, jak wyglądał jej ślub z Erykiem. Seniorka rodu odeszła w ramionach swojej rywalki i "złodziejki męża i synów", czyli oczywiście Brooke.

Brooke Brooke Screen z Youtube.com

Brooke przez pomyłkę spała z chłopakiem swojej córki

W serialu było sporo pomyłek, ale tylko Brooke zdarzyło się uprawiać seks z byłym chłopakiem swojej córki i być przy tym święcie przekonaną, że robi to z Ridgem. To zrozumiałe, bo rzecz działa się na balu maskowym ;) Tak wyglądał ten kultowy dialog, gdy już to sobie uświadomiła.

Nie miałam pojęcia, że to byłeś ty. A ty nie miałeś pojęcia, że to byłam ja?
Nie miałem, pani Forrester - opowiedział posłusznie były chłopak córki Brooke.

Więcej o:
Komentarze (12)
Upadek z Wieży Eiffla i niedoszła śmierć w kotle. Dziś ostatni w Polsce odcinek 'Mody na sukces'. Z łezką w oku wspominamy najgłupsze sytuacje
Zaloguj się
 • forfiter_jr

  Oceniono 62 razy 40

  "Z łezką w oku wspominamy najgłupsze sytuacje"
  Ja bez łezki w oku stwierdzam, że to najgłupszy tasiemiec ever.

 • Lolpew Pewlol

  Oceniono 28 razy 12

  Cóż to musi się kryć w tej mentalności Polaków, że serial ten jest o niebo bardziej popularny niż w USA - kraju z któego się wywodzi ;)
  ( ps. rating tego serialu na IMDB - 3.5 / 10 :) )

  ----------------
  Zlecaj prace, wykonuj - www.pracusie.pl

 • baba_jaga

  Oceniono 16 razy 10

  dobrze że skończyłam robić choinkę i weszłam na plotka bo ominęło by mnie to ważne wydarzenie :-) tak to sobie obejrzę

 • Doraso23

  Oceniono 9 razy 5

  Wreszcie! Wreszcie to fabularne gó... , to mdłe niestrawne serialopodobne dziadostwo zdejmują z ramówki.

 • mika17

  Oceniono 16 razy 4

  ciekawe kto to teraz kupi? Polsat? wyobrazcie sobie, ze te wszystkie babulenki, ktore tym zyja, bo nawet na spacer bez pomocy nie pojda, maja opcje kupienia sobie dekodera za kilkadziesiat pln i ogladania dalej- na bank kupia.

 • majapola

  Oceniono 14 razy 4

  Polecam spacer , będzie trudno ale jdzie wolność

 • Edward Aszenberg

  Oceniono 1 raz 1

  Idiotyczny scenariusz. idiotyczne dialogi. W ogóle wszystko idiotyczne niczym dialogi redaktorów prowadzących tvn24. Zwłaszcza Jarosława K. i Marcina Ż. choć ten trzeci nie wiele odbiega. W każdym razie serial - wypociny mamy z głowy. Chwała telewizji.

 • zbynio4

  Oceniono 7 razy 1

  "...kultowych scen ..." tyle lat to tłukli w telewizorni a ja może z odcinek kiedyś widziałem, co jest kultowego w tej papce rozmiękczającej szare komórki? GW namiętnie ostatnio wszystko oznacza jako kultowe ... chyba dla tej gim-bzy co wam kleci te wypociny.

 • pozycjonowanie9

  0

  Oby ten serial się skończył na dobre! to jest horror

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX