Upadek z Wieży Eiffla i niedoszła śmierć w kotle. Dziś ostatni w Polsce odcinek "Mody na sukces". Z łezką w oku wspominamy najgłupsze sytuacje

Wtorek, 9 grudnia 2014 godz. 14:25 - zapamiętajcie tę datę, bo na pewno przejdzie do historii. To właśnie wtedy TVP1 pokaże ostatni (6047.) w Polsce odcinek "Mody na sukces". Rzecznik prasowy TVP wyjaśnił, że serial jest po prostu za drogi. - Taką decyzję musieliśmy podjąć ze względu na bardzo wysoką cenę, jakiej dystrybutor żądał od nas za kolejne odcinki - mówił Jacek Rakowiecki. Już nigdy więc nie powtórzy się chwila, kiedy to zerkaliście przez ramię babci, mamy czy cioci i śledziliście losy "pięknych i bogatych". Serial gościł w polskich domach 20 lat. W tym czasie zdążyliście dorosnąć, wielu z was wzięło ślub, spłodziło czy urodziło dzieci, a "Moda" ciągle "leciała" w telewizji. Cóż, jej bohaterowie też nie próżnowali, a ich losy obfitowały w niespotykane wydarzenia. Śmierci, zmartwychwstania, liczne małżeństwa czy wreszcie uwiedzenie trzech pokoleń rodziny Forresterów - to tylko niektóre z nich. Poznajcie najbardziej abstrakcyjne i najśmieszniejsze sytuacje z tej telenoweli. Już się nie powtórzą.
Upadek z Wieża Eiffla Upadek z Wieża Eiffla Screen z Youtube.com

Brooke spada z wieży Eiffla

Jeśli już ocierać się o śmierć, to z klasą. A jakie miejsce najlepiej kojarzy się z klasą? Oczywiście Paryż. Aktualny ukochany namawiał Brooke, by porzuciła marzenia o związaniu się z Ridgem i zaczęła nowe życie w Paryżu, a ona jak widać nie posłuchała - cofając się przed zapędami absztyfikanta, zapędziła się w kozi róg i spadła z wieży Eiffla. I przeżyła. W kolejnym odcinku okazało się, że spadła tylko piętro niżej, a jedyny efekt uboczny to takie tam złamanie żeber.

Moda na sukces Moda na sukces Screen z Youube.com

Stefhanie kopie Eryka w jądra

Od kobiet z "Mody na sukces" możesz uczyć się życia. Tylko Stephanie wie, co zrobić, by Eryk, który ją zdradził, poczuł się tak źle jak ona. Dlatego wymierzyła mu profesjonalny cios w jądra. Uzasadniła go tak:

Zraniłeś mnie tak, że nie jesteś w stanie sobie tego wyobrazić.

Już sobie wyobraził, gorzej z jego stanem.

Ridge wpada do kotła Ridge wpada do kotła Screen z Youtube.com

Ridge wpada do kotła

To Robinson Crusoe? James Bond, którego akcja rozgrywa się w tropikach? Nie, to ciągle "Moda na sukces". Ridge właśnie uwolnił uwięzioną w kotle Brooke. Niestety, nie przewidział tego, że lina się urwie i sam wpadł do pieca. A potem był już tylko wielki wybuch. Myślicie, że zmarł? A skąd! Okazało się, że spadł obok pieca, a nie do niego.

Reflektor spada na Brooke Reflektor spada na Brooke Screen z Youtube.com

Reflektor spada na Brooke

Reflektory bywają groźne. Śmiertelnie - chciałoby się powiedzieć. A już szczególnie groźne, gdy spadają jeden po drugim wprost na osłupiałą Brooke. Dobrze, że mogła wtedy liczyć na silne męskie ramię - bez niego oberwanie takim reflektorem byłoby z pewnością bardziej bolesne. Musicie to zobaczyć (co za celność reflektora!).

Śmierć Taylor Śmierć Taylor Screen z Youtube.com

Śmierć Taylor

Skoro już polować, to czemu nie upiec dwóch pieczeniu na jednym ogniu? Sheila tak się wkurzyła, gdy zobaczyła Brooke, że strzeliła i do niej, i do Taylor. Niestety, śmiertelnie postrzeliła tę drugą. To właśnie wtedy, w 2002 roku, Taylor zmarła i na 2 lata zniknęła z serialu.

Taylor jako duch Taylor jako duch Screen z Youtube.com

Taylor objawia się jako duch

Widzowie tęsknili. Dlatego w 2004 roku Taylor gościnnie pojawiła się w serialu jako... duch i objawiła się Ridge'owi. Gdyby, ktoś miał wątpliwości:

Taylor, to naprawdę ty - mówi wzruszony Ridge.

Zmartwychwstanie Taylor Zmartwychwstanie Taylor Screen z Youtube.com

Zmartwychwstanie Taylor

Wydawało się, że objawienie się jako duch to dostateczny dowód na to, że jest się martwym. Ale nie w "Modzie na sukces". W 2005 roku Taylor powróciła z zaświatów. Okazało się, że w czasie swojej "nieobecności" bawiła w Monako na dworze księcia Omara Rashida.

Tak, Ridge, żyję - oznajmiła.

Stephanie umiera Stephanie umiera Screen z Youtube.com

Stephanie umiera

Stephanie miała dochodzić do siebie po udarze. Jej syn Thorne wybrał kiepski moment, by powiadomić ją o tym, że żeni się z Brooke, która wcześniej rozkochała w sobie Rigde'a i Eryka.

Chcesz mnie wykończyć? - pytała.

Stephanie zaczęła krzyczeć i umarła. Na szczęście przeżyła.

'Moda' to wygodne tło życia rodzinnego. Można prasować i udawać, że nie można się od serialu oderwać 'Moda' to wygodne tło życia rodzinnego. Można prasować i udawać, że nie można się od serialu oderwać FOT. BELL-PHILLIP TELEVISION PRODUCTIONS

Śmierć przez żyrandol

Chyba nikt nie ma wątpliwości, kto jest prawdziwą inspiracją śmierci w kartonach - w takich kwestiach prym zawsze wiedli autorzy "Mody na sukces". Śmierć przez żyrandol - to mogło zdarzyć się tylko w tym serialu. W taki sposób zginęła Macy. Warto pamiętać, że wcześniej z wypadku samochodowego i wybuchu cysterny uszła cało.

Brooke wjeżdza na koniu na ślub Ridge'a Brooke wjeżdza na koniu na ślub Ridge'a Screen z Youtube.com

Brooke wjeżdza na koniu na ślub Ridge'a

Co zrobić, by nie dopuścić do ślubu mężczyzny, który jest twoim prawdziwym przeznaczeniem (Ridge), z twoją odwieczną rywalką (Taylor)? Brooke zna odpowiedź. Należy przebyć lasy i pola... na koniu. A potem wpaść na tymże koniu do kościoła i przerwać ceremonię, akurat w momencie, gdy zdumiony ksiądz mówi swoją kluczową kwestię.

Ogłaszam was mężem i... koniem?

Zwabienie niedźwiedzia grizzly za pomocą miodu Zwabienie niedźwiedzia grizzly za pomocą miodu Screen z Youtube.com

Zwabienie niedźwiedzia grizzly za pomocą miodu

Jeśli mówimy o "Modzie na sukces", nie sposób nie wspomnieć o walce Pameli z Donną i o tym, jak ta pierwsza oblała drugą miodem. Tym bardziej, że zrobiła to 2 razy. Raz - by zwabić niedźwiedzia grizzly, który miał ją zjeść. Drugi raz - już tak bardziej zwyczajnie - by ośmieszyć nową żonę Erika, która zaprezentowała się w sukni ślubnej na wybiegu. Drugi raz jej się nie udał - oblana miodem i złotym pyłem Donna zrobiła na pokazie mody jeszcze większe wrażenie.

Moda na sukcesScreen z Youtube.com

Walka w błocie Walka w błocie Screen z Yotube.com

Walka w błocie

Jeśli obejrzeliście choć jeden odcinek "Mody na sukces", na pewno marzyliście o tym, by Brooke i Taylor ostateczną walkę o Ridge'a stoczyły w błocie. Marzenie to spełnili scenarzyści i umieścili bohaterki w jednej wannie pełnej błotnistej mazi. Miała być zacięta walka rodem z tych w kisielu, wyszło bardziej jak przekomarzanie się kilkuletnich dziewczynek. Ale liczą się chęci.

Taylor urodziła dziecko Brooke Taylor urodziła dziecko Brooke Screen z Youtube.com

Taylor urodziła dziecko Brooke

Taylor i Brooke rywalizują od zawsze, nic więc dziwnego, że gdy Taylor dowiedziała się, że urodzi dziecko, którego biologiczną matką jest Brooke (!), wpadła w panikę. Jak to możliwe? To przecież proste - Taylor zaszła w ciążę za pomocą in vitro, a w jej macicy umieszczono jajeczko Brooke.

Brooke Brooke Screen z Youtube.com

Romansująca Brooke

Brooke ma na swoim koncie naprawdę imponującą liczbę romansów, ale w jej wypadku bardziej niż ilość liczy się swoista "jakość" - kto może pochwalić się tym, że romansowała aż z trzema pokoleniami tej samej rodziny? O tym, że Ridge jest jej wielką miłością, wiemy wszyscy (brali ślub 7 razy), ale Brooke w początkowych odcinkach serialu uwiodła, a potem poślubiła także jego ojca - seniora rodu Forresterów - Erika, a owocem ich związku jest Eric Forrester Junior. Brooke całowała się także z synem Ridge'a i Taylor - Thomasem. To wszystko przez to, że utknęli razem na bezludnej wyspie, a halucynogenne jagody sprawiły, że nie mogli się sobie oprzeć. Każdy by tak miał.

Ridge i Brooke przyłapani w windzie Ridge i Brooke przyłapani w windzie Screen z Youtube.com

Ridge i Brooke przyłapani w windzie

Wszem i wobec wiadomo, że nie ma lepszego afrodyzjaka niż... zatrzaśnięta winda. Tak właśnie było w wypadku Brooke i Ridge'a, którym właśnie w windzie zebrało się na amory. Gdy już byli na wpół rozebrani, winda akurat się otworzyła, a zainteresowani wypadli na korytarz, w którym aż roiło się od fotografów i dziennikarzy. Była tam także Taylor (a tak się złożyło, że Ridge był wtedy akurat z nią). Ridge zachował zimną krew.

Utknęliśmy w windzie, a tu jest niezwykle gorąco! - argumentował.

Taylor jakoś nie dała się przekonać. Co się jednak nagrał bez koszulki, to jego.

Ridge i Brooke przyłapani w windzie Screen z Youtube.com

Brooke ma romans z Thomasem Brooke ma romans z Thomasem Screenn z Youtube.com

Brooke ma romans z synem Taylor

Brooke zapałała także uczuciem do syna Taylor i Ridge'a, Thomasa. Nietrudno przewidzieć, jak zareagowała Taylor, gdy przyłapała ich in flagranti.

Stephanie Stephanie Screen z Youtube.com

Stephanie zmarła

Gdy Stephanie umarła, w niwecz obróciły się wszelkie kłótnie i niesnaski rodzinne. Widzowie mogli przypomnieć sobie, jak wyglądał jej ślub z Erykiem. Seniorka rodu odeszła w ramionach swojej rywalki i "złodziejki męża i synów", czyli oczywiście Brooke.

Brooke Brooke Screen z Youtube.com

Brooke przez pomyłkę spała z chłopakiem swojej córki

W serialu było sporo pomyłek, ale tylko Brooke zdarzyło się uprawiać seks z byłym chłopakiem swojej córki i być przy tym święcie przekonaną, że robi to z Ridgem. To zrozumiałe, bo rzecz działa się na balu maskowym ;) Tak wyglądał ten kultowy dialog, gdy już to sobie uświadomiła.

Nie miałam pojęcia, że to byłeś ty. A ty nie miałeś pojęcia, że to byłam ja?
Nie miałem, pani Forrester - opowiedział posłusznie były chłopak córki Brooke.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.