Wybrali się do kliniki odchudzania na operację, a odnaleźli miłość. I schudli już...

33-letnią Jo Johnston i 45-letniego Shauna Palmera połączyła klinika odchudzania. Jak sami podkreślają, to było przeznaczenie: Od początku do końca leczenia byliśmy w tym samym czasie i w tym samym dniu na konsultacji z tymi samymi dietetykami i lekarzami. To było przeznaczenie.
Jo Johnston i Shaun Palmer Jo Johnston i Shaun Palmer ?BULLS/Keith Morris / Barcroft Media

Jo Johnston

Zanim Johnston zdecydowała się na operację, nie miała życia osobistego. Większość dnia przesypiała, a w nocy budziła się i jadła. Tak reagowała na cierpienie związane z trzema poronieniami, które były spowodowane nadwagą. Rzadko wychodziła z domu, ponieważ miała problem ze spodniami:

Rzadko wychodziła z domu, bo podczas chodzenia górne partie jej ud ocierały się o siebie tak bardzo, że zostawiały dziury w spodniach - czytamy w Mirror.co.uk.

Zdecydowała się na podjęcie leczenia w momencie, kiedy zobaczyła swoje zdjęcia z imprezy urodzinowej:

Widząc swoje zdjęcia na rodzinnej imprezie urodzinowej, Jo doznała szoku i postanowiła poszukać pomocy - czytamy w portalu Mirror.co.uk.

Jo była mężatką, ale jej związek rozpadł się zaraz po rozpoczęciu leczenia:

Kiedy rozpoczęłam leczenie, byłam mężatką, ale nasza relacja zepsuła się. Mąż nie rozumiał, przez co przechodzę - powiedziała w "Daily Mail".

W poczekalni przed gabinetem lekarskim była przerażona jak i reszta pacjentów:

" Siedząc w poczekalni wszyscy pełen przerażenia , " mówi. " Jesteś bardzo świadomy krzesła są dwa razynormalnej wielkości
Siedzisz w poczekalni, gdzie wszyscy są przerażeni. Jesteś świadomy tego, że stojące w niej krzesła są dwa większe od normalnego rozmiaru - zdradziła Johnston portalowi Mirror.co.uk

Wtedy zobaczyła Palmera:

Shaun stał i rozmawiał ze wszystkimi, ogólnie był głośno - powiedziała - Miło było poznać kogoś przechodzącego przez to samo - dodała.
Jo Johnston i Shaun Palmer Jo Johnston i Shaun Palmer Bulls

Jo Johnston i Shaun Palmer

Poznali się w klinice problemów gastrycznych w Luton. Pierwszy raz spotkali się w poczekalni przed gabinetem lekarskim. Mieli wtedy potężną nadwagę. Jo ważyła 209,5 kg, a Shaun 241 kg. Jak donosi portal Mirror.co.uk. ciągle wpadali na siebie na spotkaniach z dietetykami oraz konsultacjach z lekarzami.

Za każdym razem, kiedy przyjeżdżałam na wizytę do kliniki, Shaun też tam był. Pozostali ludzie w poczekalni mogli się zmieniać, ale zawsze była nasza dwójka - powiedziała Jo portalowi.

Wspomina, że Shaun był dla niej dużym oparciem i uspokajał ją przed operacją:

Byłam zdenerwowana przed operacją, ale Shaun miał swoją dzień wcześniej i powiedział mi, że wszystko będzie w porządku - powiedziała portalowi 'Daily Mail'.
Jo Johnston i Shaun Palmer Jo Johnston i Shaun Palmer Bulls

Jo Johnston i Shaun Palmer

Jak się okazało, po zabiegach trafili do jednej i tej samej sali pooperacyjnej. Jo nie mogła w to uwierzyć, ale bardzo ją to ucieszyło, ponieważ Shaun okazywał jej dużo wsparcia, którego potrzebowała:

Był dużym wsparciem dla mnie. Byłam daleko od domu, więc rodzina nie mogła mnie odwiedzać. Miło było mieć znajomą twarz obok siebie.
Po mojej operacji porównywaliśmy jak dużo nacięć mamy. Ja miałam 8, a Shaun 11, więc tym razem wygrał.
Był dużym wsparciem dla mnie. Byłam daleko od domu, więc rodzina nie mogła mnie odwiedzać. Miło było mieć znajomą twarz obok siebie. Po mojej operacji porównywaliśmy, jak dużo nacięć mamy. Ja miałam 8, a Shaun 11, więc tym razem wygrał - powiedziała portalowi Mirroc.co.uk.

Po tym wszystkim Johnston zebrała się na odwagę i poprosiła Palmera o numer telefonu. Dwa tygodnie później wybrali się na pierwszą randkę.

Jo Johnston i Shaun Palmer Jo Johnston i Shaun Palmer Bulls

Jo Johnston i Shaun Palmer

Na miejsce pierwszej randki wybrali park:

Karmili kaczki w parku i jedli lody, ponieważ nie nadal nie mogli jeść posiłków stałych
Karmili kaczki w parku i poszli na lody, ponieważ nadal nie mogli jeść posiłków stałych - czytamy w Mirror.co.uk.

Miesiąc później wybrali się na swój pierwszy prawdziwy posiłek.

Pierwszym porządnym posiłkiem, który wspólnie zjedliśmy, była ryba z frytkami nad morzem w Great Yarmouth. Podzieliliśmy się jedną porcją, którą jedliśmy około pół godziny i nadal nie mogliśmy jej skończyć. Myśleliśmy sobie: "Wow, to jest dopiero tania randka!", ale miłe było to, że oboje czuliśmy to samo - powiedziała Jo portalowi.

Od tej pory zaczęli codziennie do siebie dzwonić , a w listopadzie Jo wprowadziła się do Shauna.

Jo Johnston i Shaun Palmer Jo Johnston i Shaun Palmer Bulls

Jo Johnston i Shaun Palmer

Ich styl życia i nawyki żywieniowe zmieniły się drastycznie. Oboje są bardzo dumni z siebie i z tego co osiągnęli. Jo schudła aż 127 kg i obecnie nosi rozmiar 44, a Shaun pozbył się 108 kg i w końcu może sobie kupić pierwszą parę spodni od lat.

Myślę, że on jest idealny - powiedziała Johnston portalowi Mirror.co.uk.

Jo cieszy się teraz nowym życiem:

Moje życie zmieniło się całkowicie ", mówi Jo . " Pójdziemy do pubu ,
idziemy do sprzedaży bagażniku , bierzemy nasze dwa psy na spacery i mieć normalne życie społeczne .
Moje życie zmieniło się całkowicie. Chodzimy do pubu, na wyprzedaże garażowe, bierzemy nasze dwa psy i wychodzimy na spacery. Mamy normalne życie towarzyskie - powiedziała portalowi.

Para zamierza się pobrać latem tego roku.

Jo Johnston i Shaun Palmer?BULLS/Keith Morris / Barcroft Media

Więcej o: