Wystąpiła w "X Factor", gra w teatrze. Kim jest "Blondynka z reklamy Play"

Mimo że do niedawna nikt nie znał nawet jej nazwiska, jej nieoficjalną stronę na Facebooku polubiło już ponad 140 tysięcy osób! Niewyobrażalną sympatię zawdzięcza m.in. swojemu uroczemu śmiechowi. Co o niej wiemy?
Barbara Kurdej-Szatan Barbara Kurdej-Szatan Screen Facebook.com

Barbara Kurdej-Szatan

Basia Kurdej-Szatan urodziła się 22 sierpnia 1985 roku w Opolu. Jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Od wielu lat pracuje jako aktorka w Teatrze Nowym w Poznaniu oraz warszawskim teatrze muzycznym Roma. Polska poznała ją jednak dopiero za sprawą reklam sieci komórkowej Play, gdzie zagrała swoją najgłośniejszą dotąd rolę, blond ekspedientki.

Barbara Kurdej-SzatanScreen Facebook.com

Można by pomyśleć, że nie jest zadowolona z tego, że ludzie kojarzą ją tylko i wyłącznie z reklamą, a nie rolami teatralnymi. Basia dopatruje się w tym jednak pozytywów.

Zdawałam sobie sprawę, że podpisując kontrakt zostanę twarzą Playa . Nie dziwi więc fakt, że ludzie mnie z nią kojarzą. Na szczęście okazało się, że ta postać budzi sympatię, a co za tym idzie ludzi zainteresowało też to, kim jestem. Jako aktorka na pewno na tym zyskałam, bo przestałam być anonimowa - powiedziała Basia w rozmowie z Sporteuro.pl.

Barbara Kurdej-SzatanScreen Facebook.com

Barbara Kurdej-SzatanScreen Facebook.com

Soul City Soul City Screen Facebook.com

X Factor

Barbarę Kurdej-Szatan polscy widzowie lepiej poznać mogli dzięki jej udziale w programie "X Factor". Razem z zespołem Soul City zajęła 5. miejsce w drugiej edycji muzycznego talent show (Zobacz: Soul City odpadli z X-Factor!).

Zespół powstał na krótko przed udziałem w programie i "X Factor" stał się dla nas motywacją do tego, by potraktować to na serio. Chcieliśmy się pokazać, liczyliśmy, że zostaniemy zauważeni i komuś spodoba się to co robimy. Nie wiedzieliśmy, że zajdziemy tak daleko. Wiele się tam nauczyliśmy, zdobyliśmy doświadczenie. W każdym odcinku na żywo towarzyszyły nam niesamowite emocje, stres, podekscytowanie. To nas bardzo scaliło, bo spędzaliśmy ze sobą mnóstwo czasu. Poznaliśmy się w każdej sytuacji: w rozpaczy, w dołach, w euforii, w zmęczeniu. To był wyjątkowy czas, który wspominam z wielkim sentymentem - powiedziała Basia w rozmowie z Sporteuro.pl.

Soul CityScreen Facebook.com

Była pierwszą ciężarną uczestniczką w historii programu. Kiedy jej córeczka Hania przyszła na świat, a mama występowała na xfactorowej scenie, dzieckiem zajmował się inny uczestnik programu, ulubieniec wszystkich łącznie z jury, Biba.

Proszę państwa, Soul City przejdzie do historii jako stworzyciele pierwszego dziecka "X Factor" - mówiła w programie Tatiana Okupnik.

Barbara Kurdej-Szatan Barbara Kurdej-Szatan Screen Youtube.com

Blondynka z reklam Play

Jej rola w reklamach Play miała być drugoplanowa, w końcu pojawiały się tam gwiazdy. Okazało się jednak, że Basia zrobiła wśród widzów większą furorę niż Kuba Wojewódzki, Czesław Mozil, Magdalena Różczka czy Maciej Stuhr.

Kompletnie się tego nie spodziewałam! Tym bardziej, że grałam wcześniej w jakichś reklamach i nie było takiego szału - powiedziała w programie "Na językach".

Kuba Wojewódzki, który gościł Basię w swoim wtorkowym programie (Zobacz: Kuba Wojewódzki zapytał Barbarę Kurdej-Szatan o problem z alkoholem: Wyniosłaś to z domu?), napisał o niej na Facebooku:

Oto największa gwiazda kampanii Play!!! Ta z prawej.

Kuba Wojewódzki, Barbara Kurdej-SzatanScreen Facebook.com

Barbara Kurdej-SzatanScreen Facebook.com

Fenomen Basi uznał i docenił również Czesław Mozil.

To jest cudowne, jak przez przypadek rodzi się gwiazda reklamy - powiedział w programie "Na językach".

Barbara Kurdej-SzatanScreen Youtube.com

Barbara Kurdej-SzatanScreen Facebook.com

Barbara Kurdej-Szatan Barbara Kurdej-Szatan Screen Youtube.com

Królowa polskich reklam

Polska pokochała Basię za rolę Blondynki w spotach Play. Nie była to jednak jej pierwsza przygoda z reklamą. Basia reklamowała również tabletki na ból gardła czy gumy do żucia. To nie tylko przygoda. Traktuje to bardziej zarobkowo.

W telewizji w ogóle zarabia się o wiele większe pieniądze, aniżeli w teatrze. Sama podstawa na etacie jest bardzo marna. Jeśli jest gorszy miesiąc i są na przykład tylko trzy spektakle, to tak naprawdę nie ma z czego zapłacić raty kredytu. Dlatego, nawet jeśli niektórzy tego nie chcą, to coraz więcej aktorów bierze udział w reklamach i chodzi na castingi, bo to jest dodatkowe źródło zarobku - powiedziała w rozmowie z Sporteuro.pl.

Barbara Kurdej-SzatanScreen Youtube.com

Basia nie rozumie, dlaczego w Polsce tak często krytykuje się gwiazdy, które decydują się na udział w spotach reklamowych. Broni ich.

Ci, którzy uważają, że udział w reklamie to ujma, moim zdaniem nie do końca się na tym znają. Z punktu widzenia aktora, zwłaszcza początkującego, jest to cenne doświadczenie. Poznaje się ludzi z branży: reżyserów, operatorów, aktorów. Często reżyserami reklam są twórcy filmów i seriali. Spoty reklamowe Play'a reżyseruje Tadeusz Śliwa, który pracował m.in. przy produkcji "Sępa". Poza tym, jest to zadanie aktorskie jak każde inne i trzeba je wykonać. To tylko poszerza perspektywę myślenia i szlifuje umiejętności. Nie widzę w tym niczego złego - dodała.

Barbara Kurdej-SzatanScreen Youtube.com

Barbara Kurdej-Szatan Barbara Kurdej-Szatan Screen Youtube.com

Super mama

Basia marzyła o tym, żeby zostać mamą. Nie uważa, że dziecko przeszkadza w karierze. Zdjęcia małej Hani dumnie pokazywała w "Dzień dobry TVN".

Nie uważam, żeby to był jakiś problem, czy jakiś hamulec. raczej to co się dzieje teraz, macierzyństwo i wychowywanie Hani idzie dość naturalnie. Nie czuję też, żebym miała jakieś ograniczenia. Owszem, są ograniczenia jeśli na przykład mam ochotę spontanicznie wyjść gdzieś na imprezę, czy na jakieś spotkanie. To uczy zorganizowania, bo wiem, że muszę wszystko sobie zaplanować i naprawdę można to pogodzić - powiedziała w jednym z wywiadów.

Barbara Kurdej-SzatanScreen Youtube.com

Barbara Kurdej-Szatan Barbara Kurdej-Szatan Modny ślub

Mąż muzyk

Mężem Basi jest Rafał Szatan, wokalista zespołu Rh+. Rafał cieszy się popularnością żony.

Zdarzają się takie sytuacje, ostatnio coraz częściej, że ludzie zaczynają się przypatrywać, tak z przymrużeniem oka - czy to ona, czy nie ona - powiedział w "Na językach".

Basia wystąpiła również w teledysku zespołu męża. Oprócz tego wzięła także udział w klipach takich wykonawców jak Liber czy Acid Drinkers.

Barbara Kurdej-SzatanScreen Youtube.com

Barbara Kurdej-SzatanScreen Youtube.com

Barbara Kurdej-Szatan Barbara Kurdej-Szatan Screen Facebook.com

Czesze się u fryzjera gwiazd

Basia jest stałą klientką atelier Kajetana Góry, ulubionego fryzjera polskich gwiazd. Odwiedzają go regularnie m.in. Aleksandra Szwed, Weronika Książkiewicz, Maffashion czy Dominika Ostałowska.

Barbara Kurdej-SzatanScreen Facebook.com

Barbara Kurdej-SzatanScreen Facebook.com