Dita Von Teese to jedna z najbardziej oryginalnych striptizerek na świecie. Zobacz, jak wyglądała jako nastolatka

Striptizerka, kobieta fatalna, dziewczyna glamour, wściekle seksowna kocica i królowa burleski. To tylko niektóre z wcieleń Dity Von Teese, którą zamiłowanie do lat 40. ubiegłego stulecia uczyniło jedną z najbardziej intrygujących i zmysłowych modelek. Jest symbolem klasycznej elegancji i zmysłowego uwodzenia. Zobaczcie, jak wyglądała jako grzeczna uczennica szkoły średniej.
Dita Von Teese. Dita Von Teese. Screen Twitter

Heather Rene Sweet, czyli niepowtarzalna Dita Von Teese

Dita Von Teese to jej pseudonim artystyczny. Urodziła się  w Rochester 28 września 1972 roku jako Heather Rene Sweet. Jednak jako 15-latka zrezygnowała z lekcji i zaczęła pracować w sklepie z bielizną. Ukończyła studia z historii ubioru zostając projektantką kostiumów, ale zawsze marzyła o byciu stylistką. W wywiadzie dla Wysokich Obcasów opowiedziała, jak wymyśliła swój wizerunek.

Jako nastolatka chciałam ubierać się tak, jak to robiły gwiazdy w filmach z lat 30. i 40. Używałam czerwonej szminki. Wyrywałam strony z magazynów mody i ze starego "Playboya", którego wyciągałam spod łóżka mojego ojca, żeby naśladować stylizacje playmates. I musiałam stworzyć taki wygląd za nie więcej niż 50 dolarów, bo więcej nie miałam. Wzorem wizerunku była dla mnie Marlena Dietrich. - powiedziała.

Dodała też, że lubi sama dobierać swoje stroje.

Niewiele jest postaci publicznych, które mają rozpoznawalny styl. Większość nosi to, co podrzucają im styliści. Nie wyobrażam sobie, że do mojej garderoby wchodzi stylistka i wyrzuca połowę ubrań. Sama decyduję. Tak jest zabawniej.
Dita Von Teesee Dita Von Teesee acidcow.com

Niesamowita talia

Moda z lat 40-tych okazała się jej żywiołem. Żeby podołać wymogom tego okresu, operacyjnie zmniejszyła sobie talię do 55,8 centymetrów z opcją ściśnięcia się gorsetem do 41,9 cm.

Gdyby nie ta cała stylizacja, zobaczyłabyś zwyczajną, niczym nie wyróżniającą się osobę - powiedziała dziennikarce "Gali".

Dita Von Teesestrona oficjalna Dita.net

Dita Von Teese Dita Von Teese acidcow.com

Robi makijaż zaraz po przebudzeniu

Zobaczyć Ditę Von Teese "w cywilu", a więc bez makijażu i stylizowanej kreacji, jest prawie niemożliwe. Tym bardziej można się zatem cieszyć jej zdjęciami z okresu gdy była nastolatką i niewiele myślała o tym, że koniec pierwszej połowy XX wieku okaże się dla niej najwspanialszą epoką w historii.

Na co dzień nie chodzę w dżinsach ani T-shirtach. Od razu po przebudzeniu robię makijaż. Wyrazisty, ale nie tak mocny, jak na specjalną okazję. Puder, czerwona szminka i gotowe. Na razie czas jest dla mnie łaskawy, więc nie spędzam przed lustrem godzin, by zamaskować zmarszczki - powiedziała w cytowanym wywiadzie.

Dita Von Teesestrona oficjalna/ www.dita.net

Artystka wydaje też książki. W jednej z nich opowiedziała jak dba o siebie i zdradziła co zrobić, żeby tak jak ona, upodobnić się do piękności z lat 30 i 40 ubiegłego wieku. Jako "superbohaterka burleski" (taki przydomek nadało jej czasopismo Vanity Fair), napisała również książkę o sekretach burleski i fetyszu. Na jej oficjalnej stronie czytamy, że aktualnie pracuje nad trzecią lekturą pt. "Your Beauty Mark", gdzie opowie o sekretach swojej urody. Okazjonalnie gra również w teledyskach i filmach. Przyznaje jednak, że aktorstwo nie jest dla niej ważne. Mogliśmy ją zobaczyć m.in w teledysku grupy Green Day.

Dita Von Teese. Dita Von Teese. Screen Twitter.com

Porcelanowa cera

Jako nastolatka, Dita Von Teese miała lico rumiane jak dojrzałe jabłko. Teraz jej cerę można raczej porównać do porcelany i nie jest to wyłącznie zasługa pudru.

Ludzie często się dziwią, dlaczego nie mam problemów z cerą. A odpowiedź jest przecież bardzo prosta. Po prostu nie jem tego, co przeciętny Amerykanin. W mojej diecie nie ma miejsca na mrożonki, fast foody i chipsy - zdradziła w tym samym wywiadzie.

Dita Von TeeseScreen Dita-net

Dita Von Teesee Dita Von Teesee acidcow.com

Dita Von Teese jest hardkorowa?

Jako striptizerka zaczęła pracować dosyć wcześnie. Po prostu chciała nią zostać i się udało.

Swoją przygodę z burleską rozpoczęłam w 1991 roku. Byłam już wtedy pełnoletnia. Po prostu pewnego dnia powiedziałam rodzicom, że chcę zostać striptizerką. Nie interesowało mnie, czy to zaakceptują, czy nie. Na szczęście byli na tyle wyrozumiali, że nie zrobili mi żadnych wyrzutów. Nawet wtedy, gdy rok później pojawiłam się w domu z operacyjnie powiększonym biustem. Wspierali mnie. A dzisiaj moja mama nie opuszcza prawie żadnego show - kontynuowała swoją opowieść Von Teese.

Pomyślelibyście, że ktoś taki może mieć tremę i stresować się przed występem?

Stresuję się przed każdym wyjściem na scenę - wyznała. - Myślę, by nie pomylić kroku, nie zaplątać się w ubranie, które mam na sobie, i o wielu innych rzeczach. Tylko nad tym, że jestem prawie naga, w ogóle się nie zastanawiam - dodała.

Dita Von Teese zaskakuje nie tylko swoimi strojami, ale również partnerami. Jej były mąż to kontrowersyjny Marilyn Manson.

Dita Von Teese, Marylin MansonEast News

Para rozwiodła w 2007 roku, po dwóch latach małżeństwa. Dita przyznaje, że rozstanie nie zniechęciło jej do stałych związków. Jest gotowa na miłość i ponowne wyjście za mąż. Widziano ją np. z młodszym o 11 lat Francuzem. Przypomnijmy, że Dita Von Teese skończyła niedawno 40 lat.

Dita Von Teesestrona oficjlana/ www.dita.net

Dita Von Teese Dita Von Teese facebook

Zaczęła projektować bieliznę

Dita Von Teese okrzyknięta została ikoną mody. Nic dziwnego, bo jej stroje i makijaż są dopracowane w najmniejszym szczególe. Słynna striptizerka zaczęła projektować ubrania i bieliznę, a jej luksusowa linia Von Follies by Dita Von Teese, cieszy się dużą popularnością. W wywiadzie dla Wysokich Obcasów, Dita zdradziła, jak stworzyć spójny wizerunek.

Nie wystarczy, że pójdziesz do fryzjera albo nauczysz się robić makijaż. Musisz potrafić się uśmiechać, patrzeć i wyglądać tak, jak chcesz. Godziny ćwiczeń przed lustrem.

Dita Von TeeseFacebook.com

Więcej o: