Romanse, gołe zdjęcia i gafy. 10 największych skandali, które wybuchły w królewskich rodzinach

Błękitna krew powinna zobowiązywać do odpowiednich zachowań. Jednak członkowie rodzin królewskich też są tylko ludźmi, czasami gorącokrwistymi, czasami lekkomyślnymi, ale w swoich zachowaniach nie odbiegających od wybryków, jakie charakteryzują tzw. "zwykłych ludzi".
księżna Diana. księżna Diana. Instyle.com

Księżna Diana i romanse

Kochliwa księżna Diana, pomimo swoich romansów, była uwielbiana przez obywateli, a jeszcze bardziej przez paparazzich. Z rodziną książęcą związała się w roku 1981 przez ślub z księciem Karolem. Małżeństwo rozpadło się w roku 1996, ale jeszcze w jego trakcie księżna Diana miała romans.

Księżna Diana Specer i Książę KarolEast News

W 1986 roku księżna Diana poznała przystojnego oficera, Jamesa Hewitta. Romansowała z nim do roku 1990. Kiedy się rozstali, księżna pozwoliła mu zachować prywatną korespondencję, którą wykorzystał do napisania książki "Love and war".

Nasz romans rozpoczął się, kiedy poszedłem do pałacu Kensington na kolację. Była wysoka, smukła, uderzająco piękna i niezwykle urocza. Pachniała świeżością i była bardzo angielska - wspominał tam kapitan Hewitt początek romansu z księżną Walii.

W 1996 roku księżna rozwiodła się. Jednak już rok wcześniej zaczęła romansować z przystojnym chirurgiem z Pakistanu, Hasnatem Khanem. Według ujawnionych ostatnio rewelacji, mógł on być prawdziwą miłością księżnej, która o włos nie wyjechała za ukochanym do Pakistanu.

Dwa razy spotkała się z rodziną Hasnata, żeby omówić warunki małżeństwa - zdradziła w rozmowie z "Daily Mail" Jemina Khan.

Romans jednak skończył się w 1997 roku.

Hasnat KhanEast News

Ostatnią wielką miłością księżnej Diany był Dodi al-Fayed, producent filmowy. Para zginęła 31 sierpnia 1997 roku w wypadku samochodowym. Księżna prawdopodobnie była wtedy w ciąży.

Jest niemal pewne, że w chwili śmierci Diana była w dziewiątym lub dziesiątym tygodniu ciąży, według dokumentów z archiwum Paryskiego Szpitala Publicznego - donosił 6 lat temu "Daily Mail".

Księżna Diana, Dodi Al-FayedEast News

Książę Harry Książę Harry The Sun

Książę Harry i bieganie na golasa

Niewiele brakowało, a przez nagie fotki, jakie zdobyły media, książę Harry straciłby tytuł. Rok temu na urlopie w Las Vegas książę zagrał w rozbieranego bilarda i najwyraźniej przegrał. Jego książęce klejnoty zostały sfotografowane telefonem komórkowym i prostą drogą trafiły wprost do tabloidów. W imprezie brała udział modelka Carrie Reichert, która po wszystkim bez ogródek przyznała, że całowała się z księciem Harrym.

Był już nagi. To było po prostu szalone - powiedziała portalowi "Daily Mail". - Wyglądał jakby majaczył.

Królowa Elżbieta II była wściekła, ale koledzy z wojska oddali hołd rozrywkowemu księciu. Zrobili to z iście żołnierskim humorem.

fot. Facebook / Support Prince Harry with a naked salute!fot. Facebook / Support Prince Harry with a naked salute!

fot. Facebook / Support Prince Harry with a naked salute!fot. Facebook / Support Prince Harry with a naked salute!

Mette - Marit. Mette - Marit. REUTERS/LEONHARD FOEGER

Księżna Mette-Marit i handlarz narkotyków

Mezalians w rodzinie to zły sen każdego szanującego się arystokraty. Tym właśnie był w 2001 roku ślub Mette-Marit z księciem Haakonem Magnusem. Skandal był tym większy, że wcześniej była związana z mężczyzną skazanym za posiadanie i handel narkotykami. Dodatkowo ma z nim nieślubne dziecko.

Crown Prince Haakon and Crown Princess Mette-Marit of Norway, who is eight months pregnant, speak to the press in the Marble Hall at Buckingham Palace, in London, Tuesday Oct. 25, 2005. The Norwegian Royals are on a three-day visit to the UK. (AP Photo /  Fiona Hanson, Pool)Fot. FIONA HANSON ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK

Rok temu znowu wywołała skandal. Portal Wp.pl podał za norweskim dziennikiem "Haugesunds Avis", że w październiku księżna wyprawiła się do Indii, żeby odebrać tam od surogatki parę bliźniąt. Dzieci zostały urodzone przez matkę zastępczą dla zaprzyjaźnionej pary homoseksualistów, która miała problemy z otrzymaniem wizy. Portal informuje, że kiedy reporterzy dziennika dotarli do ordynatora szpitala w którym księżna złożyła wizytę, ten nie mógł w to uwierzyć.

Ona wyglądała tak zwyczajnie - powiedział.
Zara Phillips i Mike Tindall. Zara Phillips i Mike Tindall. Forum

Księżna Zara i mąż ogier

30 lipca 2011 roku księżna Zara wyszła za rugbistę Mike'a Tyndalla. 48 dni później kamera przemysłowa zarejestrowała, jak świeżo upieczony małżonek obściskiwał swoją byłą dziewczynę, Jessicę Palmer. Jego drużyna wygrała mecz, więc wybrał się z kumplami do baru. I tak właśnie "uczcił" zwycięstwo.

Obrazy z kamery przemysłowej przy barze wyraźnie pokazują, jak kapitan Mike Tindall całuje blondynkę - donosił wtedy "Daily Mail".

Księżna Zara wybaczyła mężowi zdradę. Miesiąc później małżeństwo wyjechało na Cypr na spóźniony miesiąc miodowy.

Książę Karol Książę Karol REUTERS/SUZANNE PLUNKETT

Książę Karol i długi romans

Książę Karol to dzisiaj starszy, dystyngowany pan. Jednak w młodości jego błękitna krew często okazywała się również gorąca. Jeszcze jako małżonek księżnej Diany romansował ze swoją obecną żoną, księżną Kamilą.

W rozmowie telefonicznej w roku 1989, kiedy Karol i Diana wciąż byli małżeństwem, powiedział Kamili: "chciałbym być w twoich spodniach jak... tampon" - informuje plotkarski "Women's Weekly".

Ich romans, z przerwami, trwa już prawie 40 lat. Jakby tego było mało, magazyn "Globe" opublikował tekst z którego wynika, że książę Karol jest... gejem, a jego małżeństwa to tylko przykrywka.

Książę KarolGlobe

Książę Filip Książę Filip Fot. STRINGER Reuters

Książę Filip i gafy

Książę Filip jest znany ze swoich gaf, które popełnia przy różnych, najczęściej oficjalnych okazjach. W 1984 roku w trakcie podróży do Kenii w jednej z wiosek zadał pytanie jej mieszkance:

Przepraszam, czy pani jest kobietą? Naprawdę? - zapytał całkiem serio.

Kiedy w 2003 roku spotkał się z prezydentem Nigerii, parsknął śmiechem na widok narodowego stroju prezydenta.

Wyglądasz, jakbyś miał zaraz pójść do łóżka - powiedział.

W 2011 roku "Daily Mail" opublikował spis 90 gaf księcia Karola na jego 90-te urodziny.

Książę Andrzej - obecnie czwarty w kolejce do tronu Książę Andrzej - obecnie czwarty w kolejce do tronu AP/Alastair Grant

Książę Andrzej i podejrzane znajomości

Andrzej to książę Yorku, obecnie czwarty w kolejce do tronu.

Sam siebie przedstawia jako pracowitego członka rodziny królewskiej, który nie pije i nie pali, płaci podatki i poświęca się córkom Beatrice i Eugenii - pisze "Daily Mail".

Ten chodzący ideał ma jednak swoje grzeszki na sumieniu. Skazą na jego wizerunku jest przyjaźń z Jeffrey Epsteinem, który - jak informuje portal - został skazany za nagabywanie do prostytucji nieletnich dziewczynek.

Po jego uwolnieniu, Epstein i książę Andrzej zostali sfotografowani w Central Parku na spacerze, a na kolejnej fotografii widzimy księcia obejmującego brzuch "masażystki" Virginii Roberts, która rzekomo była w tym czasie "seksualną niewolnicą" Epsteina - czytamy.
Stephanie von Monaco. Stephanie von Monaco. Youtube.com

Księżniczka Stefania i kariera pop

Jeżeli Stephanie Grimaldi, czyli księżniczka Stephanie z Monako ma się czegoś wstydzić, to że nagrana przez nią w 1986 roku lekka i bezpretensjonalna piosenka "Ouragan" dramatycznie się zestarzała. Trudno już dzisiaj słuchać bez zażenowania naiwnego, choć melodyjnego popu z nachalnie wyeksponowaną, elektroniczną sekcją rytmiczną. Zresztą, oceńcie sami. To był jej pierwszy singiel, we Francji i Niemczech przez 3 miesiące nie schodził wtedy ze szczytów list przebojów.

Sarah Ferguson. Sarah Ferguson. Reuters

Księżna Sarah i kochanek

Sarah Ferguson to była żona Andrzeja, księcia Yorku.

Należy do tych osób, które są zawsze w tarapatach - krótko, ale zwięźle scharakteryzował ją portal "Daily Mail".

Czym sobie zasłużyła na taką opinię? W 1992 roku została przyłapana przez paparazzich w niedwuznacznej sytuacji.

Gdy była żoną księcia Andrzeja, została sfotografowana gdy amerykański biznesmen John Bryan pieścił jej palce, co prawie zakończyło jej małżeństwo - informuje portal.

Jeszcze tego samego roku małżonkowie znaleźli się w separacji, a 4 lata później nastąpił rozwód.

książę Inaki Urdangarin. książę Inaki Urdangarin. AP

Książę Inaki Urdangarin i defraudacje

Ten przystojny brunet to Inaki Urdangarin, książę Palma de Mallorca i zięć króla Hiszpanii. Jest podejrzany o to, że w latach 2004-2006 defraudował publiczne pieniądze przyznane instytutowi, który założył w celach charytatywnych.

Rzekomo wykorzystał instytut, żeby wyprowadzić miliony z funduszy publicznych do firm prywatnych - czytamy na stronie "Spanish Royals".

Rodzina hiszpańskiego króla Juana Carlosa natychmiast się odcięła od czarnej owcy w rodzinie i zadeklarowała pełną współpracę z policją.