Ma tylko 62 centymetry wzrostu i robi karierę! Oto najniższa kobieta na świecie!

Podbije serca publiczności?
Jyoti Amge. Jyoti Amge. Screen youtube.com

Jyoti Amge

Jyoti Amge ma 19 lat i marzenie, by zostać gwiazdą filmów Bollywood. Nastolatka cierpi na achondroplazję - chorobę genetyczną, która powoduje karłowatość. Przez nietypowe schorzenie Jyoti trafiła do "Księgi rekordów Guinessa". Uznano ją najniższą kobietą na świecie -  ma ona zaledwie 62 centymetry wzrostu i waży ok. 5,5 kilograma! O wyjątkowej Hindusce wydawcy już od dawna, jednak tytuł przyznali jej dopiero po uzyskaniu pełnoletności.

Marzenia

Amge w Indiach zdobyła bardzo dużą popularność. Występowała w licznych programach telewizyjnych, teledyskach i filmach dokumentalnych. Jednak na tym ambicje dziewczyny się nie kończą. Teraz jej sława rozprzestrzenia się poza kraj. Wszystko za sprawą Big Bossa  - hinduskiej wersji programu Big Brother.

Chcę pokazać światu, że rozmiar się nie liczy, a osoba taka jak ja może egzystować wśród tak zwanych normalnych ludzi. jak członek wielkiej szczęśliwej rodziny. Chcę pochwalić się swoimi umiejętnościami aktorskimi i zrobić karierę w Bollywood. Nie będę się z nikim kłócić i wyjdę stąd wygrana!- powiedziała nastolatka w jednym z wywiadów.

Jyoti AmgeScreen youtube.com

Nastolatka nie ma kompleksów na punkcie swojego wzrostu, wręcz przeciwnie! W wywiadzie dla The Sun, Jyoti powiedziała:

Jestem dumna z tego, że jestem niska. Mam takie same myśli i marzenia jak inni.

Ograniczenia

Przez swój niski wzrost, Hinduska musi zmagać się z wieloma ograniczeniami. Dziewczyna wymaga nieustającej opieki, świadomość tego bardzo ją męczy.

Najgorsze w byciu niską jest to, że jesteś cały czas od kogoś zależna. Nigdzie nie mogę iść sama. Nie mogę szybko chodzić, tym bardziej biegać. Gdybym była wysoka, chociaż na jeden dzień, cieszyłabym się swoją niezależnością- czytamy w The Sun.

Jyoti AmgeScreen youtube.com

Miłość

Jyoti w tym roku kończy dziewiętnaście lat, jednak na razie nie jest zainteresowana chłopakami. Nastolatka obawia się, że byłaby dla partnera ciężarem...

Nie szukam chłopaka - gdyby tak było, on by musiał być gotowy na to, że potrzebuje cały czas opieki - The Sun.

Jednak dziewczyna, jak każda nastolatka, przeżyła już pierwsze zauroczenie. W pierwszym odcinku Big Bossa Amge wyznała, że podkochuje się w gwieździe kina hinduskiego - Salmanie Khanie. Czy dzięki tej wypowiedzi, zagra kiedyś u boku swojego idola?

 

Salman KhanScreen z Facebook.com

 

Więcej o: