Patologiczna rodzina, uzależnienie od narkotyków, toksyczny mąż... Tak wyglądało życie Demi Moore

Demi Moore 11 listopada skończyła 50 lat, a urodą zaprzecza metryce. Ma idealne ciało i figurę. Choć u szczytu kariery aktorskiej była w latach 90., to do dziś jest jedną z ulubionych gwiazd Amerykanów. Znaliście te fakty z życia gwiazdy?
Demi Moore. Demi Moore. EAST NEWS/ALAN HOUGHTON / Rex Features

Początki

Demi Moore swoje nazwisko zawdzięcza pierwszemu mężowi. Naprawdę nazywa się Demetria Gene Guynes. Na świat przyszła w przyczepie campingowej, w słynnym Roswell. Pochodzi z rodziny patologicznej, jej rodzice rozstali się, zanim przyszła na świat. Jako dziecko cierpiała na dysfunkcję nerek. Miała też zeza, którego usunięto dzięki dwóm operacjom oczu.

Demi Moorescreen z Twitter.com

Dorastała w cieniu awantur i bijatyk, do których dochodziło pomiędzy jej matką i drugim mężem. Ojczym popełnił samobójstwo, gdy Moore miała 15 lat. Matka, alkoholiczka, która winiła ją za śmierć męża, sprawiła, że dziewczyna uciekła z domu.

Roman Polański, Nastassja Kinski. Roman Polański, Nastassja Kinski. GRAZIANI / REX FEATURES/EAST NEWS/Graziani / Rex Features

Inspiracja aktorstwem

Demi trochę czasu spędziła w Europie, gdzie stawiała pierwsze kroki w show-biznesie jako modelka. Jednak brak poważnych zleceń spowodował, że decydowała się na rozbierane sesje zdjęciowe. Do zajęcia się aktorstwem Demi zainspirowała siedemnastoletnia Nastassja Kinski - znana z kontrowersyjnej relacji z Romanem Polańskim. Obie mieszkały w tym samym budynku. Pod wpływem Kinski, Demi zapisała się na zajęcia aktorskie.

Demi Moore. Demi Moore. Playboy

Pierwsze, toksyczne małżeństwo

3 miesiące przed 17. urodzinami, w jednym z nocnych klubów Los Angeles, poznała żonatego muzyka, Freddy'ego Moora. Moore rozszedł się z żoną, być poślubić dwanaście lat młodszą Demi. Wzięli ślub po 6 miesiącach od dnia poznania. Artysta wciągnął młodą żonę w świat imprez, alkoholu i narkotyków.

EXCLUSIVE: LOS ANGELES, CA. JANUARY 27, 2012. Collect Picture: Freddy Moore, first husband to actress Demi Moore. CREDIT LINE MUST READ: Coleman-Rayner Tel US (001) 310-474-4343 - office www.coleman-rayner.comCOLEMAN-RAYNER/EAST NEWS/Coleman-Rayner

Moore długo nie mogła uwolnić się z chorej relacji z mężem. Odeszła od niego dopiero po tym, gdy reżyser filmu "Ognie świętego Elma" wyrzucił ją z obsady filmu za przychodzenie na plan pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Martin Sheen, right, and son Emilio Estevez arrive on the red carpet for the screening of the film "The Way" during the 2010 Toronto International Film Festival in Toronto on Friday, Sept. 10, 2010. (AP Photo/The Canadian Press, Darren Calabrese)AP/Darren Calabrese

Demi poszła na odwyk i zaczęła życie od nowa u boku Emilio Esteveza, którego poznała podczas zdjęć do "Ogni świętego Elma". Para spotykała się przez dwa lata, byli nawet zaręczeni. Rozstali się w przyjaźni, która trwa do dzisiaj.

Demi Moore, Bruce Willis. Demi Moore, Bruce Willis. East News

Małżeństwo z Brucem Willisem

Gdy w 1987 roku Moore poznała Bruce'a Willisa, oboje zwariowali na swoim punkcie. W tym samym roku aktor oświadczył się Demi i już w listopadzie odbyło się huczne wesele w Los Angeles. Szczęście im sprzyjało - Bruce zagrał w "Szklanej pułapce" i z dnia na dzień zyskał w Hollywood status gwiazdy.

Demi Moorescreen z youtube.com

Demi miała tyle samo szczęścia co drugi mąż. Sukces filmu "Uwierz w ducha" spowodował, że stała się jedną z najczęściej angażowanych aktorek w USA. Pomimo, że na krytykach jej warsztat aktorski nie robił wrażenia, Amerykanie ją pokochali.

Demi Moore. Demi Moore. Vanity Fair

Toksyczna matka

Sukces Demi i Bruca pozwolił im na luksusowe życie. Aktorka nie zapomniała o matce od której uciekła, pomagała jej i posyłała pieniądze. Niestety uprzejmość szła tylko w jedną stronę. Matka Demi miała powiedzieć o córce:

Im bardziej była sławna, tym większą dziwką się stawała.

Matka Demi zmarła w 1988 roku, w wieku 54 lat na raka.

Rumer Willis, Demi Moore. Rumer Willis, Demi Moore. PR PHOTOS

Rozwód z Brucem

Po trzynastu latach idealnego życia Willis i Moore, rozeszli się w przyjaźni. Demi postawiła wtedy na wychowanie córek, natomiast Bruce piął się na szczyt kariery i związał się z modelką Emmą Heming. W 2009 roku wzięli ślub, a w tym roku zostali rodzicami córki, Mabel Ray.

Fame Pictures (310) 395-0500  Middle-aged dad Bruce Willis proves to the world that just because you're old and bald doesn't mean you can't date hot and young. It looks as if Bruce Willis has found a perfect replacement for ex-wife Demi Moore. Lingerie model Emma Heming is a younger version of Demi; same good looks, slim figures, dark hair ... but there again he does still think very highly of his ex.  Mandatory Byline: ODuran/Fame Pictures  07/29/08 Bruce Willis, Demi Moore/East News

O Demi zrobiło się cicho, aż do 2003 roku...

Demi Moore i Ashton Kutcher. Demi Moore i Ashton Kutcher. Agencja Gazeta

Ashton Kutcher

W 2003 roku Demi zaczęła spotykać się z Ashtonem Kutcherem. Młodszy o 15 lat przystojny aktor zawojował jej serce. Po dwóch latach związku pobrali się w Centrum Kabały.

Demi Moore i Ashton KutcherOK! Magazine

Niestety małżeństwo przetrwało jedynie sześć lat. Mimo tego, że Demi przechodziła samą siebie, żeby być atrakcyjną dla młodego kochanka, ten nie stronił od skoków w bok.

demi moorefot. twitter.com

O ich rozstaniu poinformowała gwiazda na Twitterze:

Z wielkim smutkiem i ciężkim sercem zdecydowałam zakończyć moje sześcioletnie małżeństwo z Ashtonem. Jako kobieta , matka i żona uważam za świętość pewne wartości i przysięgi, dlatego w tym właśnie duchu zadecydowałam, żeby pójść dalej z moim życiem. Jest to czas próby dla mnie i mojej rodziny, więc bardzo proszę o takie samo współczucie i prywatność, jakie ja dałabym każdemu, kto przechodziłby przez podobną sytuację.
Demi Moore. Demi Moore. Agencja Forum

Bolesne konsekwencje rozstania

Demi Moore ciężko przeżyła rozstanie z Ashtonem Kutcherem. Gdy w październiku zeszłego roku na jaw wyszły jego liczne zdrady, z dnia na dzień postarzała się o kilka lat.

Demi Mooremat. promocyjne

Obecnie  Moore jest ambasadorką perfum "More" dla marki Oriflame. A co z jej życiem prywatnym? Podobno spotykała się z aktorem, Martinem Hendersonem.

Więcej o: