One rozpalały zmysły polskich widzów. Oto SEKSBOMBY PRL-u! [FOTO]

Były najbardziej pożądanymi pięknościami w latach 60., 70. i 80. Jak wyglądają i co robią dzisiaj?
Pola Raksa Pola Raksa fot. TVP

Pola Raksa

Najbardziej popularną i rozpoznawalną rolą Poli Raksy była radziecka sanitariuszka Marusia. W 1966 roku w porach emisji "Czterech pancernych i psa" pustoszały ulice polskich miast, a piękna dziewczyna śniła się po nocach wielu chłopcom marzącym, by być jak Janek Kos.

Pola Raksa

Piękna twarz Poli Raksy zasłużyła nawet na miejsce w tekście kultowej "Autobiografii" zespołu Perfect. Aktorka debiutowała w 1960 roku w filmie "Szatan z siódmej klasy".

Pola Raksa

Obecnie Pola Raksa ma 71 lat. Od dawna nie jest aktywna zawodowo i unika mediów. Ostatnim filmem z jej udziałem było "Uprowadzenie Agaty" z 1993 roku.

Grażyna Barszczewska Grażyna Barszczewska fot. barszczewska.pl

Grażyna Barszczewska

Grażyna Barszczewska zawsze była wszechstronną aktorką. Grała w teatrze, pojawiała się na wielkim ekranie i w telewizji, współtworzyła kabarety i udzielała się w radiu. Zadebiutowała w 1970 roku na deskach Teatru Ludowego w Nowej Hucie.

Grażyna Barszczewska

Barszczewska jest kojarzona przede wszystkim ze swoich ról w serialach. Pojawiła się w "Życiu na gorąco", "07 zgłoś się" i "Karierze Nikodema Dyzmy". Obecnie ma 65 lat i nadal jest aktywna zawodowo.

Grażyna Barszczewska

Krystyna Podleska Krystyna Podleska Krystyna Podleska

Krystyna Podleska

Krystyna Podleska urodziła się w Londynie. Mieszkając w Wielkiej Brytanii, posługiwała się zangielszczonym nazwiskiem Christine Paul-Podlasky, nie zapomniała jednak nigdy o swoich korzeniach. Na polskich ekranach zadebiutowała w 1976 roku w filmie "Barwy ochronne" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Jej najsłynniejszą rolą była ta z "Misia" Stanisława Barei.

Krystyna Podleska

Dopiero w 1999 roku aktorka przeniosła się na stałe nad Wisłę. Oprócz aktorstwa zajmuje się także tłumaczeniem anglojęzycznych sztuk teatralnych dla polskich scen. Ma 64 lata.

Małgorzata Niemirska Małgorzata Niemirska fot. TVP

Małgorzata Niemirska

Pola Raksa nie była jedyną pięknością pojawiającą się w serialu o czterech pancernych. Niemal tak wielu fanów jak Marusia miała piękna radiotelegrafistka Lidka, odgrywana przez Małgorzatę Niemirską.

Małgorzata Niemirska

Małgorzata Niemirska jest siostrą aktorki Ewy Wiśniewskiej. Od kilku lat regularnie gra w serialach, między innymi w "Złotopolskich" i "Samym życiu". Ma teraz 65 lat.

Niemirska Ma?gorzata

Halina Frąckowiak Halina Frąckowiak fot. halinafrackowiak.pl

Halina Frąckowiak

Największe przeboje Haliny Frąckowiak to "Papierowy księżyc" i "Anna już nie mieszka tu". Ale gwiazda rozpalała zmysły swoich fanów nie tylko świetnym głosem.

Halina Frąckowiak

Frąckowiak zadebiutowała na scenie w 1963 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Od tamtego czasu nagrała ponad 20 płyt i kaset. Obecnie piosenkarka ma 65 lat.

Halina Frąckowiak

Majka Jeżowska Majka Jeżowska Majka Jeżowska

Majka Jeżowska

Majka Jeżowska kojarzy się głównie z piosenkami dla dzieci, jednak zajmowała się także poważniejszym repertuarem. Wykonywała między innymi piosenki do przebojowych filmów "Deja vu" i "Kingsajz" w reżyserii Juliusza Machulskiego.

Majka Jeżowska

"Majka" to pseudonim sceniczny wokalistki - naprawdę ma na imię Maria. Mimo 52 lat nadal wygląda świetnie.

Jezowska Majka

Beata Tyszkiewicz Beata Tyszkiewicz kadr z filmu

Beata Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz młodszym widzom znana jest przede wszystkim z programu "Taniec z gwiazdami", w którym była najbardziej łaskawą dla uczestników jurorką. Warto jednak pamiętać, że kilkadziesiąt lat wcześniej Tyszkiewicz była zjawiskową pięknością. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1957 roku.

Beata Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz nie unikała odważnych i niegrzecznych ról. Teraz ma 74 lata i nadal jest aktywna zawodowo. W zeszłym roku wzięła udział w produkcji "Listy do M.".

Beata Tyszkiewicz

Krystyna Mikołajewska Krystyna Mikołajewska kadr z filmu "Dita Saxowa"

Krystyna Mikołajewska

Najsłynniejszą rolą Krystyny Mikołajewskiej była ta w "Faraonie" Jerzego Kawalerowicza w 1966 roku.

Krystyna Mikołajewska

Aktorka występowała również w produkcjach zagranicznych. Była bardzo rozpoznawalna w Czechosłowacji i Związku Radzieckim. Do niedawna grała w Teatrze Narodowym w Warszawie. Ma teraz 65 lat.

Krystyna Mikołajewska

Bożena Stryjkówna Bożena Stryjkówna kadr z filmu "Seksmisja"

Bożena Stryjkówna

Bożena Stryjkówna jest aktorką i reżyserką teatralną. Szerszej publiczności jest znana dzięki roli jasnowłosej Lamii z "Seksmisji."

Bożena Stryjkówna

Oprócz hitu z 1984 roku Stryjkówna zagrała jeszcze tylko w dwóch filmach. Potem wróciła do pracy w teatrze. Obecnie pracuje jako reżyserka i scenografka w warszawskim Teatrze Ochoty. Ma 58 lat.

Irena Karel Irena Karel kard z filmu "Wyzwanie"

Irena Karel

Irenę Karel śmiało można nazwać jedną z największych polskich seksbomb lat 70. Wszystko dzięki roli w PRL-owskiej superprodukcji - "Panu Wołodyjowskim" Jerzego Hoffmana. Pojawiła się także w "Chłopach" z 1973 roku.

Irena Karel

Aktorka zajmuje się również twórczością kabaretową. Nadal pracuje na planie. Możecie kojarzyć ją z serialu "Plebania", w którym grała w latach 2004-2010. Ma teraz 69 lat.