Fani Plotka na Facebooku zdecydowali: Oto 10 największych hitów lat 90.

Na naszym fanpage'u na Facebooku ogłosiliśmy głosowanie na najlepsze piosenki lat 90. Otrzymaliśmy od Was mnóstwo sygnałów świadczących o tym, że tęsknicie za muzyką z tamtych lat. Dzięki głosom, które oddaliście w naszej ankiecie, stworzyliśmy Wasz ranking 10 największych hitów tamtych czasów. Nie zabrakło w nim utworów disco, przebojów pop, lekkiego rocka i polskich akcentów. Pierwsze trzy miejsca to ogromna i miła niespodzianka. Zobaczcie wyniki Waszego głosowania.
R'n'G. R'n'G. Okładka płyty

Miejsce 10. R'n'G "Here comes the sun"

Na miejscu 10. uplasował się przebój "Here comes the sun" holenderskiej grupy R'n'G. Piosenka podbiła listy przebojów w 1997 roku. Ricardo Overman i Jerrel Koeningsverdraag odnieśli ogromny sukces, a ich debiutancka płyta "The year of R'nG" była jednym z najlepiej sprzedających się krążków w Europie.

R'n'G, przeboje lat 90.

r'n'g

Vengaboys. Vengaboys. Mat. promocyjne

Miejsce 9. Vengaboys "Boom boom boom"

Aż łezka się kręci ze wzruszenia. Pamiętacie szkolne dyskoteki, których ukoronowaniem był właśnie ten hit? Zespół Vengaboys był na absolutnym topie. Jego siłą było przede wszystkim zróżnicowanie członków grupy. Wszyscy pochodzili z różnych państw i byli naprawdę barwnymi postaciami. Miejsce 9 - "Boom boom boom".

vengaboys

vengaboys

Mydełko Fa. Mydełko Fa. Okładka płyty

Miejsce 8. Marlena Drozdowska i Marek Kondrat "Mydełko Fa"

Kolejna pozycja to totalna zmiana muzycznego klimatu. Pastisz disco polo, piosenka, dzięki której Marek Kondrat udowodnił, że potrafi odegrać każdą rolę. Może nie wszyscy się do tego przyznają, ale nie ma chyba Polaka, który nie kojarzyłby melodii, do której aktor śpiewał: "Chciałbym Cię mydlić mydełkiem Fa! Byłoby fajnie, siabadabada". Użytkownicy Facebooka docenili ten wielki hit z 1991 roku i przyznali mu miejsce 8.

marek kondrat, marlena drozdowska

Queen. Queen. Mat. promocyjne

Miejsce 7. Queen "Show must go on"

Po "Mydełku Fa" czas na klasykę muzyki. Cieszymy się, że nasi czytelnicy nie zapomnieli o legendarnej grupie Queen. Dzięki Waszym głosom na 7. pozycji znalazł się utwór "Show must go on". Wydana w 1991 roku to wzruszający tekst, nawiązujący do choroby Freddiego Mercury'ego i porywająca melodia, które zapewniły piosence czołowe lokaty na najważniejszych listach przebojów całego świata.

queen

Loft. Loft. Okładka płyty

Miejsce 6. Loft "Mallorca"

Ta piosenka musiała znaleźć się w Waszym zestawieniu. W końcu chyba żaden inny hit nie kojarzy się tak, jak "Mallorca", ze słońcem, wakacjami i dobrą zabawą! Kiedyś bawiliśmy się przy tej melodii na szkolnych imprezach, dziś słuchamy z ogromnym sentymentem. Niemiecka formacja Loft trafiła w dziesiątkę - takie hity na zawsze pozostają w pamięci.

loft

loft

Miejsce 5. Mr. President "Coco Jumbo"

Niemiecka formacja Mr. President produkowała w latach 90. hity w rekordowym tempie. Właściwie każda ich piosenka cieszyła się ogromną popularnością. Wy uznaliście, że na miejsce w rankingu zasługuje przebój "Coco Jumbo".

mr. president

Mr. President

O.N.A. O.N.A. Mat. promocyjne

Miejsce 4. O.N.A. "Kiedy powiem sobie dość"

Patrząc na dziewczynę z teledysku, trudno uwierzyć, że to Agnieszka Chylińska. Na szczęście głos artystka wciąż ma ten sam :) O.N.A. spektakularnie zdobyło ogromną popularność. Zbuntowana nastolatka, świetna muzyka i głębokie teksty - to wszystko złożyło się na sukces grupy. Piosenka "Kiedy powiem sobie dość" towarzyszyła nam w wielu ważnych momentach. Pierwsze wagary, pierwsze nieszczęśliwe miłości. Miło przypomnieć sobie ten przebój.

agnieszka chylińska

Edyta Górniak. Edyta Górniak. Screen z youtube.com

Miejsce 3. Edyta Górniak "Jestem kobietą"

Tak jak obiecaliśmy - podium będzie dla Was sporą niespodzianką! Na pozycji 3. uplasował się przebój "Jestem kobietą" z repertuaru Edyty Górniak. Gwiazda wydała go w 1994 roku. Miło popatrzeć na Edytę z tamtych lat. W krótkiej fryzurce wyglądała naprawdę uroczo. Trzeba przyznać, że gwiazda ma naprawdę niesamowity głos. Uwielbiamy tę piosenkę i dlatego cieszymy się, że oddaliście na nią tyle głosów!

edyta górniak

Edyta Górniak. Edyta Górniak. Screen z youtube.com

Miejsce 2. Edyta Górniak "Dotyk"

Srebrny medal również należy do Edyty Górniak! Jeszcze bardziej, niż "Jestem kobietą", doceniliście utwór "Dotyk". Przebój został wydany dokładnie w połowie lat 90. Obejrzyjcie teledysk - Górniak wygląda tu zachwycająco. Klip jest niezwykle zmysłowy.

edyta górniak

Edyta Górniak. Edyta Górniak. Screen z youtube.com

Miejsce 1. Edyta Górniak "To nie ja"

Cudze chwalicie, swego nie znacie? Nie tym razem. Fani Plotka zdecydowali, że to Edyta Górniak była prawdziwą królową lat 90. Polska gwiazda zostawiła daleko w tyle wszystkich innych wykonawców. Najwyższy stopień podium również należy do niej! Decyzją użytkowników Facebooka na miano największego hitu lat 90. zasłużyła piosenka "To nie ja", za wykonanie której Górniak zdobyła 2. miejsce na Eurowizji w 1994 roku. Serdecznie gratulujemy wokalistce. Może powinna pomyśleć o powrocie do repertuaru z tamtych lat?

edyta górniak

Edyta Górniak

Plotek. Plotek. Screen z Facebooka

Dziękujemy!

Dziękujemy za udział w głosowaniu. Część z Was proponowała m.in. piosenki Grubsona i Justina Biebera, jednak braliśmy pod uwagę tylko te pochodzące z dekady 1990-2000. Obiecujemy kolejne tego typu głosowania.

plotek

Więcej o: