"Święte" gwiazdy polskiego show-biznesu

Nowa moda wśród naszych gwiazd?
Maja Frykowska. Maja Frykowska. AGENCJA GAZETA

"Święci" wśród polskich celebrytów

Ostatnie wystąpienie Mai Frykowskiej, która poinformowała świat o tym, że w jej życiu na stałe zagościł Jezus Chrystus, to świeżutki dowód na to, że wśród polskich gwiazd zapanowała moda na mówienie o swojej wierze. Sprawdźcie, kto podczas, gdy Nergal pali na koncertach Biblię, odmawia różaniec i nawołuje do życia według przykazań. I przede wszystkim - czy ci, którzy najwięcej o Bogu mówią rzeczywiście starają się przestrzegać Dekalogu?

Maja Frykowska Maja Frykowska youtube.com

Maja Frykowska

Maja  Frykowska twierdzi, że Jezus Chrystus nadał jej życiu nowej jakości. Teraz dla gwiazdy "Big Brothera"nie liczą się już podobno imprezy i beztroskie życie. Prawdziwe nawrócenie czy dobry chwyt marketingowy? Jeżeli Maja rzeczywiście zmieniła swoje życie, jesteśmy pod wrażeniem bo trzeba przyznać, że jeszcze kilka miesięcy temu nikt by nie uwierzył w jej przemianę...

Maja Frykowska,Frytka

Maja Frykowska,Frytka

 

Przypomnijmy:

Do grzecznych dziewczynek nie należałam nigdy i do momentu kiedy nie poznałam Jezusa Chrystusa, w moim życiu naprawdę działy się różne rzeczy. Niekoniecznie te dobre. Był taki moment kiedy zaczęłam szukać samej siebie a znalazłam Jezusa Chrystusa. (...) Przyjęłam Jezusa Chrystusa do swojego serca i od tego momentu moje stare życie umarło i zaczęło się nowe - mówi Frykowska.

Ewa Farna

19-letnia gwiazda to prawdziwy ewenement w świecie show-biznesu. Choć już jako nastolatka osiągnęła duży sukces w branży muzycznej, Farnej nie w głowie zakrapiane imprezy czy rozbierane sesje zdjęciowe. Piosenkarka przyznawała niejednokrotnie, że swój kręgosłup moralny zawdzięcza głębokiej wierze. Farna modli się każdego dnia za siebie i za innych, mimo że nie chodzi do kościoła co niedzielę. Wokalistka podkreśla, że nie wyobraża sobie koncertu bez modlitwy tuż przed nim.

Bóg jest jeden. Myślę, że obojętne mu, czy człowiek jest katolikiem, czy ewangelikiem. Nie chciałby nienawiści czy wojen religijnych, przecież wiara ma jednoczyć! W niej mam oparcie, w życiu kieruję się dziesięcioma przykazaniami. Nawet w kontrakcie mam zapisane, że moje działania będą zgodne z dekalogiem i zasadami fair play. Oznacza to, że nie zgodzę się na żadne działania, które stałyby w sprzeczności z moimi przekonaniami - mówiła dla "VIVY".

Ewa FarnaEwa Farna

Joanna Krupa w kampanii dla PETA Joanna Krupa w kampanii dla PETA Gazeta

Joanna Krupa

Dżoana niejednokrotnie powtarzała w wywiadach, że jest bardzo religijną osobą. Również w programie "Top Model. Zostań modelką" Krupa często odwołuje się do wartości religijnych, krytykując kandydatki za to, że "nie doceniają tego,co mają od Boga" czyli urody. Jako obrończyni zwierząt modelka podkreśla, że powinniśmy je szanować, bo tak jak ludzie zostały stworzone przez Najwyższego. Jak mają się bogobojne słowa Joanny do jej rozbieranych zdjęć w magazynach dla panów?

Joanna Krupa

Joanna Krupa

Krzysztof Krawczyk. Krzysztof Krawczyk. Forum

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk przez 20 lat żył jak ateista. W wieku 16 lat stracił ojca i od tej pory zupełnie odwrócił się od Kościoła. Ponownie uwierzył w Boga po wizycie w Chicago. Tam do jednej ze świątyń zaprowadziła Krawczyka żona. To zdarzenie zmieniło życie piosenkarza. Podobno wyłącznie dzięki silnej wierze pokonał lekomanię, wyszedł cało z ciężkiego wypadku i uporał się z  chorobą żony.

Krzysztof Krawczyk

Małgorzata Kożuchowska Małgorzata Kożuchowska Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska

Nieodżałowana Hanka Mostowiak z "M jak miłość", czyli Małgorzata Kożuchowska uchodzi za jedną z najbardziej religijnych polskich gwiazd. Aktorka wychowała się w praktykującej rodzinie i od dziecka dużą wagę przywiązywała do religii. Podobno Kożuchowska często spotyka się z zaprzyjaźnionym księdzem i rozmawia z nim o Biblii. Poza tym udziela się w kościele i bierze udział w nabożeństwach i rekolekcjach. Próżno szukać też skandalu z udziałem gwiazdy, choć Małgorzata nie unika ani warszawskich salonów ani udziału w telewizyjnych show. Zaczynamy rozumieć, dlaczego swego czasu do aktorki przylgnął pseudonim "Matka Boska Kożuchowska".

małgorzata kożuchowskaMałgorzata Kożuchowska

Szymon Hołownia. Szymon Hołownia. Fot. Albert Zawada / AG

Szymon Hołownia

Dziennikarz uchodzi za jeden z największych autorytetów jeśli chodzi o religię. Udowadnia,że wierzyć to nie znaczy leżeć krzyżem na zimnej posadzce kościoła. Hołownia wstąpił kiedyś do zakonu dominikanów, jednak jeszcze w czasie nowicjatu zrozumiał, że chce pozostać osobą świecką. Od tej pory stara się przedstawiać Polakom ludzką twarz Kościoła: pisząc książki i artykuły, współprowadząc program "Mam talent", a przede wszystkim pozostając fajnym, dowcipnym facetem.

Szymon Hołownia

Katarzyna Skrzynecka. Katarzyna Skrzynecka. VIVA

Katarzyna Skrzynecka

Skrzynecka nigdy nie ukrywała, że często modliła się do Boga o zdrowie dla swojego nienarodzonego wówczas dziecka. Dziś młoda mama z radością opowiada o córce, którą nazywa swoim aniołem. Aktorka wraz z mężem Marcinem Łopuckim długo starała się o potomka. Dziś twierdzi, że to Bóg pomógł jej otrząsnąć się po kolejnych poronieniach i z nadzieją spojrzeć w przyszłość, która - jak się dziś okazuje - szykowała dla Skrzyneckiej ogromną niespodziankę.

Katarzyna SkrzyneckaKatarzyna Skrzynecka

Sebastian Karpiel-Bułecka. Sebastian Karpiel-Bułecka. AGENCJA GAZETA

Sebastian Karpiel-Bułecka

Przystojny góral jest zdeklarowanym i praktykującym katolikiem. Jak wyznał w jednym z wywiadów:

Uważam, że to są wartości niezbędne dla zdrowego życia każdego człowieka. Trzeba w coś wierzyć, mieć nadzieję, a Pan Bóg właśnie nam ją daje.

Sebastian Karpiel-Bułecka

Karpiel-Bułecka występował na Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej.Muzyk swoją mocną wiarę zawdzięcza babci, która od dziecka wpajała mu miłość do Boga. Silne przywiązanie do tradycji i religii widać w tworzonych przez Sebastiana piosenkach. Być może wiara lidera Zakopower wynika z... miejsca pochodzenia. Bo jak mówi sam Bułecka :

Nie znam górala, który byłby niewierzący.
Więcej o: