Seksbomby wszech czasów. Jak teraz wyglądają?

Kiedy zobaczyliśmy zdjęcia kampanii Dolce&Gabbana z Monicą Belluci nie mogliśmy wyjść z podziwu. Piękna Włoszka w pełni zasługuje na miano symbolu seksu. Jej kobiece kształty, niezwykła uroda i talent sprawiają, że uznawana jest za godną następczynię wielkich gwiazd z lat 50-tych i 60-tych. Przypomnijcie sobie, które z żyjących aktorek nazywano seksbombami przed Monicą Bellucci.
Monica Bellucci Monica Bellucci materiały ze strony monicabelluccifan.com

Monica Bellucci

Na początek piękność, która cały czas rozpala męską (damską zresztą też) wyobraźnię. Monica Bellucci dla wielu jest najpiękniejszą i najseksowniejszą kobietą na świecie. Nie sposób oprzeć się jej urodzie i zmysłowości. Urodziła się w 1964 roku. W wieku 13 lat zaczęła karierę modelki. Odnosiła duże sukcesy. W 1990 roku zagrała swoją pierwszą rolę we włoskim serialu "Życie u boku dzieci". Jej debiutem kinowym był film "La Riffa" z 1991 roku. Rozgłos przyniosła jej rola w "Malenie". Zagrała także w "Pasji", "Łzach słońca" czy "Matrix Reaktywacja".

MONICA BELLUCCI in Warner Bros. Pictures' and Village Roadshow Pictures' provocative futuristic action thriller THE MATRIX RELOADED, starring Keanu Reeves, Laurence Fishburne and Carrie-Anne Moss. PHOTOGRAPHS TO BE USED SOLELY FOR ADVERTISING, PROMOTION, PUBLICITY OR REVIEWS OF THIS SPECIFIC MOTION PICTURE AND TO REMAIN THE PROPERTY OF THE STUDIO. NOT FOR SALE OR REDISTRIBUTION

Pojawiła się w najnowszej kampanii Dolce&Gabbana.

monika bellucci, dolce&gabbana

Bellucci nie wstydzi się pokazywać ciała. Piękna w ciąży:

Monica Bellucci

Jej mężem jest francuski aktor Vincent Cassel. Mają dwie córki.

Monica Bellucci

Przełom lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Przełom lat 50. i 60. ubiegłego wieku. EAST NEWS/

Sophia Loren

Uroda, klasa i elegancja. O Sophii Loren możemy mówić tylko w superlatywach. Legendarna włoska aktorka urodziła się w 1934 roku. Gdy miała 14 lat, wzięła udział w konkursie piękności, w którym została finalistką. Następnie zapisała się na lekcje aktorstwa. Zadebiutowała jako statystka w filmie "Quo vadis" z 1951 roku. "Aida" z 1953 roku przyniosła jej wielkie uznanie i popularność. Rozwijała się także jej kariera w Hollywood. Za rolę w "Matce i córce" w 1962 roku otrzymała Oscara - jako druga Włoszka i pierwsza w historii aktorka za rolę filmie nieanglojęzycznym.

PHOTO: POLFILM/EAST NEWS.  SOPHIA LOREN  WLOSKA AKTORKA / ITALIAN ACTRESS

W 1981 roku stała się pierwszą gwiazdą, która miała perfumy sygnowane swoim nazwiskiem.

Po prostu piękna.

Nie mamy jej dość:

Pamiętacie, że w 2002 roku wystąpiła w polskich reklamach makaronu Malma?Była też gwiazdą gali Telekamery 2001 i otrzymała nagrodę specjalną, przyznawaną przez redakcję Tele Tygodnia dla najpopularniejszej gwiazdy zagranicznej.

Ostatnio wystąpiła w musicalu "Dziewięć" (2009), a w 2010 zagrała własną matkę w filmie na podstawie swojej biografii.

Sophia Loren i Carlo Ponti.

Jej mężem był Carlo Ponti, którego poznała w wieku 15 lat. On miał wtedy 37. Ślub wzięli siedem lat później, ale był nielegalny, gdyż Ponti miał jeszcze żonę. W 1966 odbyła się legalna ceremonia. Para ma dwóch synów. To była wielka miłość. Mąż Sophii zmarł w 2007 roku. W jednym z wywiadów, na pytanie o to, czy kiedyś jeszcze wyjdzie za mąż, odpowiedziała:

Nie, nigdy więcej. Jest niemożliwe, żebym pokochała kogoś innego.

Z synami i synowymi:

Sophia Lauren

Brigitte Bardot fot. East News Brigitte Bardot fot. East News Brigitte Bardot fot. East News

Brigitte Bardot

Absolutna ikona światowego kina i symbol seksu. Ubóstwiana przez mężczyzn i kobiety. Urodziła się w 1934 roku. Jako młoda dziewczyna uczęszczała do szkoły baletowej. W wieku 15 lat zaczęła przygodę z modelingiem.W 1950 roku pozowała fotografowi Rogerowi Vadimowi, który później został jej mężem. Tak zachwyciły go zdjęcia młodziutkiej Brigitte, że pokazał je znajomemu scenarzyście. Właśnie wtedy rozpoczęła się filmowa kariera pięknej blondynki.

Brigitte Bardot fot. East News

Zadebiutowała w 1952 w komedii "Wioska w Normandii". Prawdziwy rozgłos i uznanie przyniosła jej rola w kultowym, ale wtedy kontrowersyjnym, filmie "I Bóg stworzył kobietę" z 1956 roku. Zagrała nastolatkę prowokującą społeczność niewielkiego, przyzwoitego miasteczka. Rola ta sprawiła, że Brigitte uwielbiali mężczyźni na całym świecie, a kobiety chciały być takie, jak ona. Scena jej zmysłowego tańca cały czas robi wrażenie:

Brigitte nazywano pierwszą i najbardziej wyzwoloną kobietą we Francji, a także "lokomotywą w historii kobiet". Nie bała się głośno wyrażać swoich poglądów i nie przejmowała się konwenansami.

Oprócz aktorstwa jej wielką pasją było śpiewanie. W dorobku ma 80 utworów.

Brigitte jest ikoną popkultury. Za jej sprawą modne stały się dekolty "w łódkę", a także charakterystyczna fryzura - podniesiony kucyk i przepaska na włosach. Zawdzięczamy jej rozpopularyzowanie bikini. Była inspiracją do stworzenia stanika nazywanego bardotką, gdyż w filmach często pojawiała się w tej części garderoby - co na tamte czasy było skandalizujące. Dzięki niej modne stało się St. Tropez.

W 1973 roku zrezygnowała z aktorstwa. Stwierdziła, że 39 lat to wiek, "by wycofać się z klasą". Poświęciła się walce na rzecz obrony praw zwierząt. Dziś Bardot ma 77 lat. Miała czterech mężów. Z ostatnim, Bernardem d'Ormale, wzięła ślub w 1992 roku i cały czas są razem. Ma 51-letniego syna Nicolasa-Jacquesa.

PHOTO: EAST NEWS  BRIGITTE BARDOT W SCHRONISKU DLA ZWIERZAT

Claudia Cardinale

Piękna Włoszka urodziła się w 1938 roku. W wieku 19 lat w konkursie piękności zdobyła tytuł "Najpiękniejszej Włoszki w Tunezji". Nagrodą była wycieczka na Festiwal Filmowy w Wenecji, gdzie Claudia zwróciła na siebie uwagę włoskiego przemysłu filmowego. Debiutowała w 1957 roku w filmie "Goha" u boku Omara Sharifa. Grała głównie we włoskich produkcjach. Nie chciała opuszczać Europy na dłużej, więc nigdy nie podbiła Hollywood. Wystąpiła tylko w kilku amerykańskich filmach, min. "Różowa Pantera", "Świat cyrku" czy "Piekło z bohaterami".

Claudia Cardinale

Długowłosa, zawsze opalona, o głębokim zmysłowym głosie i bajecznych kształtach - Claudia była uwielbiana przez mężczyzn na całym świecie. Kochamy ją w "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie". Czyż z rewolwerem nie prezentuje się wspaniale?

Claudia Cardinale

Aktorka ma dwoje dzieci. Była raz zamężna.

Dziś Claudia ma 73 lata. W zeszłym roku odwiedziła Polskę. Cały czas gra w filmach. Działa na rzecz praw kobiet i osób homoseksualnych, wspiera feministki.

Claudia Cardinale

Jane Fonda. Jane Fonda. Jane Fonda

Jane Fonda

Amerykańska seksbomba urodziła się w 1937 roku. Jest córką aktora Henry'ego Fondy. Zaczynała jako modelka, dwa razy była na okładce Vogue'a. Aktorstwem zainteresowała się w 1954 roku. Pierwsze kroki stawiała na Broadway'u. W latach 60. zaczęła grać w filmach. Przełomem była rola w "Kasi Ballou" z 1965 roku. A w 1968 roku wystąpiła w filmie, z którym wszyscy ją kojarzą - "Barbarella". Nosiła tam skąpe i odważne, jak na tamte lata, stroje. Rola ta ugruntowała jej pozycję jako seks symbolu.

Jane Fonda

To się nazywa kosmiczny seks :)

W latach 70. otrzymała dwa Oscary. W 1990 przerwała karierę na 15 lat.

Jane Fonda jest także znana jako guru fitnessu. Jej książki i filmy z ćwiczeniami sprzedały się w milionach kopii na całym świecie.

Jane Fonda

Wróciła do filmu w 2005 roku rolą w "Sposobie na teściową" z Jennifer Lopez.

Jane Fonda jest bardzo zaangażowana politycznie. Dziś ma 74 lata i wygląda po prostu znakomicie. Jej pierwszym mężem był Roger Vadim, z którym związana wcześniej była Brigitte Bardot. Oprócz Vadima miała jeszcze dwóch mężów. Ma także troje dzieci.

Jane Fonda

Gina Lollobrigida. Gina Lollobrigida. Gina Lollobrigida

Gina Lollobrigida

Kolejna włoska piękność w naszym zestawieniu. Gina Lollobrigida urodziła się w 1927 roku. W wieku 20 lat wzięła udział w konkursie Miss Włoch i zajęła 3. miejsce. W 1946 zadebiutowała małą rolą w filmie "Czarny orzeł" w reżyserii Riccardo Fredy. Nieco wcześniej nieoficjalnie pojawiła się w filmie operowym "Lucia di Lammermoor". W 1950 roku upomniał się o nią Hollywood, ale odmówiła. Wolała rozwijać karierę w Europie. Jej role w "Fanfan Tulipan" czy "Kobiecie Rzymu" ponownie przykuły uwagę Amerykanów. W 1953 roku wystąpiła w pierwszym hollywoodzkim filmie "Pobij diabła" z Humphrey'em Bogartem.

Gina Lollobrigida

Jej niesamowita uroda wzbudzała zachwyt. Patrzcie i podziwiajcie:

Przez kilkanaście lat z sukcesami występowała w amerykańskich produkcjach. Jej kariera zwolniła w latach 70. Zajęła się wtedy swoją drugą pasją - fotografią. Oprócz tego zajmuje się rzeźbą. Od 1997 roku nie zagrała w żadnym filmie.

Miała jednego męża, Mirko Skofica. Rozwiedli się w 1971 roku. W 1957 roku urodziła syna Mirko. W 2006 roku, w wieku 79 lat, ogłosiła, że jest zaręczona ze swoim 45-letnim partnerem, hiszpańskim biznesmenem Javierem Rigau y Rafols. Poznali się w 1984 roku w Monte Carlo i od tamtej pory byli razem. Uczucie nie przetrwało.

W jednym z wywiadów w 2000 roku powiedziała:

Studiowałam malarstwo i rzeźbę, a aktorką zostałam przez przypadek. Miałam wielu kochanków i nadal mam romanse. Jestem bardzo rozpieszczona. Przez całe życie miałam za dużo wielbicieli.


Gina Lollobrigida

Catherine Deneuve

Pierwsza dama francuskiego kina urodziła się w 1947 roku. Jako 11-latka zadebiutowała w filmie "Les collégiennes". Wtedy wystąpiła pod nazwiskiem Catherine Dorléac, ale później zaczęła używać panieńskiego nazwiska matki, Deneuve, aby nie być myloną ze starszą siostrą Françoise, również aktorką. Przełomem w jej karierze był musical "Parasolki z Cherbourga" z 1964 roku. Zagrała u tak znanych reżyserów jak Roman Polański ("Wstręt") oraz Luis Buñuel ("Piękność dnia"). Rola w tym ostatnim filmie ugruntowała jej pozycję jako jednej z najlepszych francuskich aktorek. Zagrała w tylko 4 amerykańskich produkcjach, ale mimo to w Stanach jest rozpoznawalna - głównie dzięki reklamom Chanel i Yves Saint Laurent.

Catherine Deneuve, chanel

Jej chłodna elegancja, czar i urok zachwycały, i nadal zachwycają, kobiety i mężczyzn na całym świecie.

1969, France --- French actress Catherine Deneuve on the set of the 1969 French film <La Sirene du Mississipi>(<Mississippi Mermaid>), directed by Francois Truffaut. --- Image by   Alain Dejean/Sygma/Corbis

Była muzą projektanta Yves Saint Laurent, przemawiała na jego pogrzebie w 2008 roku.

Catherine Deneuve

Catherine ma dwoje dzieci i czworo wnuków. Była raz zamężna. Jej pierwsze dziecko, syn Christian, jest owocem związku z reżyserem Rogerem Vadimem. Kiedy się z nim związała, miała 17 lat, a on 33. Jej córka ze związku z Marcello Mastroiannim, Chiara, także jest aktorką. Dziś Catherine ma 64 lata.

Catherine Deneuve

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.