Co Okupnik robiła, zanim dostała propozycję z "X Factor"?

Wielki powrót piosenkarki.
Tatiana Okupnik. Tatiana Okupnik. KAPIF

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik jest nową jurorką drugiej edycji programu "X Factor". Taką informację zamieścił portal tvn.pl. To dopiero początek medialnego zamieszania wokół wokalistki. Okupnik wraca do show-biznesu.

Blue Cafe. Blue Cafe. KAPIF

Tatiana Okupnik

33-latka z Łodzi przez długi czas kojarzona była z zespołem "Blue Cafe", który wraz z Pawłem Rurakiem-Sokalem założyła w 1998 r. Okupnik zadebiutowała z "Blue Cafe" w 2001 roku singlem "Espaniol". Piosenka od razu zdobyła szczyt "POPlisty" RMF FM. To za "Espaniol" zespół otrzymał Fryderyka w kategorii "nowa twarz fonografii". Tatiana wylansowała z zespołem takie utwory jak: "Kochami siebie w...", "You May Be In Love", "Do nieba, do piekła" czy "Love Song".

Blue Cafe. Blue Cafe. KAPIF

Kariera solowa

W 2005 roku Okupnik rozstała się z "Blue Cafe". Na jej miejsce wskoczyła Dominika Gawęda. Okupnik postawiła na solową karierę. Wkrótce nagrała z Wyclefem Jeanem piosenkę "Valentine".

Tatiana Okupnik. Tatiana Okupnik. KAPIF

Szukanie szczęścia na Wyspach

Utalentowana Okupnik nie była doceniana w kraju. Aby rozwijać karierę solową, wyjechała do Wielkiej Brytanii. W wywiadzie dla gala.pl piosenkarka powiedziała:

Zrobiłam "pakiet Tatiany" i rozesłałam do kilku agencji koncertowych, o których przeczytałam w internecie, m.in. do agencji z Londynu, która bookowała np. George'a Michaela, Beyoncé. Z tej agencji odezwał się Dave Fowler. Powiedział, że chciałby mnie zobaczyć na żywo. Pytał mnie, dlaczego nie słyszał wcześniej o artystce z Polski, która nagrała duet z Wyclefem Jeanem czy z Fabolousem (śmiech). Odpowiedziałam, że ja mu tego nie umiem wytłumaczyć, że musiałby przyjechać do Polski i sam zobaczyć, jak wygląda nasza rzeczywistość muzyczna. (...) Taką mam naturę, że nie czekam, aż coś się wydarzy, tylko działam. Nie grają mojej muzyki w kraju, trzeba poszukać miejsca, w którym zagrają. (...) Podoba mi się ta różnorodność i otwartość na drugiego człowieka. Kiedy już znalazłam mieszkanie, zaczęło się poszukiwanie ludzi, którzy uwierzyliby w moje możliwości i chcieliby ze mną pracować.

Efektem współpracy była piosenka "Spider Web", która okazała się hitem w Wielkiej Brytanii.

Tatiana Okupnik. Tatiana Okupnik. KAPIF

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik w 2007 roku prowadziła program "Gwiazdy tańczą na lodzie". Artystka zawsze robiła show na tafli tańcząc do swoich utworów.

Tatiana Okupnik. Tatiana Okupnik. KAPIF

Dlaczego Okupnik?

Okupnik w drodze do fotela jurorskiego "X Factor" pokonała kilka przeszkód, czyli innych kandydatek. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, pod uwagę brane były też: Natalia Kukulska, Anita Lipnicka, Natalia Przybysz, Małgorzata Kożuchowska i Ewa Farna.

Dlaczego właśnie ona?

Tatiana Okupnik została wybrana, bo jest charyzmatyczna, barwna i wygadana. Będzie dobrym kompanem dla reszty jury - dodaje Zagórska z zespołu prasowego TVN.

Podobno nowy juror został wybrany po konsultacjach z Kubą Wojewódzkim i Czesławem Mozilem ;)

Jak myślicie, czy Tatiana poradzi sobie w nowej roli?

Więcej o: