Aktorka pozuje NAGO w kościele. Skandal w Hiszpanii

Bez zgody władz Kościoła.
Paz Vega Paz Vega DDP/ddp images

Nie ma lepszej reklamy niż skandal

Niemiecka firma Lambertz produkująca słodycze, zdecydowała się promować swoje produkty w dość kontrowersyjny sposób. Inspirując się kalendarzem Pirelli, zdecydowali się na erotyczny kalendarz.

Paz Vega, modelki nago,

Paz Vega Paz Vega DDP/ddp images

Carmen i Matka Boska

Inspirowana  m.in operą "Carmen" seria zdjęć hiszpańskiej aktorki Paz Vegi, pozującej topless w katolickiej kaplicy w Sewilli, wywołała ogromne kontrowersje wśród katolików w Hiszpanii. Oburzeni wierni protestują i chcą zakazać publikacji. Gdyby tego było mało, producenci sesji oszukali proboszcza, nie informując go, że modelka pojawi się nago np. przed obrazem Matki Boskiej. Nie wiedział on również, że jej stylizacje będą mogły obrazić uczucia wiernych.

Paz Vega, modelki nago

Paz Vega Paz Vega DDP/ddp images

Kim jest Paz Vega?

Urodzona w Sewilli Paz Vega, bohaterka sesji, to hiszpańska, 36-letnia aktorka. Ze względu na podobieństwo wizualne, jest często mylona z Penelope Cruz. Wystąpiła m.in w thrillerze erotycznym "Lucia i seks". Aktorka ewidentnie lubi rozbierać się zarówno przed obiektywem, jak i przed kamerą.

Paz Vega, aktorki nago,

Paz Vega Paz Vega DDP/ddp images

Produkt artystyczny

Zleceniodawca sesji, niemiecka firma Lambertz, wydała oświadczenie, w którym zaznacza, że nie chcieli obrazić niczyich uczuć, a kalendarz jest "wysokiej jakości produktem artystycznym".

Paz Vega, modelki nago,

Paz Vega Paz Vega DDP/ddp images

Kategoryczne potępienie księży

Archidiecezja w Sewilli wyraziła " kategoryczne potępienie erotycznego kalendarza". Ponadto sesja, według księży, narusza prawa kanoniczne. Władze Kościoła zaznaczają, że kaplica nie może być wykorzystywana do celów innych niż modlitwa.

Paz Vega, Paz Vega, DDP/ddp images

250 euro za sesję.

Arcybiskup prowincji zdradził, że za udostępnienie kaplicy otrzymał od producentów sesji 250 euro, które przekazał na Caritas.

Paz Vega, nagie modelki,

Paz Vega Paz Vega DDP/ddp images

Co na to Vega?

Aktorka przyznaje, że jest bardzo zadowolona z sesji i nie widzi nic złego w erotycznym kalendarzu. Podobnie jak władze firmy Lambertz, uważa, że zdjęcia są zmysłowe, utrzymane w hiszpańskim klimacie, a także bardzo artystyczne. WOJNA TRWA!

Paz Vega, modelki nago,

Więcej o:
Komentarze (66)
Aktorka pozuje NAGO w kościele. Skandal w Hiszpanii
Zaloguj się
 • sansa

  Oceniono 11 razy 9

  @oksza
  "Gdyby Bóg uważał nagość za coś złego człowiek rodziłby się w ubraniu."

  Bóg stworzył także stolec, co nie znaczy, że od razu trzeba zdefekować na ołtarz.. Po prostu wyczucie powinno podpowiadać, co przystoi, a co nie. Po twoich komentarzach widzę, że dostajesz wysypki na myśl o katolikach, więc pewnie nie zrozumiesz, o czym mówię. Spróbuję w takim razie od innej strony: wyobraź sobie, że wparowujesz do pracy na golasa. Albo do urzędu skarbowego. Jasne, że nagość jest czymś normalnym, ale nie zawsze i wszędzie wypada ją eksponować.

 • wsciekly69

  Oceniono 15 razy 7

  "Władze Kościoła zaznaczają, że kaplica nie może być wykorzystywana do celów innych niż modlitwa."

  ORAZ DO MOLESTOWANIA MINISTRANTOW.

 • ateofi

  Oceniono 4 razy 4

  Jestem niewierząca, ale to uważam za niesmaczne. Pani która, to zrobiła nie ma za grosz przyzwoitości i wstydu!!

 • opetany

  Oceniono 6 razy 4

  Prędzej wygląda na reklamę pornosa, niż słodyczy.

 • blacke

  Oceniono 6 razy 4

  Niektóre zdjęcia ciekawe, modelka bardzo ładna (zdecydowanie ładniejsza od Cruz), a prawo kanoniczne nie obowiązuje wszystkich.

 • godeliva

  Oceniono 3 razy 3

  Niesmaczny pomysl, w najlepszym razie prowokacja, krotko mowiac banalne i glupie.

 • kolakola

  Oceniono 3 razy 3

  W boga nie wierzę, ale jeśli jest to miejsce święte w jakiejś religii, to nie powinno się tam wpuszczać gołej dupy i należy uszanować czyjąś wiarę.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 3 razy 3

  Niezłe :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX