28-letnia Miss Wenezueli zmarła na raka piersi

Ekvall dwa lata walczyła o życie.
Eva Ekvall. Eva Ekvall. AP/Fernando Llano

Niesamowita historia

Eva Ekvall, Miss Wenezueli z 2000 roku, zmarła 17 grudnia na raka piersi. Miała zaledwie 28 lat. Jej życie to niesamowita historia. Ekvall dwa lata walczyła z chorobą. W tym czasie napisała książkę. Zobaczcie, jak wyglądało jej życie.

Eva Ekvall Eva Ekvall AP/Fernando Llano

Korona najpiękniejszej

Ekvall jako nastolatka pracowała w Caracas w sklepie z ciuchami. Pewnego dnia zauważyła ją reprezentanta agencji modelek. Jak czytamy na dailymail.co.uk:

Pewnego dnia zostałam zwolniona, wzięłam taksówkę i pojechałam prosto do agencji modelek. Kiedy mnie zobaczyli... powiedzieli, że stoi przed nimi kolejna Miss Wenezueli.

Ekvall zdobyła koronę najpiękniejszej Wenezuelki w wieku zaledwie 17 lat!

Eva Ekvall. Eva Ekvall. Fot. za Facebook

Walka z rakiem

Raka piersi zdiagnozowano u Ekvall w lutym 2010 roku. W ciągu ośmiu miesięcy przeszła chemioterapię i radioterapię. Przeszła też mastektomię. Jak podaje dailymail.co.uk:

Byłam na siebie zła, ponieważ powinnam była to przewidzieć. Moja ciocia miała raka piersi, moja babcia zmarła przez nowotwór piersi.
Fuera de Foco, Eva Ekvall. Fuera de Foco, Eva Ekvall. Okładka książki

Eva Ekvall

Ekvall opisała swoją walkę z chorobą. W książce są zdjęcia tej pięknej kobiety z czasów, kiedy walczyła z chorobą. Dailymail.co.uk:

Zdjęcia były szokujące, ponieważ nikt nigdy nie widział mnie w takim stanie. Nikt nie widział mnie łysej i bez makijażu. (...) Na początku nie byłam pewna czy wyglądam dobrze, czy nie. Później zdałam sobie sprawę, że nie w tym rzecz. Nie miałam wyglądać dobrze, miałam raka.

W książce znajdują się też maile od rodziny i przyjaciół.

Eva Ekvall. Eva Ekvall. Fot. za Facebook

Eva Ekvall

Ekvall zaangażowała się w walkę przeciwko rakowi piersi reprezentując organizację SenosAyuda. O swoich przejściach związanych z chorobą mówiła:

Patrzenie na siebie w lustrze jest bardzo bolesne. (...) Stajesz się dziwnym zwierzęciem lub czymś, nie poznajesz siebie.
Eva Ekvall. Eva Ekvall. Fot. za Facebook

Eva Ekvall

Ekvall wyszła za producenta radiowego, Johna Fabio Bermudeza. Urodziła im się córeczka Miranda, która ma dziś dwa lata. W niedzielę Bermudez zamieścił na Twitterze zdjęcie jego i żony dłoni. Podpisał je:

Zawsze razem... Kocham Cię żono...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.